Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[sopranos]
> [vickibedi]
> > [bigl]
> > > [BeliF]
> > > oh, tole je pa slaba primerjava. popo je bil župan dolga leta, v nemčiji so bili pa sami novinci v igri (je pa res, da je Merz SPET spušil, pa že drugič proti ženski)
> > >
> > > jaz sem sicer navijal za Spahna ampak sem pričakoval Merzevo zmago
> >
> > Kar dobra primerjava je, razlika je v kulturi pojmovanja in delovanja demokracije. Merklova je spoznala svoje napake in se umika, pri nas napak nihče noče priznat, pa če so še tako očitne, še napredujejo funkcijsko in se oklepajo - funkcij. Saj jim pomenijo redne plače, položnice pa se tiskajo in prihajajo vsak mesec. Lep dan.
>
> Merklova je 18 let na čelu, tako da je že iz higienskih razlogov primerno da se umakne. Njena naslednica (ki jo je ona sama izbrala- pomenljiv posnetek obeh žensk ob imenovanju) bo nadaljevala več ali manj enako politiko. (Edino na RT jamrajo, da bo do Rusov še bolj strength :)
> Vprašanje je seveda, če bo CDU (še) zmagala na naslednjih volitvah. Z ozirom na to kaj jim stoji nasproti (levičarji in skrajna desnica) je CDU še vedno najbolj racionalna izbira. (vsaj dokler gospodarstvo dobro dela).

Saj o tem pišem. Če so siti Merklove, ki si je vseeno uspela zgraditi nek image, bodo do njenega klona bistveno manj prizanesljivi. In ob prvi priliki jo bodo sesuli. Kar je logično.

Saj to, da je Merklova umirjena, da ni naklonjena tveganjem je dobro. Ampak ona nobenih problemov ni razrešila. Jih je ignorirala in upala, da se bodo sami od sebe razrešili. In glej ga zlomka, niso se razrešili.

Saj v Sloveniji je še huje. Pri nas se že 30 let probleme pod preprogo pometa. In nas vsak problem imamo enak odgovor = dvignimo davke, dvignimo kazni.
Angela je vodila posle v vidu dobrega Nemca, podprtega s strani USA. Trump je zasral to zavezništvo. Zdaj pa se je celo Angela znašla na trhlih tleh...

Ampak jaz mislimm, da je (zgodovinsko gledano) ona svoj posel dobro oddelala.
Trumpa bo (zgodovinsko gledano) odneslo, njo pa ne bo.
www.youtube.com/watc...QpJqtfCmcM

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2746733

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[vickibedi]
> [sopranos]
> > [vickibedi]
> > > [bigl]
> > > > [BeliF]
> > > > oh, tole je pa slaba primerjava. popo je bil župan dolga leta, v nemčiji so bili pa sami novinci v igri (je pa res, da je Merz SPET spušil, pa že drugič proti ženski)
> > > >
> > > > jaz sem sicer navijal za Spahna ampak sem pričakoval Merzevo zmago
> > >
> > > Kar dobra primerjava je, razlika je v kulturi pojmovanja in delovanja demokracije. Merklova je spoznala svoje napake in se umika, pri nas napak nihče noče priznat, pa če so še tako očitne, še napredujejo funkcijsko in se oklepajo - funkcij. Saj jim pomenijo redne plače, položnice pa se tiskajo in prihajajo vsak mesec. Lep dan.
> >
> > Merklova je 18 let na čelu, tako da je že iz higienskih razlogov primerno da se umakne. Njena naslednica (ki jo je ona sama izbrala- pomenljiv posnetek obeh žensk ob imenovanju) bo nadaljevala več ali manj enako politiko. (Edino na RT jamrajo, da bo do Rusov še bolj strength :)
> > Vprašanje je seveda, če bo CDU (še) zmagala na naslednjih volitvah. Z ozirom na to kaj jim stoji nasproti (levičarji in skrajna desnica) je CDU še vedno najbolj racionalna izbira. (vsaj dokler gospodarstvo dobro dela).
>
> Saj o tem pišem. Če so siti Merklove, ki si je vseeno uspela zgraditi nek image, bodo do njenega klona bistveno manj prizanesljivi. In ob prvi priliki jo bodo sesuli. Kar je logično.
>
> Saj to, da je Merklova umirjena, da ni naklonjena tveganjem je dobro. Ampak ona nobenih problemov ni razrešila. Jih je ignorirala in upala, da se bodo sami od sebe razrešili. In glej ga zlomka, niso se razrešili.
>
> Saj v Sloveniji je še huje. Pri nas se že 30 let probleme pod preprogo pometa. In nas vsak problem imamo enak odgovor = dvignimo davke, dvignimo kazni.

Angela je vodila posle v vidu dobrega Nemca, podprtega s strani USA. Trump je zasral to zavezništvo. Zdaj pa se je celo Angela znašla na trhlih tleh...

Ampak jaz mislimm, da je (zgodovinsko gledano) ona svoj posel dobro oddelala.
Trumpa bo (zgodovinsko gledano) odneslo, njo pa ne bo.
www.youtube.com/watc...QpJqtfCmcM
Za Trumpa imaš zagotovo prav. Verjetno tudi za Merklovo. V smislu, da ji ne bodo prav veliko očitali. A kot rečeno njeno nereševanje nekaterih težav, cincanje in čakanje, da se zadeve rešijo same od sebe, niso najboljša varianta. Premik stranke v center je pomagalo ošibiti SDP. Hkrati pa je bolj skrajnem, desnem robu omogočila nastanek AfD.

CDU/CSU sta imeli samo to srečo, da se je SDP prej premaknila proti sredini. In da se je kot posledica tega oblikovala Levica. To je ošibilo SDP to te mere, da ni mogla več biti zmagovalka volitev.

Hkrati pa obe strani, SDP in CDU nista bili v stanju, da bi rešili glavne probleme Nemčije in ljudi - neintegracija muslimanov v družbo, vzpostavitev vzporedne družbe. Stanovanjski problem - nore cene v mestih, praznjenje podeželja. Slaba socialna politika za tiste z družbenega dna = strukturna revščina. Slaba socialna mobilnost. Nereševanje težav v avto industriji, v bankah itd. Izjemno slabi pogoji za nastanek globalnih korporacij - šlepajo se na starih mastodontih, medtem ko imajo težave z nastkankom novih. Izjemna vojaška odvisnost od ZDA, Francije in Velike Britanije. Skratka en cel kup težav, ki jih je Merklova pustila pri miru.

Strani: 1