Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

FIN-454644 sporočil: 10.879
Zdravnike solamo zato, da nas zdravijo. Znanje lahko prodaja ta, ki ga ima. Zdravstveni dom/bolnica je konkurenca komu? Privatni zdravnik/koncesionar je konkurenca komu? Delovni cas v javnem zdravstvu je kakrsen je. Clovek ima dan razdeljen na: delo, prosti cas, pocitek. V prosetem casu vsak, tudi dohtar lahko dela kar hoce. Ce vrtnari, vrtnari, ce pegla kavc, pegla kavc in ce zdravi, zdravi. Te afnarije s konkurenco v teh primerih pa naj poslusa, kdor hoce. Jaz pac ne. Zdravstvo je zastonj. Seveda. Placujemo vnaprej. Torej nam ga dajo. Kako? Vseeno. Samo naj ga dajo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2747504

Strani: 1

g1n3k sporočil: 92
[FIN-454644]
Zdravnike solamo zato, da nas zdravijo. Znanje lahko prodaja ta, ki ga ima. Zdravstveni dom/bolnica je konkurenca komu? Privatni zdravnik/koncesionar je konkurenca komu? Delovni cas v javnem zdravstvu je kakrsen je. Clovek ima dan razdeljen na: delo, prosti cas, pocitek. V prosetem casu vsak, tudi dohtar lahko dela kar hoce. Ce vrtnari, vrtnari, ce pegla kavc, pegla kavc in ce zdravi, zdravi. Te afnarije s konkurenco v teh primerih pa naj poslusa, kdor hoce. Jaz pac ne. Zdravstvo je zastonj. Seveda. Placujemo vnaprej. Torej nam ga dajo. Kako? Vseeno. Samo naj ga dajo.

Ni zastonj, jaz ga plačujem kakih 10k na leto samo obveznega prispevka. Se strinjam, da bi morala zavarovalnica popolnoma sprostit konkurenco med javnim in zasebnim oz. bi rabili celo konkurenco med zavarovalnicami, naj same pritiskajo na zdravstvene ustanove za njih učinkovitost. Vseeno pišeš, kot da ne bi podjetja rabila konkurenčnih klavzul za svoje strokovnjake. S tem se zavarujejo pred krajo znanja, odtekanjem pomebnih (konkurenčnih informacij), splošnega know-howa za čas zaposlitve strokovnjaka (v naši zakonodaji obstaja tudi konkurenčna prepoved, kar ni isto). Če meniš, da znanje oz. dober strokovnjak ne prispeva k boljšemu podjetju - boljšemu v primerjavi s konkurenco, potem lahko tudi zaključiva da so vsi zdravniki za isti dr.k, če hočeš, isto zanič, ni razlik.
Trdim da je v našem sistemu preveč sedenja na dveh stolih, v precej primerih tudi zlorabljenega, to bi morali ustavit.

Strani: 1