Strani: 1

anon-207617 sporočil: 6.899
[#2746612] 07.12.18 18:42
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-207617 07.12.2018 18:44
Kako Merkla ostaja kanclerka?! Nomenklatura, strici iz ozadja, golobiczemljaric, kaj je zdaj to, drzavni udar?

Neeee, to je nemcija, vzor, ordnung und disziplin.

Hehe.
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2746614] 07.12.18 18:47
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: anon-184333 07.12.2018 19:00
Wunderland. Prejela je 517 glasovi podpore nasprotnik pa 482 glasov. Internacionalni izziv za Matoza kajti vsak normalen bi ob tako majhni razliki zahteval ponovno štetje.

Abby Normal press
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2746624] 07.12.18 20:00 · odgovor na: anon-207617 (#2746612)
Odgovori   +    2
[NemirniTujec]
Kako Merkla ostaja kanclerka?! Nomenklatura, strici iz ozadja, golobiczemljaric, kaj je zdaj to, drzavni udar?

Neeee, to je nemcija, vzor, ordnung und disziplin.

Hehe.
Ostaja pač kanclerka do konca mandata, kaj je tukaj čudnega ?
bigl sporočil: 18.363
[#2746632] 07.12.18 20:37 · odgovor na: anon-184333 (#2746614)
Odgovori   +    2
[picikato]
Wunderland. Prejela je 517 glasovi podpore nasprotnik pa 482 glasov. Internacionalni izziv za Matoza kajti vsak normalen bi ob tako majhni razliki zahteval ponovno štetje.

Abby Normal press
:-). Nisem zasledil, da bi kdo tam to zahteval, ampak so ji čestitali. Tako bi moralo biti tudi v Kopru. Džentlmensko prenesti poraz in čestitati zmagovalcu. Pred tem pa se ohladiti magari s škafom mrzle vode. Lep dan.
pobalin sporočil: 14.456
[#2746638] 07.12.18 21:05
Odgovori   +    13
Časnik Deutsche Welle
Šur, tiskajo ga pa na UKV in srednjevalovnem papirju, ki je poseben dosežek nemške tehnike. Ime tega časnika, nemški val po naše, pride od posebne valovitosti papirja. Podobno kot ime časnika Radio France, ki ga tiskajo na rahlo radioaktivnem papirju.
bigl sporočil: 18.363
[#2746643] 07.12.18 21:43 · odgovor na: (#2746637)
Odgovori   +    2
[BeliF]
oh, tole je pa slaba primerjava. popo je bil župan dolga leta, v nemčiji so bili pa sami novinci v igri (je pa res, da je Merz SPET spušil, pa že drugič proti ženski)

jaz sem sicer navijal za Spahna ampak sem pričakoval Merzevo zmago
Kar dobra primerjava je, razlika je v kulturi pojmovanja in delovanja demokracije. Merklova je spoznala svoje napake in se umika, pri nas napak nihče noče priznat, pa če so še tako očitne, še napredujejo funkcijsko in se oklepajo - funkcij. Saj jim pomenijo redne plače, položnice pa se tiskajo in prihajajo vsak mesec. Lep dan.
sopranos sporočil: 11.404
[#2746666] 08.12.18 10:34 · odgovor na: bigl (#2746643)
Odgovori   +    6
[bigl]
> [BeliF]
> oh, tole je pa slaba primerjava. popo je bil župan dolga leta, v nemčiji so bili pa sami novinci v igri (je pa res, da je Merz SPET spušil, pa že drugič proti ženski)
>
> jaz sem sicer navijal za Spahna ampak sem pričakoval Merzevo zmago

Kar dobra primerjava je, razlika je v kulturi pojmovanja in delovanja demokracije. Merklova je spoznala svoje napake in se umika, pri nas napak nihče noče priznat, pa če so še tako očitne, še napredujejo funkcijsko in se oklepajo - funkcij. Saj jim pomenijo redne plače, položnice pa se tiskajo in prihajajo vsak mesec. Lep dan.
Merklova se umika tako, da bo na vodilnem položaju njena oseba. Nevarnost tega je, da so se težave samo malo zamaknile. In ker nova predsednica ne bo imela take avtoritete, bodo težave vedno večje. Zna biti, da bo samo pehodna predsednica. Če se hoče rešiti, potem bo morala prenehati s politiko Merklove. Bomo videli, če bo to sposobna storiti.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2746671] 08.12.18 12:22 · odgovor na: (#2746645)
Odgovori   +    4
Kar je Merklca začela bo Kramp dokončal....
bigl sporočil: 18.363
[#2746676] 08.12.18 13:09 · odgovor na: sopranos (#2746666)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: bigl 08.12.2018 13:10
[sopranos]
> [bigl]
> > [BeliF]
> > oh, tole je pa slaba primerjava. popo je bil župan dolga leta, v nemčiji so bili pa sami novinci v igri (je pa res, da je Merz SPET spušil, pa že drugič proti ženski)
> >
> > jaz sem sicer navijal za Spahna ampak sem pričakoval Merzevo zmago
>
> Kar dobra primerjava je, razlika je v kulturi pojmovanja in delovanja demokracije. Merklova je spoznala svoje napake in se umika, pri nas napak nihče noče priznat, pa če so še tako očitne, še napredujejo funkcijsko in se oklepajo - funkcij. Saj jim pomenijo redne plače, položnice pa se tiskajo in prihajajo vsak mesec. Lep dan.

Merklova se umika tako, da bo na vodilnem položaju njena oseba. Nevarnost tega je, da so se težave samo malo zamaknile. In ker nova predsednica ne bo imela take avtoritete, bodo težave vedno večje. Zna biti, da bo samo pehodna predsednica. Če se hoče rešiti, potem bo morala prenehati s politiko Merklove. Bomo videli, če bo to sposobna storiti.
Če imaš vsiljeno izbiro, potem izbira to ni, ampak odločitev, še bolje določitev. Napake, ki jih je storila bo čutila njena stranka na naslednjih zveznih volitvah še bolj v minus. Mislim, da bo naslednje leto odstopila oz. bo odstopljena. S svojim strankarskim odstopom z vrha si pravzaprav kupuje čas, da ublaži posledice svoje politike. Zakaj njena napaka? Zato ker je sprožila procese, ki jih ni mogla več nadzirati niti rešiti v sama, ampak sedaj vsiljuje EU, kar Nemčija sama ne zmore. Danska npr. za emigrante predvideva njihovo premestitev na Islandijo al Grenlandijo, če je verjeti agencijskim novicam. Vse sorte se in še bo dogjalo zaradi tega. Lep dan.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2746684] 08.12.18 14:24 · odgovor na: bigl (#2746643)
Odgovori   +    0
[bigl]
> [BeliF]
> oh, tole je pa slaba primerjava. popo je bil župan dolga leta, v nemčiji so bili pa sami novinci v igri (je pa res, da je Merz SPET spušil, pa že drugič proti ženski)
>
> jaz sem sicer navijal za Spahna ampak sem pričakoval Merzevo zmago

Kar dobra primerjava je, razlika je v kulturi pojmovanja in delovanja demokracije. Merklova je spoznala svoje napake in se umika, pri nas napak nihče noče priznat, pa če so še tako očitne, še napredujejo funkcijsko in se oklepajo - funkcij. Saj jim pomenijo redne plače, položnice pa se tiskajo in prihajajo vsak mesec. Lep dan.
Merklova je 18 let na čelu, tako da je že iz higienskih razlogov primerno da se umakne. Njena naslednica (ki jo je ona sama izbrala- pomenljiv posnetek obeh žensk ob imenovanju) bo nadaljevala več ali manj enako politiko. (Edino na RT jamrajo, da bo do Rusov še bolj strength :)
Vprašanje je seveda, če bo CDU (še) zmagala na naslednjih volitvah. Z ozirom na to kaj jim stoji nasproti (levičarji in skrajna desnica) je CDU še vedno najbolj racionalna izbira. (vsaj dokler gospodarstvo dobro dela).
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2746690] 08.12.18 15:01 · odgovor na: (#2746689)
Odgovori   +    0
[lukasblue]
> Zakaj njena napaka? Zato ker je sprožila procese, ki jih ni mogla več nadzirati niti rešiti v sama, ampak sedaj vsiljuje EU, kar Nemčija sama ne zmore.

Ta stara gospa bi bila že zdavnaj razrešena v kolikor bi karkoli počela na lastno roko.
Razsvetli nas, kdo pa stoji za njo ?
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2746701] 08.12.18 15:46 · odgovor na: (#2746696)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-204390 08.12.2018 15:46
[lukasblue]
> [vickibedi]
> > [lukasblue]
> > > Zakaj njena napaka? Zato ker je sprožila procese, ki jih ni mogla več nadzirati niti rešiti v sama, ampak sedaj vsiljuje EU, kar Nemčija sama ne zmore.
> >
> > Ta stara gospa bi bila že zdavnaj razrešena v kolikor bi karkoli počela na lastno roko.
>
> Razsvetli nas, kdo pa stoji za njo ?

Po moje so v lastniških strukturah nemških koncernov , dodaj še kakšne " dr. Strangelove " tipe akademikov z raznimi demografskimi modeli. Družbeni eksperimenti sicer Nemčiji niso neznanka.
Hočem reči, da pripisati tole norost tej stari gospe je nemogoče.
Za vsakim politikom stoji kapital. Ali pač ni nič pomemben politik. Za Hitlerjem so stali Krupp, Thyssen... železarski industrijalci, ki so profitirali od vojne industrije (tudi Henry Ford je bil med njimi).
Norost tele stare gospe je predvsem v 20 letih relativnega miru in prosperitete, na 50 let podlage.
sopranos sporočil: 11.404
[#2746731] 08.12.18 18:21 · odgovor na: anon-204390 (#2746684)
Odgovori   +    1
[vickibedi]
> [bigl]
> > [BeliF]
> > oh, tole je pa slaba primerjava. popo je bil župan dolga leta, v nemčiji so bili pa sami novinci v igri (je pa res, da je Merz SPET spušil, pa že drugič proti ženski)
> >
> > jaz sem sicer navijal za Spahna ampak sem pričakoval Merzevo zmago
>
> Kar dobra primerjava je, razlika je v kulturi pojmovanja in delovanja demokracije. Merklova je spoznala svoje napake in se umika, pri nas napak nihče noče priznat, pa če so še tako očitne, še napredujejo funkcijsko in se oklepajo - funkcij. Saj jim pomenijo redne plače, položnice pa se tiskajo in prihajajo vsak mesec. Lep dan.

Merklova je 18 let na čelu, tako da je že iz higienskih razlogov primerno da se umakne. Njena naslednica (ki jo je ona sama izbrala- pomenljiv posnetek obeh žensk ob imenovanju) bo nadaljevala več ali manj enako politiko. (Edino na RT jamrajo, da bo do Rusov še bolj strength :)
Vprašanje je seveda, če bo CDU (še) zmagala na naslednjih volitvah. Z ozirom na to kaj jim stoji nasproti (levičarji in skrajna desnica) je CDU še vedno najbolj racionalna izbira. (vsaj dokler gospodarstvo dobro dela).
Saj o tem pišem. Če so siti Merklove, ki si je vseeno uspela zgraditi nek image, bodo do njenega klona bistveno manj prizanesljivi. In ob prvi priliki jo bodo sesuli. Kar je logično.

Saj to, da je Merklova umirjena, da ni naklonjena tveganjem je dobro. Ampak ona nobenih problemov ni razrešila. Jih je ignorirala in upala, da se bodo sami od sebe razrešili. In glej ga zlomka, niso se razrešili.

Saj v Sloveniji je še huje. Pri nas se že 30 let probleme pod preprogo pometa. In nas vsak problem imamo enak odgovor = dvignimo davke, dvignimo kazni.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2746733] 08.12.18 18:42 · odgovor na: sopranos (#2746731)
Odgovori   +    0
[sopranos]
> [vickibedi]
> > [bigl]
> > > [BeliF]
> > > oh, tole je pa slaba primerjava. popo je bil župan dolga leta, v nemčiji so bili pa sami novinci v igri (je pa res, da je Merz SPET spušil, pa že drugič proti ženski)
> > >
> > > jaz sem sicer navijal za Spahna ampak sem pričakoval Merzevo zmago
> >
> > Kar dobra primerjava je, razlika je v kulturi pojmovanja in delovanja demokracije. Merklova je spoznala svoje napake in se umika, pri nas napak nihče noče priznat, pa če so še tako očitne, še napredujejo funkcijsko in se oklepajo - funkcij. Saj jim pomenijo redne plače, položnice pa se tiskajo in prihajajo vsak mesec. Lep dan.
>
> Merklova je 18 let na čelu, tako da je že iz higienskih razlogov primerno da se umakne. Njena naslednica (ki jo je ona sama izbrala- pomenljiv posnetek obeh žensk ob imenovanju) bo nadaljevala več ali manj enako politiko. (Edino na RT jamrajo, da bo do Rusov še bolj strength :)
> Vprašanje je seveda, če bo CDU (še) zmagala na naslednjih volitvah. Z ozirom na to kaj jim stoji nasproti (levičarji in skrajna desnica) je CDU še vedno najbolj racionalna izbira. (vsaj dokler gospodarstvo dobro dela).

Saj o tem pišem. Če so siti Merklove, ki si je vseeno uspela zgraditi nek image, bodo do njenega klona bistveno manj prizanesljivi. In ob prvi priliki jo bodo sesuli. Kar je logično.

Saj to, da je Merklova umirjena, da ni naklonjena tveganjem je dobro. Ampak ona nobenih problemov ni razrešila. Jih je ignorirala in upala, da se bodo sami od sebe razrešili. In glej ga zlomka, niso se razrešili.

Saj v Sloveniji je še huje. Pri nas se že 30 let probleme pod preprogo pometa. In nas vsak problem imamo enak odgovor = dvignimo davke, dvignimo kazni.
Angela je vodila posle v vidu dobrega Nemca, podprtega s strani USA. Trump je zasral to zavezništvo. Zdaj pa se je celo Angela znašla na trhlih tleh...

Ampak jaz mislimm, da je (zgodovinsko gledano) ona svoj posel dobro oddelala.
Trumpa bo (zgodovinsko gledano) odneslo, njo pa ne bo.
www.youtube.com/watc...QpJqtfCmcM
sopranos sporočil: 11.404
[#2746736] 08.12.18 19:19 · odgovor na: anon-204390 (#2746733)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
> [sopranos]
> > [vickibedi]
> > > [bigl]
> > > > [BeliF]
> > > > oh, tole je pa slaba primerjava. popo je bil župan dolga leta, v nemčiji so bili pa sami novinci v igri (je pa res, da je Merz SPET spušil, pa že drugič proti ženski)
> > > >
> > > > jaz sem sicer navijal za Spahna ampak sem pričakoval Merzevo zmago
> > >
> > > Kar dobra primerjava je, razlika je v kulturi pojmovanja in delovanja demokracije. Merklova je spoznala svoje napake in se umika, pri nas napak nihče noče priznat, pa če so še tako očitne, še napredujejo funkcijsko in se oklepajo - funkcij. Saj jim pomenijo redne plače, položnice pa se tiskajo in prihajajo vsak mesec. Lep dan.
> >
> > Merklova je 18 let na čelu, tako da je že iz higienskih razlogov primerno da se umakne. Njena naslednica (ki jo je ona sama izbrala- pomenljiv posnetek obeh žensk ob imenovanju) bo nadaljevala več ali manj enako politiko. (Edino na RT jamrajo, da bo do Rusov še bolj strength :)
> > Vprašanje je seveda, če bo CDU (še) zmagala na naslednjih volitvah. Z ozirom na to kaj jim stoji nasproti (levičarji in skrajna desnica) je CDU še vedno najbolj racionalna izbira. (vsaj dokler gospodarstvo dobro dela).
>
> Saj o tem pišem. Če so siti Merklove, ki si je vseeno uspela zgraditi nek image, bodo do njenega klona bistveno manj prizanesljivi. In ob prvi priliki jo bodo sesuli. Kar je logično.
>
> Saj to, da je Merklova umirjena, da ni naklonjena tveganjem je dobro. Ampak ona nobenih problemov ni razrešila. Jih je ignorirala in upala, da se bodo sami od sebe razrešili. In glej ga zlomka, niso se razrešili.
>
> Saj v Sloveniji je še huje. Pri nas se že 30 let probleme pod preprogo pometa. In nas vsak problem imamo enak odgovor = dvignimo davke, dvignimo kazni.

Angela je vodila posle v vidu dobrega Nemca, podprtega s strani USA. Trump je zasral to zavezništvo. Zdaj pa se je celo Angela znašla na trhlih tleh...

Ampak jaz mislimm, da je (zgodovinsko gledano) ona svoj posel dobro oddelala.
Trumpa bo (zgodovinsko gledano) odneslo, njo pa ne bo.
www.youtube.com/watc...QpJqtfCmcM
Za Trumpa imaš zagotovo prav. Verjetno tudi za Merklovo. V smislu, da ji ne bodo prav veliko očitali. A kot rečeno njeno nereševanje nekaterih težav, cincanje in čakanje, da se zadeve rešijo same od sebe, niso najboljša varianta. Premik stranke v center je pomagalo ošibiti SDP. Hkrati pa je bolj skrajnem, desnem robu omogočila nastanek AfD.

CDU/CSU sta imeli samo to srečo, da se je SDP prej premaknila proti sredini. In da se je kot posledica tega oblikovala Levica. To je ošibilo SDP to te mere, da ni mogla več biti zmagovalka volitev.

Hkrati pa obe strani, SDP in CDU nista bili v stanju, da bi rešili glavne probleme Nemčije in ljudi - neintegracija muslimanov v družbo, vzpostavitev vzporedne družbe. Stanovanjski problem - nore cene v mestih, praznjenje podeželja. Slaba socialna politika za tiste z družbenega dna = strukturna revščina. Slaba socialna mobilnost. Nereševanje težav v avto industriji, v bankah itd. Izjemno slabi pogoji za nastanek globalnih korporacij - šlepajo se na starih mastodontih, medtem ko imajo težave z nastkankom novih. Izjemna vojaška odvisnost od ZDA, Francije in Velike Britanije. Skratka en cel kup težav, ki jih je Merklova pustila pri miru.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2746740] 08.12.18 19:48 · odgovor na: (#2746738)
Odgovori   +    0
[BeliF]
Merklova je AfD izločila iz svoje stranke. Tako so tudi nastali. Ko so nasprotovali € in se na njih ni bilo zanašati. Ko so ugotovili, da € za nemce ni dovolj nesrečna tema, da bi na njegov račun dobivali volilce, so volilce začeli vabiti z strašenjem o migrantih. Danes je to njihov glavni program

Levica ni nastala s pomikom SDP v sredino. Levica je obstajala iz časa komunizma. Zeleni so nastali zaradi premika v sredino

ti imaš vse pomešano
Levičarji so v Nemčiji večna nevarnost, desničarji tudi.
Bohdaj da bi zmagala zdrava pamet, vsaj taka ki forsira dober pir.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2746746] 08.12.18 20:21 · odgovor na: (#2746742)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-204390 08.12.2018 20:23
[BeliF]
na srečo sta Levica in AfD na skrajnih robovih. če bi bil razrez glasov na zadnjih volitvah malenkost drugačen bi lahko imeli tudi koalicijo Zeleni+Merkel, ali pa Liberalci+Merkel, Zeleni+Liberalci pa niso želeli biti skupaj in so nemci dobili SDP+Merkel (in Zelenih ali Liberalcev niso potrebovali v koaliciji)

prostora za tvorbo koalicij bi bilo še več, če bi se AfD odpovedala nekaterim najbolj skrajnim stališčem in bila sploh pripravljena vstopiti v koalicijo (proti čemur je AfD na kongresu glasovala)

Hočeš reči, da če bi se skrajneži odrekli skrajnnosti, bi lahko postali del mainstreama. Ja po tej teoriji bi lahko bili marsikaj, amapk skrajneži so pač skrajni, to j njihov mainstream.
Razen samo v primeru če niso izredne razmere in bi bila piz**rija razširjena , takole vsaj enih 20+ let :)))
edit: meni še vedno ni jasno, kje nekateri vidijo dodano vrednost večje CDU, v kateri bi bila zdajšnja AfD, pa bi njeni člani glasovali proti vladnim odločitvam. Isto sranje če so notri ali pa jih ni
Afd kot del CDU ?! Mejbi aj not spik ingliš very well ?
www.youtube.com/watc...rt_radio=1
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2746751] 08.12.18 21:01 · odgovor na: (#2746749)
Odgovori   +    0
[BeliF]
AfD je kurbica, obračajo se po vetru. ko je bil problem v €-coni so težili glede €, ko so postali problem migranti in so spoznali, da je € rešen, so se začeli zanašati na anti-migrantsko politiko. takšnim skrajnežem, ki vsakih nekaj let zamenjajo skrajnost, sploh nebi smel biti problem najti nove skrajnosti (recimo ameriko?)

če bi kakšne principe imeli bi jih namreč imeli že od začetka
Skrajnežem vseh sort se sicer lahko podsmehuješ. Ampak jih ni za podcenjevat. Namreč pride čas, ko te smeh enostavno lahko mine.
Trash simply works :)
www.youtube.com/watc...PmzGzo1pvI
sopranos sporočil: 11.404
[#2746752] 08.12.18 21:02 · odgovor na: (#2746738)
Odgovori   +    1
[BeliF]
Merklova je AfD izločila iz svoje stranke. Tako so tudi nastali. Ko so nasprotovali € in se na njih ni bilo zanašati. Ko so ugotovili, da € za nemce ni dovolj nesrečna tema, da bi na njegov račun dobivali volilce, so volilce začeli vabiti z strašenjem o migrantih. Danes je to njihov glavni program
Merklova nikogar ni izločila, ampak so odšli sami, ker niso bili zadovoljni z njenim vodenjem, še zlasti ne z njeno politiko. In ja, nezadovoljni člani CDU so ustanovili AfD. Na začetku so bili res proti evru in to ni bila neka tema s katero se da dobiti volitve. Je pa ta tema že v osnovi kazala na bolj nacionalističen naboj, pogled na svet. In so jo za svojo vzeli tudi nacionalisti, ki do takrat kljub večim poskusom niso bili sposobni narediti stranke z večjim dosegom. Šele združitev nacionalistov in odpadnikov iz CDU jim je uspel preboj. S tem, da so potem nacionalisti počasi prevzeli večji del oblasti. Ker šele ta kombinacija je uspela izkoristiti priložnost, ki se jim je ponudila z migrantskim valom. Ampak če Merklova ne bi silila tako v center, bi bili ti volivci še vedno pri CDU.
Levica ni nastala s pomikom SDP v sredino. Levica je obstajala iz časa komunizma. Zeleni so nastali zaradi premika v sredino
Levica je iz Vzhodne Nemčije. Populacija 14 milijonov. Populacija cele Nemčije več kot 80 milijonov. Njihova pozicija se je okrepila šele takrat ko se je združila z odpadniki iz SDP - Oskar Lafontaine. Prej je bila to regionalna stranka.
ti imaš vse pomešano
Ja je treba malo zgodovino poznati.
sopranos sporočil: 11.404
[#2746758] 08.12.18 22:08 · odgovor na: (#2746757)
Odgovori   +    1
[BeliF]
> [sopranos]
> Ja je treba malo zgodovino poznati.

ja ,predvsem tisti del, ko je del CDU in Liberalcev nasprotoval reševanju € in se je morala Merklova zatekati h glasovom takrat opozicijske SDP
In ta isti del je tvoril jedro odpadnikov. Pa ena knjiga na to bolj nacionalistično je takrat postala zelo brana.

To je bila cela serija napak.

Če vidiš kaj jim Turki delajo, ko vodijo skoraj 1.000 mošej v Nemčiji. Ko Tam Erdogan dobi večji delež podpore kot v Turčiji. Ko postane znano, da ima Turčija v Nemčiji večjo mrežo vohunov, kot jo je imel Stasi v Vzhodni Nemčiji. In Merklova ni glede tega nič naredila. In v tem kontekstu ima AfD še nizko podporo. Skratka težav, ki jih Angela ni naslovila je ogromno.
bigl sporočil: 18.363
[#2746782] 09.12.18 09:50 · odgovor na: anon-204390 (#2746701)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
> [lukasblue]
> > [vickibedi]
> > > [lukasblue]
> > > > Zakaj njena napaka? Zato ker je sprožila procese, ki jih ni mogla več nadzirati niti rešiti v sama, ampak sedaj vsiljuje EU, kar Nemčija sama ne zmore.
> > >
> > > Ta stara gospa bi bila že zdavnaj razrešena v kolikor bi karkoli počela na lastno roko.
> >
> > Razsvetli nas, kdo pa stoji za njo ?
>
> Po moje so v lastniških strukturah nemških koncernov , dodaj še kakšne " dr. Strangelove " tipe akademikov z raznimi demografskimi modeli. Družbeni eksperimenti sicer Nemčiji niso neznanka.
> Hočem reči, da pripisati tole norost tej stari gospe je nemogoče.

Za vsakim politikom stoji kapital. Ali pač ni nič pomemben politik. Za Hitlerjem so stali Krupp, Thyssen... železarski industrijalci, ki so profitirali od vojne industrije (tudi Henry Ford je bil med njimi).
Norost tele stare gospe je predvsem v 20 letih relativnega miru in prosperitete, na 50 let podlage.
Če bi begunce iz Sirije direktno pripeljala v Nemčijo ne bi bil problem, kot je. Tako pa se je odprla pot za vse možne migrante čez Balkan in drugje. Mislim, da je bil celo dogovor, da Nemčija poskrbi za begunce, potem ko Rusija ukrepa, da se stricu Samu prepreči srozat še ta del, tako, da bi imeli kontrolo nad vsem ,kar je tam, Iranom, Sueškim prekopom itd. Strateške zadeve so bile gotovo eden od pomembnih vzrokov.
Danska bo reševala problem migrantov, berem, z njihovo namestitvijo na Islandiji oz. Grenlandiji? Lep dan.

Strani: 1