Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Slovenijo Slovencem 2018

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Gustl sporočil: 13.625
[Glavni forum] Tema: Slovenijo Slovencem 2018
[#2746787] 09.12.18 10:08 · odgovor na: (#2746784)
Odgovori   +    7
[rename]
Nisem tebe direktno mislil, ampak na splosno, kako je nova24 in demokrqcija obravnavana v ostalih medijih.
Tebi sem postavil vprasanje zato, ker si ga ti meni zadnjic.... pa sedaj nisi nic izpostavil drugih medijev, ki o tem ne porocajo ;-)
Nova24 in Demokracija (saj je isto) imata zgleden track record fejknjuza, do te mere, da se moras vsakic vprasat "ali je to res" in biti pozoren na indice fejknjuza (vecina tega ne zna, zmore, jim je vseeno).

Pri MSM je problem drug, pa čeprav s podobnimi posledicami (napačno informiranje).
Večinoma ni problem v tistem, kar je napisano (to je najveckrat tocno), ampak tisto, kar ni napisano, zamolcano, ignorirano, samocenzurirano.

Pri prvih se moraš kot potrošnik vprašat "ali je to sploh res", pri drugih pa "kaj vse je se res".

Ni pa to enostavno. Jaz ze skoraj 20 let delam v medijih, sem recimo temu "nadpovprečno usposobljen za zaznati (ali narediti) fejknjuz" pa me redno nategujejo.

Ampak ze to, da ves, da si zelo verjetno stalno nategovan, je kar veliko. Malo bolj z distanco vse gledas in temu primerno tudi malo drugace odreagiras na to, kar preberes.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2746787

Strani: 1

Gustl sporočil: 13.625
[Glavni forum] Tema: Slovenijo Slovencem 2018
[#2746790] 09.12.18 10:23 · odgovor na: Gustl (#2746787)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: Gustl 09.12.2018 10:28
...da pa ni dolgčas, je vedno tezje sploh ločiti ene od drugih:

twitter.com/JureBran...31713?s=19

Zanimivo mi je to, da se je sistematičen fejknjuz pravzaprav zacel v MSM, in sicer brez neke resne (politične) agende v ozadju, ampak zgolj zaradi poslovnega modela in posledično napačnega KPI - število klikov/gledalcev.

Tako da vzpon fejknjuz smo tlakovali mediji sami. Ce smo ljudi ze zavajali z naslovi in senzacionalizmom, je potem ze cisto vseeno, ce je popolnoma fejk.

In veliko folka je res cisto vseeno, kaj je res in kaj ne. Bolj jim je pomembno, ali je zanimivo in v skladu z njihovimi prepricanji.
bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Slovenijo Slovencem 2018
[#2746982] 10.12.18 16:17 · odgovor na: Gustl (#2746787)
Odgovori   +    1
[Gustl]
Pri prvih se moraš kot potrošnik vprašat "ali je to sploh res", pri drugih pa "kaj vse je se res".
Jap.

Strani: 1