Strani: 1

bigl sporočil: 18.363
[#2748005] 14.12.18 21:45
Odgovori   +    7
Ne berem nobenega od teh dveh, tudi Dela ne, že dolgo, pa kar shajam z novicami. Zvem vse tu:-) In občasno pa Požarreportu. Ta se mi res zdi vodilni raziskovalni novinar v Sloveniji. Redno pa spremljam njegovo oddajo na TV3 TV Faktor. Če bi lahko sam odločal, kam naročnino za TV, bi jo nakazal njim pol in pol TV Novi24. Ker skušata uravnotežit informiranost Slovenije. Lep dan.
macon sporočil: 12.861
[#2748006] 14.12.18 22:00 · odgovor na: (#2747994)
Odgovori   +    5
[rename]
Predlog dr.Mrevljeta za novo ime: Večnik :-P
Večernik. :)

Že dolgo ne kupujem časopisov, nazadnje sem ga pred več kot deset leti. Od revij pa na leto Reporter ali dva nekje na hrvaški obali.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2748018] 15.12.18 08:32 · odgovor na: bigl (#2748005)
Odgovori   +    1
[bigl]
Ne berem nobenega od teh dveh, tudi Dela ne, že dolgo, pa kar shajam z novicami. Zvem vse tu:-) In občasno pa Požarreportu. Ta se mi res zdi vodilni raziskovalni novinar v Sloveniji. Redno pa spremljam njegovo oddajo na TV3 TV Faktor. Če bi lahko sam odločal, kam naročnino za TV, bi jo nakazal njim pol in pol TV Novi24. Ker skušata uravnotežit informiranost Slovenije. Lep dan.
Kaj bereš se vidi z zaprtimi očmi na forumu....., ni kaj enostranska informirnos iz medijev vprašljive kvalitete ravno ni znamenje duhovne širine. Kaj ko bi se zgledoval vsaj s kakšnim kardinalom Rodetom, on menda resmo spremlja vidilni francoski časopis.... Ops, je manjši problm, zato moraš poznati jezike....
153 sporočil: 9.333
[#2748024] 15.12.18 09:51
Odgovori   +    1
Večer + Dnevnik = Vevnik

Sodražan
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2748027] 15.12.18 10:46 · odgovor na: macon (#2748006)
Odgovori   +    0
[macon]
> [rename]
> Predlog dr.Mrevljeta za novo ime: Večnik :-P

Večernik. :)

Že dolgo ne kupujem časopisov, nazadnje sem ga pred več kot deset leti. Od revij pa na leto Reporter ali dva nekje na hrvaški obali.

Pa še eno vprašanje, ker očevidno mnogo bereš. Kdaj si pa nazadnje prebral kakšno knjigo?
siap sporočil: 2.195
[#2748033] 15.12.18 12:19 · odgovor na: anon-178149 (#2748027)
Odgovori   +    1
Kdor ne skace ni Slovenc !!
macon sporočil: 12.861
[#2748049] 15.12.18 13:42 · odgovor na: anon-178149 (#2748027)
Odgovori   +    4
[MarijanMacek]
> [macon]
> > [rename]
> > Predlog dr.Mrevljeta za novo ime: Večnik :-P
>
> Večernik. :)
>
> Že dolgo ne kupujem časopisov, nazadnje sem ga pred več kot deset leti. Od revij pa na leto Reporter ali dva nekje na hrvaški obali.


Pa še eno vprašanje, ker očevidno mnogo bereš. Kdaj si pa nazadnje prebral kakšno knjigo?
Na leto preberem okoli petdeset do sto knjig, okoli dve desetletji recimo berem literarni reviji Literatura in Apokalipsa ter Likovne besede.

Si ti to sploh kdaj držal v rokah? :)

Za začetek ti priporočam Literaturo, ker je najbolj poljudna, drugi dve bi ti bili sigurno prezahtevni.

Proze in poezije na kupujem, temveč si ju izposojam, vzamem recimo pet pesniških zbirk enega avtorja in ga tako obdelam. Kupujem likovne monografije, preglede, teorijo, veliko večino v angleščini, to počnem več kot dve desetletji. Na leto porabim za knjige 2-3000 EUR, Slovenci v povprečju za knjige bojda dajo manj kot sto EUR na osebo. :)

Doma imam kakih tisoč prebranih umetniških knjig, par sto romanov sem podaril eni knjižnici zaradi prostorske stiske. :)

Te še kaj zanima? :)
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2748066] 15.12.18 15:44 · odgovor na: macon (#2748049)
Odgovori   +    1
[macon]
> [MarijanMacek]
> > [macon]
> > > [rename]
> > > Predlog dr.Mrevljeta za novo ime: Večnik :-P
> >
> > Večernik. :)
> >
> > Že dolgo ne kupujem časopisov, nazadnje sem ga pred več kot deset leti. Od revij pa na leto Reporter ali dva nekje na hrvaški obali.
>
>
> Pa še eno vprašanje, ker očevidno mnogo bereš. Kdaj si pa nazadnje prebral kakšno knjigo?

Na leto preberem okoli petdeset do sto knjig, okoli dve desetletji recimo berem literarni reviji Literatura in Apokalipsa ter Likovne besede.

Si ti to sploh kdaj držal v rokah? :)
Me veseli, da sem mimo ustrelil. Načelno pa literarnih revij ne prebiram, sem tehnično naravoslovnega foha in sem imel dovolj prebiranja stroke. Glede na to kaj prebiraš previdevam,da si bolj literarnega foha. (moram priznat da kljub še kar dobri razgledanosti za Apokalipso še nisem slišal, no pa saj ti tudi nisi slišal za moje strokovne revije...)
Proze in poezije na kupujem, temveč si ju izposojam, vzamem recimo pet pesniških zbirk enega avtorja in ga tako obdelam. Kupujem likovne monografije, preglede, teorijo, veliko večino v angleščini, to počnem več kot dve desetletji. Na leto porabim za knjige 2-3000 EUR, Slovenci v povprečju za knjige bojda dajo manj kot sto EUR na osebo. :)
No sam kar aktivno hodim v knjižnico, sedaj bom lahko celo več ko sem prost poklicnih obveznosti... Poezija me pa prav zares ni nikoli zanimala in sem v gimnaziji pri literaturi moral po pomoti naše odlične profesorice Rotarjeve celo enkrat eno prebrat, polomija....

Doma imam kakih tisoč prebranih umetniških knjig, par sto romanov sem podaril eni knjižnici zaradi prostorske stiske. :)
Tavžent knjig res nimam, pravzaprav niti nimam dobro evidentiranih, se pa najde cel kup knjig predvsem manj literarnega značaja in bolj tehničnega ali predvsem (poljudno?) zgodovinskega in seveda množica planinske literature in vodnikov.... In kakšna stara knjiga s poreklom iz antikvariata, zgodovinskega ali tehničnega pomena in seveda ne literarnega značaja... Vsekakor dovolj, da se nenehno pojavljajo težave s prostorom

Te še kaj zanima? :)
Pravzaprav si vse povedal, vsekakor zanimiv profil, ampak še vedno mislim, da človek orientiran v času in prostoru mora spremljati časopise informativnega značaja tako dnevne kot tedenske, domače in tuje. In ko nek očevidno razumnik omeni Reporter, dobim ošpice, samo še vrhunskega raziskovalnega novinarja Požarja bi moral omeniti. Kot nepoznavalec literarnih revij sicer ocenjujem, da ne dajo kaj vprida vpogleda v ekonomsko politično dogajanje sedaj in tukaj.

Strani: 1