Zasebnost

Strani: 1 2

pobalin sporočil: 14.456
[#2747388] 12.12.18 12:21 · odgovor na: anon-204390 (#2747375)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
Zapor je očitno dobra šola za radikalizacijo. Zanimivo, da se je tudi večina diktatorjev vseh sort kalilo v zaporu, kjer so radikalizirali, fokusirali in osmislili svoje teorije.
Oblasti pa vedno znova ponavljajo iste napake, da takšne tipe (prezgodaj) spuščajo na prostost. Kot kaže je to cena visoke stopnje demokracije, ki jo moramo plačati da jo lahko uživamo.. ;)
Medtem na drugi strani Atlantika, v najstarejši in najboljši demokraciji na svetu:
Cyntoia Brown, Sentenced at 16, Must Serve 51 Years Before She Is Eligible for Release
Brown, a victim of sex trafficking, claims she acted in self-defense when she killed a man who had solicited her for sex
www.rollingstone.com...wn-766645/
In 2004, Cyntoia Brown was arrested for murder. There was no question that a 43-year-old man is dead and that she killed him. What mystified filmmaker Daniel Birman was just how common violence among youth is, and just how rarely we stop to question our assumptions about it. He wondered in this case what led a girl — who grew up in a reasonable home environment — to this tragic end?
www.pbs.org/independ...cing-life/
pobalin sporočil: 14.456
[#2747392] 12.12.18 12:26 · odgovor na: (#2747357)
Odgovori   +    0
[rename]
Vsekakor je kriv JJ, kdo pa če bit.
Kriv je samo, če gledaš s stališča "nacionaldesnice", ker "zblazneli levičarji" marakeški sporazum podpirajo in je Janša po njihovem kvečjemu zaslužen zanj.
Primerjati razmere 2006 in 2018 (ali od 2015 dalje) je pa res primerljivo.
Vsa čast za časovno-miselni preval.
Sploh nisi prebral, anedane? :-)
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2747393] 12.12.18 12:27 · odgovor na: pobalin (#2747388)
Odgovori   +    1
[pobalin]
Medtem na drugi strani Atlantika, v najstarejši in najboljši demokraciji na svetu:

> Cyntoia Brown, Sentenced at 16, Must Serve 51 Years Before She Is Eligible for Release
> Brown, a victim of sex trafficking, claims she acted in self-defense when she killed a man who had solicited her for sex
> www.rollingstone.com...wn-766645/
No, če bi bil tip migrant, bi se ji podobno zgodilo tudi v Evropi.
pobalin sporočil: 14.456
[#2747416] 12.12.18 13:25 · odgovor na: (#2747413)
Odgovori   +    0
[rename]
Kriv v smislu, da je kriv za marakeško deklaracijo 2018, ker je bil predsednik vlade 2004-2008.
Najprej morava razjasniti, ali govoriva o Marakeški deklaraciji EU+Afriške države iz maja letos, ki je bila začetek silnega dvigovanja prahu z desne, ali o decembrskem sprejemanju Marakeškega sporazuma OZN.
Sem prebral, pa slišal isto že na izredni seji parlamenta.
Boš poiskal sam, kako je JJ odgovoril (in pojasnil), ali ti naj jaz?
Sicer bi bilo od tebe zelo galantno, če bi mi dal kakšen link, verjamem pa, da lahko to na strani DZ izkopljem tudi sam.
pobalin sporočil: 14.456
[#2747428] 12.12.18 14:07 · odgovor na: (#2747415)
Odgovori   +    0
[abohte]
To, da mu je pobrala denar, orožje in avto, si pa pozabil pripisati ali nisi vedel?

At some point during the evening, Brown shot and killed Allen with a .40-caliber handgun she carried on her person and stole from Allen's residence $172.00 USD in cash, several firearms, and a vehicle, a Ford F150. She then drove Allen's vehicle to InTowne Suites, to meet her pimp.
Citiral sem naslov in podnaslov enega članka, ker pa sem hotel kontekstualizirati, sem spodaj citiral tudi zelo pomembno vprašanje o nasilju (ki porojeva nasilje).
What mystified filmmaker Daniel Birman was just how common violence among youth is, and just how rarely we stop to question our assumptions about it. He wondered in this case what led a girl — who grew up in a reasonable home environment — to this tragic end?
Hočeš reči, da ni bila mladoletna in ni bila žrtev spolnega izkoriščanja? Hočeš reči, da je brezpogojnih 51 let zapora za to dejanje pravična kazen, sorazmerna z drugimi za podobna dejanja?
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2747430] 12.12.18 14:13 · odgovor na: pobalin (#2747388)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-204390 12.12.2018 14:14
[pobalin]
> [vickibedi]
> Zapor je očitno dobra šola za radikalizacijo. Zanimivo, da se je tudi večina diktatorjev vseh sort kalilo v zaporu, kjer so radikalizirali, fokusirali in osmislili svoje teorije.
> Oblasti pa vedno znova ponavljajo iste napake, da takšne tipe (prezgodaj) spuščajo na prostost. Kot kaže je to cena visoke stopnje demokracije, ki jo moramo plačati da jo lahko uživamo.. ;)

Medtem na drugi strani Atlantika, v najstarejši in najboljši demokraciji na svetu:

> Cyntoia Brown, Sentenced at 16, Must Serve 51 Years Before She Is Eligible for Release
> Brown, a victim of sex trafficking, claims she acted in self-defense when she killed a man who had solicited her for sex
> www.rollingstone.com...wn-766645/

> In 2004, Cyntoia Brown was arrested for murder. There was no question that a 43-year-old man is dead and that she killed him. What mystified filmmaker Daniel Birman was just how common violence among youth is, and just how rarely we stop to question our assumptions about it. He wondered in this case what led a girl — who grew up in a reasonable home environment — to this tragic end?
> www.pbs.org/independ...cing-life/
To je predvsem posledica razik v pravosodnih sistemih med ZDA in Evropo.
Do takšnih anomalij pa prihaja (v obeh sistemih), ker sodišča pri svojih sodbah ne upoštevajo načela zdrave pameti. (pravniki so dostikrat izključeni iz tega načela :))
pobalin sporočil: 14.456
[#2747434] 12.12.18 14:29 · odgovor na: (#2747421)
Odgovori   +    0
[rename]
Govorim(o) pa o majsko sprejeti marakeški deklaraciji, ki jo je potihoma potrdila Cerarjeva vlada v odstopu in potrejeno z aklamacijo v ponedeljek (spet) v Marakešu.
Pa si ti čisto prepričan, da gre za eno in isto stvar? Jaz nisem.
In to so storili brez posvetovanja s parlamentarnim odborom in brez ustrezne obravnave v parlamentu. Skratka - nezakonito, kar je očitno ustaljen, običajen manever.
Je bilo tudi leta 2006 opravljeno posvetovanje s parlamentarnim odborom in izpeljana razprava v parlamentu? Za moje ortodoksne pojme bi prava, poštena, državotvorna in demokratična opozicija zagnala vik in krik tudi takrat, ko je Cerarjeva vlada ukinila snemanje sej vlade. Ko je dedokumentirala delo izvršne oblasti.
Sicer pa - pripenjam najboljši komentar na to temo, written by bc123a:
Strinjam se z njim kar zadeva zamolčevanje in ovinkarjenje oblasti in MSM o raznih incidentih. Prepričan sem tudi, da je nekaj strašno narobe z identitetno politiko v Evropi in širše, in da tisti, ki naj bi vedeli in znali, delajo strašne napake. Ampak še vedno so mi veliko bližji odgovori o medijih in percepcijah, ki sta ti jih pisala Gustl in Črt (mislim, da v temi Slovenijo Slovencem).
pobalin sporočil: 14.456
[#2747435] 12.12.18 14:34 · odgovor na: anon-204390 (#2747430)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
To je predvsem posledica razik v pravosodnih sistemih med ZDA in Evropo.
Do takšnih anomalij pa prihaja (v obeh sistemih), ker sodišča pri svojih sodbah ne upoštevajo načela zdrave pameti. (pravniki so dostikrat izključeni iz tega načela :))
Bomo videli, na koliko bo obsojen tale uniformirani morilec, za katerega se je v stilu stricev iz ozadja silno naprezal velik del policijskega in političnega aparata, da bi mu rešil kožo. In po več kot 4 letih še ni konec.
en.wikipedia.org/wik...n_McDonald
pobalin sporočil: 14.456
[#2747441] 12.12.18 14:52 · odgovor na: (#2747432)
Odgovori   +    0
[abohte]
Ne, nočem reči, da ni bila mladoletna. V kontekstu ameriškega pravosodnega sistema se mi zdi njena kazen pravična.
Policaj je za hladnokrven umor bivše žene po desetih letih in nepojasnjenem izginotju njegove naslednje žene leta 2013 dobil 38 let zapora.
en.wikipedia.org/wik...w_Peterson
Kdo sem jaz, da bi sodil, katera kaznovalna politika je boljša?
Mogoče se da to precej dobro presojati na podlagi števila/deleža zaprtih in števila oz. razširjenosti kriminalnih in nasilnih dejanj.
Nasilje rojeva nasilje? Tvoji starši so bili deležni nasilja? Kaj pa tvoji prastarši? Kaj pa tvoji praprastarši? Kaj pa tvoji prapraprastarši? Nihče ni bil žrtev nasilja? Ker če je bil, je potemtakem utemeljeno pričakovanje, da si tudi ti nasilen?
Greš po sledeh krvne linije, dednih lastnosti? Upam, da ne vse do jastogov. Družinske razmere verjetno porodijo kar nekaj nasilja. Ampak ciljal sem na to, da ljudje, ki so izpostavljeni nasilju, slej ko prej vrnejo z nasiljem. Če so bolj šibki, ga lahko usmerijo na šibkejše od sebe, če so pa močni in samozavestni (sami ali v skupini), pač udarijo nazaj.
najobj sporočil: 32.214
[#2747443] 12.12.18 14:55 · odgovor na: anon-378837 (#2747347)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 12.12.2018 14:57
[]
Praktično povsod že piše, vi pa ne upate napisati, da gre za Cherif Chekatt-a v Strasbourgu rojenega Maročana.
... čuj, in zakaj si Financarji ne bi upali napisat, da gre za Cherif Chekatt-a v Strasbourgu rojenega Maročana ? ... khmm, samo vprašam, ker jaz namreč nimam pojma, kdo je Cherif Chekatt, ti pa ga očitno poznaš osebno in bi na totem forumu lahko - zdaj še mene firbec matra - malo več povedal ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2747444] 12.12.18 14:56 · odgovor na: (#2747437)
Odgovori   +    0
[abohte]
Vračam :):
en.wikipedia.org/wik...ataboutism
Menim, da si zgrešil. To ni bil whataboutism, ampak čisto kredibilen odziv na tvojo trditev o navadah v onem drugem sistemu. Če je tam čez vse drugače, primerjajmo torej primere od tam čez.
anon-406186 sporočil: 262
[#2747445] 12.12.18 14:59
Odgovori   +    4
Kaj pa mislite, čemu bo namenjen vahabistični islamsko-izobraževalni center poleg ljubljanske mošeje? Katarski sponzorji bodo seveda izvajali indoktrinacijo v strogi islam, ki je po njihovo edini pravilen. Z drugimi besedami: radikalizacijo.

Katarski šejk donator je jasno rekel: "I pay, I play!"
najobj sporočil: 32.214
[#2747446] 12.12.18 15:02 · odgovor na: anon-204390 (#2747375)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 12.12.2018 15:03
[vickibedi]
> [pobalin]
> > [vickibedi]
> > To ne drži, bil je že povezan s terorizmom:
> > According to police, he was born in Strasbourg and was already known to the security services as a possible terrorist threat. He was the subject of a "fiche S", the same system under which Amedy Coulibaly - who attacked a supermarket in 2015 - was flagged.
> > www.bbc.com/news/wor...e-46535552
>
> V istem članku piše tudi, da je bil najprej zaprt kriminalec, potem se je pa radikaliziral.
>
> > The gunman, 29, known to authorities as having been radicalised in prison, escaped after reportedly being injured.
Zapor je očitno dobra šola za radikalizacijo. Zanimivo, da se je tudi večina diktatorjev vseh sort kalilo v zaporu, kjer so radikalizirali, fokusirali in osmislili svoje teorije.
Oblasti pa vedno znova ponavljajo iste napake, da takšne tipe (prezgodaj) spuščajo na prostost. Kot kaže je to cena visoke stopnje demokracije, ki jo moramo plačati da jo lahko uživamo.. ;)
... čuj, Slovenci očitno nismo v nevarnosti, ker mi takšne tipe niti ne zapremo, ampak jih na sodišču zaradi procesnih napak takoj oprostimo ...
anon-356000 sporočil: 25
[#2747450] 12.12.18 15:11
Odgovori   +    2
V duhu resnicoljubnosti bi bilo treba povedati še to, da je med streljanjem vzklikal: "Allahu akbar!"

Je pa zanimivo, da o tem poročajo na welt.de, na slovenskih portalih pa si ne upajo ali pa nočejo.

Ampak dejstva so pač dejstva! In pomen tega vzklikanja seveda kaže na motiv in to je pobijanje "prekletih nevernikov" v imenu velikega alaha.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2747457] 12.12.18 15:48 · odgovor na: najobj (#2747446)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [vickibedi]
> > [pobalin]
> > > [vickibedi]
> > > To ne drži, bil je že povezan s terorizmom:
> > > According to police, he was born in Strasbourg and was already known to the security services as a possible terrorist threat. He was the subject of a "fiche S", the same system under which Amedy Coulibaly - who attacked a supermarket in 2015 - was flagged.
> > > www.bbc.com/news/wor...e-46535552
> >
> > V istem članku piše tudi, da je bil najprej zaprt kriminalec, potem se je pa radikaliziral.
> >
> > > The gunman, 29, known to authorities as having been radicalised in prison, escaped after reportedly being injured.

> Zapor je očitno dobra šola za radikalizacijo. Zanimivo, da se je tudi večina diktatorjev vseh sort kalilo v zaporu, kjer so radikalizirali, fokusirali in osmislili svoje teorije.
> Oblasti pa vedno znova ponavljajo iste napake, da takšne tipe (prezgodaj) spuščajo na prostost. Kot kaže je to cena visoke stopnje demokracije, ki jo moramo plačati da jo lahko uživamo.. ;)

... čuj, Slovenci očitno nismo v nevarnosti, ker mi takšne tipe niti ne zapremo, ampak jih na sodišču zaradi procesnih napak takoj oprostimo ...
Premisivnost našega sistema je res impozantna; ampak je pa tudi res, da je takšnih tipov pri nas zelo malo. Mogoče pa tudi zaradi takšnega prijaznega kaznovalmnega sistema, ko kriminalcem pomagamo in jih socializiramo ;)
pobalin sporočil: 14.456
[#2747511] 12.12.18 19:27 · odgovor na: (#2747451)
Odgovori   +    0
[abohte]
> [pobalin]
> > [abohte]
> > Ne, nočem reči, da ni bila mladoletna. V kontekstu ameriškega pravosodnega sistema se mi zdi njena kazen pravična.
>
> Policaj je za hladnokrven umor bivše žene po desetih letih in nepojasnjenem izginotju njegove naslednje žene leta 2013 dobil 38 let zapora.
> en.wikipedia.org/wik...w_Peterson

Si spregledal, da se je ta primer zgodil v drugi zvezni državi in da je šlo za drugo kriminalno dejanje?
Si pozabil, da si v prvem mahu zapisal: "V kontekstu ameriškega pravosodnega sistema se mi zdi njena kazen pravična." Ameriškega, ne tennesseejevskega. Je šlo za zelo drugačen umor? Sicer pa Rolling Stone piše:
Tennessee law has since changed—prompted by Brown’s case—and minors can no longer be sentenced to life in prison, but that law, sadly, does not apply to Brown herself. She will have to wait until she is 67 before she can go before a parole board, unless outgoing Tennessee Governor Bill Haslam decides to grant Brown clemency by shortening her sentence.
Poleg tega je ta možakar kasneje dobil še dodatnih 40 let zapora.
Za drugi dve dejanji.
Razširjenost katerih nasilnih dejanj pa bova opazovala? Morda tista, ki imajo za posledico smrt? To sta umor in samomor. No teh imajo v ZDA manj: Slovenija ima približno 220 takšnih nasilnih dejanj na milijon prebivalcev, ZDA pa zgolj okoli 190. Katera družba je torej bolj nasilna?
Fino, pritaknil si samomore, ki niso povsem enaka zadeva. Še dobro, da nisi dodal tudi prometnih nesreč. Je pa res, da lahko tudi samomorilec ali voznik hudo prizadene ali celo ubije čisto nedolžne žrtve in tako postane ubijalec.
Ti povej, na katerem mestu se lahko krog nasilja pretrga in kdaj posledično postane človek odgovoren za lastna dejanja.
Načeloma s polnoletnostjo, potem se pa pri razsojanju dejanj upošteva še olajševalne ali oteževalne okoliščine.
Seveda. Svobodna osebna volja posameznika pa ga še precej več ustavi (sicer si midva ne bi dopisovala tega).
Tako.
> Ampak ciljal sem na to, da ljudje, ki so izpostavljeni nasilju, slej ko prej vrnejo z nasiljem. Če so bolj šibki, ga lahko usmerijo na šibkejše od sebe, če so pa močni in samozavestni (sami ali v skupini), pač udarijo nazaj.

Speči(!) možakar, ki je imel nesrečo, da je naletel na to 16-letnico, je subjekt, ki pade v katero kategorijo?
V kategorijo 43-letnika, vojnega veterana, ki je čisto buden v red-light-districtu iskal seks za denar in si je izbral mladoletnico. Le kako naj bi revež vedel, da je mladoletna, kajne? In le kako naj bi vedel, da je lahko nevarna, zato pa jo je odpeljal k sebi domov. O spanju v času umora pa gre očitno za dve nasprotujoči si zgodbi. Komu verjeti?
Brown has maintained that she killed Allen because he kept reaching under the bed and she thought he was going for a weapon and was going to shoot her. Afterward, she took two of Allen's rifles, stole $172 from him and fled in his truck.
But during the clemency hearing, a Nashville police detective said the crime scene and his investigation told a different story. He said Allen was found with his hands clasped under him on the bed. "He was asleep, basically," Detective Charles Robinson said. He said that gunshot residue from the scene showed Allen had been shot in the back of the head at close range and that Brown brought a loaded gun so she could rob the man.
www.apnews.com/c5a45...2afd029b90
pobalin sporočil: 14.456
[#2747518] 12.12.18 19:42 · odgovor na: (#2747458)
Odgovori   +    0
[rename]
Potetto, potatto ... :-P
Zakaj si pa sploh šel brat enega od teh dokumentov, če imaš čisto rad takšno krompirjevo solato? Potrata časa (pa ne Majda). :-P
Način dokumentiranja sej vlade je stvar vlade, vsaj tako sem jaz takrat razumel Cerarjeve.
To me spominja na: kar je tvoje, je moje, kar je moje, pa tebe nič ne briga.
Snemanje ni uzakonjeno (torej lahko rečemo, da je to iz tiste kategorije, da vsaka svinjarija ni nezakonito dejanje):
Najbrž tudi podpisovanje nezavezujočih sporazumov OZN ni zakonsko določeno samo preko razprave v ustreznem odboru in na plenarnem zasedanju DZ.
Kar se tiče posvetovanja s parlamentarnim odborom 2006. Ne vem, kako je takrat potekalo, nekako pa dvomim, da bi JJ to očital Cerarju, če bi imel sam na vesti enak greh.
Ne, on pa čisto zares sploh ni tak. :-)
Kot sem napisal Črtu: dokler lahko (umirjeno) debatiramo o različnih mnenjih je vse OK. Problem bo nastal, ko tega ne bomo smeli več početi.
V Shariji bomo lahko tiho ali pa nas ne bo.
Tako. Problem bo v vsaki ***riji.
twitter.com/PrisonPl...6045252610
Če tega ultra-lib deda prav razumem, naj bi Evropa še enkrat (neo-neo) kolonizirala Afriko, da se bomo z našimi milijardami € in njihovimi milijardami človeške sile uprli zahodni aliansi (Ameriki) in vzhodni aliansi (Aziji). Naj nadaljujem v istem stilu: ker bi se islamisti znašli nekje vmes, so čisto izgubili živce, da o Rusih ne govorim. :-P
FjodorKirilovic sporočil: 1.112
[#2747540] 12.12.18 21:45 · odgovor na: pobalin (#2747353)
Odgovori   +    3
Če ga spreobrneš v radikaliziranega katolika, bo to še vedno potencialni ropar in klavec, samo pri drugem bogu bo iskal alibi in tolažbo.
To pa je razmišljanje! Poleg političnih vsegliharjev smo zdaj dobili še verske vsegliharje.

Kdaj je kak radikaliziran katolik nazadnje streljal muslimane na sejmu in kričal "Kristus je največji"?
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2747546] 12.12.18 22:20 · odgovor na: FjodorKirilovic (#2747540)
Odgovori   +    1
[FjodorKirilovic]
> Če ga spreobrneš v radikaliziranega katolika, bo to še vedno potencialni ropar in klavec, samo pri drugem bogu bo iskal alibi in tolažbo.

To pa je razmišljanje! Poleg političnih vsegliharjev smo zdaj dobili še verske vsegliharje.

Kdaj je kak radikaliziran katolik nazadnje streljal muslimane na sejmu in kričal "Kristus je največji"?
Na ta način sicer ne, so se pa krščanske milice v tem pogledu zelo "odlikovale" v libanonski vojni:
en.wikipedia.org/wik...a_massacre
FjodorKirilovic sporočil: 1.112
[#2747551] 12.12.18 23:26 · odgovor na: anon-204390 (#2747546)
Odgovori   +    1
[vickibedi]
> [FjodorKirilovic]
> > Če ga spreobrneš v radikaliziranega katolika, bo to še vedno potencialni ropar in klavec, samo pri drugem bogu bo iskal alibi in tolažbo.
>
> To pa je razmišljanje! Poleg političnih vsegliharjev smo zdaj dobili še verske vsegliharje.
>
> Kdaj je kak radikaliziran katolik nazadnje streljal muslimane na sejmu in kričal "Kristus je največji"?

Na ta način sicer ne, so se pa krščanske milice v tem pogledu zelo "odlikovale" v libanonski vojni:
en.wikipedia.org/wik...a_massacre
Slaba primerjava. Pravzaprav me preseneča, da nisi našel kaj bolj primerljivega.
Šlo je za državljansko vojno, namenjeno ohranitvi statusa quo, ne za versko radikalizirane katolike. Libanon je bolj primerljiv s Hrvaško vojno.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2747580] 13.12.18 09:01 · odgovor na: (#2747548)
Odgovori   +    0
[rename]
Tam je drzavljanska vojna; neprimerljivo s danasnjimi podvigi inzenirjev, fizikov in zdravnikov.
V čem je razlika ? Verski fanatizem je izgovor za dosego ciljev.
FjodorKirilovic sporočil: 1.112
[#2747601] 13.12.18 09:56 · odgovor na: anon-204390 (#2747580)
Odgovori   +    3
[vickibedi]
> [rename]
> Tam je drzavljanska vojna; neprimerljivo s danasnjimi podvigi inzenirjev, fizikov in zdravnikov.

V čem je razlika ? Verski fanatizem je izgovor za dosego ciljev.
Razlog za Libanonsko vojno ni bil verski fanatizem, ampak migranti (begunci), ki so porušili razmerje političnih moči. Če bi Libanon takrat lahko zaprl mejo za begunce, bi bil še danes cvetoča država.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2747709] 13.12.18 15:53 · odgovor na: FjodorKirilovic (#2747601)
Odgovori   +    0
[FjodorKirilovic]
> [vickibedi]
> > [rename]
> > Tam je drzavljanska vojna; neprimerljivo s danasnjimi podvigi inzenirjev, fizikov in zdravnikov.
>
> V čem je razlika ? Verski fanatizem je izgovor za dosego ciljev.

Razlog za Libanonsko vojno ni bil verski fanatizem, ampak migranti (begunci), ki so porušili razmerje političnih moči. Če bi Libanon takrat lahko zaprl mejo za begunce, bi bil še danes cvetoča država.
Palestinski begunci niso prišli kar tako iz zraka; konflikt se je namreč razširil iz Izraela na območje Libanona and hell broke loose:

en.wikipedia.org/wik...ebanon_War

Verski fanatizem je bil priročno orodje za polarizacijo frakcij (in njihovih podpornikov), ki so se borili za politično, ozemeljsko in gospodarsko prevlado.
Libanon takrat preprosto ni mogel kar tako zapreti mej, ker Libanon ni bil monolitna država, ampak del razburkane multiunacionalne, verske itd. regije.

Podobna zgodba v Bosni v 92.
macon sporočil: 12.861
[#2747801] 13.12.18 23:10
Odgovori   +    1
Bral sem, da je ustrelil Afganistanca, upokojenega bančnega uslužbenca in tajskega turista, tri moške.

Po dveh dneh so norca v Strassbourgu počili v strelskem obračunu s policaji.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2747884] 14.12.18 10:30 · odgovor na: (#2747774)
Odgovori   +    0
[rename]
Bostjan M.Zupancic v Faktorju: Strassbourg je leglo terorizma.
In terorizem targetira ne glede na vero ali poreklo.

The death of Kamal Naghchband, a garage mechanic originally from Afghanistan, was announced on Thursday. The father of three died in hospital. His mosque announced his funeral would take place after Friday prayers. He had been visiting the market with his family and was shot in the head, his cousin told AFP news agency.
www.bbc.com/news/wor...e-46561574

Strani: 1 2