Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

BorutHocevar sporočil: 1.534
[pobalin]
Ker če bi urednika O+E tako peklila resnica o petišovskem plinu, bi že prej našel mnenjski spis dr. Željka Vukelića, ki je bil v Delu objavljen na malo nerodno izbran dan: 1. aprila 2015 (!). Za povrh je pod tem gostujočim mnenjem še standardno opozorilni pripis: "prispevek je mnenje avtorja in ne izraža nujno stališča uredništva".
www.delo.si/mnenja/g...ovcih.html
Dr. Vukelić je v pogovoru omenil to kolumno v Delu. Povedal je, da se ni še nihče oglasil s pripombo, da naj bi bilo v prispevku karkoli narobe. Oglasil se mu je edino pokojni dr. Mejak in povedal, da je tematika v prispevku odlično razložena. Pravzaprav je škoda, da tega nisem objavil, saj povečuje kredibilnost navedb dr. Vukelića.
zato bom tej živali pogledal v zobovje in postavil nekaj podvprašanj.
Odgovori na nekatera podvprašanja so v dveh nedavnih člankih (linka sta spodaj), za odgovore na druga moram vprašati dr. Vukelića.
Je kdo opazil, da dr. Vukelić pri porabi vode na vrtino ne omeni časovnega intervala, ki pri navajanju (tukaj irelevantnega) podatka o porabi vode v Sloveniji pa jasno pove, da je to na dan?
Porabo vode tudi drugi viri in v drugih primerih navajajo na vrtino. Tu oe.finance.si/894126...kim-plinom sem objavil tabelo, po kateri bodo v Petišovcih opravili od štiri do šest lomljenj na vrtino, zato domnevam, da je časovna komponenta irelevantna za celotno porabo vode na vrtino.
Podatek o porabi vode v Sloveniji na dan pa je dodan za primerjavo.
Ker ne pove niti, koliko vrtin je/bo, bi lahko navedel katerokoli število. Tudi 43!
Govorio o zdajšnjem postopku pridobivanja dovoljenja v Petišovcih. Nanaša se na dve vrtini.
Je kdo opazil, da dr. Vukelić noče omeniti, katere ali kakšne kemikalije so to? Je kdo izračunal, da 0,5% od 5000 m3 (vode) na vrtino znaša 25 m3 na vrtino in ne "do pet litrov kemikalij, ki pa so neškodljive"?
Celoten seznam kemikalij, ki jih bodo dodajali, sem objavil pred nekaj dnevi:
oe.finance.si/894120...eposlanica
Se je še komu porodilo podvprašanje, kdo črpa plin s Hrvaški in Madžarski? So tudi tam kljub desetletjem domačijskega izkoriščanja nenadoma rabili brexitanske investitorje ali strokovnjake? Zakaj ne/da?
Kaj so potrebovali sosedje, ne vem, sem pa prav tako pred nekaj dnevi objavil intervju, v katerem je Valentinčič, Petrol/Geoenergo, pojasnil, zakaj so potrebovali investitorja:
oe.finance.si/894126...kim-plinom

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2747236

Strani: 1

pobalin sporočil: 14.456
[hocevarb]
Dr. Vukelić je v pogovoru omenil to kolumno v Delu. Povedal je, da se ni še nihče oglasil s pripombo, da naj bi bilo v prispevku karkoli narobe. Oglasil se mu je edino pokojni dr. Mejak in povedal, da je tematika v prispevku odlično razložena. Pravzaprav je škoda, da tega nisem objavil, saj povečuje kredibilnost navedb dr. Vukelića.
Hvala za pojasnila. Najprej pripomba, da če bi bilo iz članka razvidno, da se dr. Vukelić danes hvali s pohvalo nekega pokojnika, ki je ni možno preveriti, bi bila to slaba usluga njegovi kredibilnosti. Dežurne skeptike bi spravilo na noge, članka pa ne bi obogatilo.

Za ostalo pa: zastonjkar sem, zato toliko novejših člankov na isto temo pač ne morem prebrati. Lahko pa s spoštovanjem prepoznam strateško obdelavo hudih tem po fragmentih, da je treba za bolj celovit vpogled postati naročnik. Tako se pač prodaja cajtenge, tudi digitalne!

Za konec še opravičujoče pojasnilo, da sem nekje izgubil zadnji del tretjega stavka, ki bi se moral glasiti: "Pomemben del novinarstva, četudi gre samo za sponzorirano diseminacijo želenih resnic, je tajming objave." Mogoče se pa vidiva na plinarskem pogovoru v četrtek. :-)

Strani: 1