Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[IN6_dus]
> [ThomasCR]
> A morte tkole trapat?
>
> Ves ogljikov disoksid, ki gre skozi požare v luft, je tam že bil, preden ga je bilo absorbiralo ščavje, ki zdaj gori.
>
> To vsak ve, ampak večina to prikladno pozabi samo zato, da izkaže svojo privrženost dogmam Zelene Cerkve, neuradno zapovedane religije s strani države.
>
> Tako, da to trapanje ni tolk trapanje, kolikor je izkazovanje pravovernosti.
>
> Zato je uvodno vprašanje tegale komentarja povsem odveč. Jasno da morte. Pobožni novinarji praktično vsi in ene 40% komentatorjev tudi.

Zanimive so strokovne ocene koliko ogljika je vezanega v življenje na našem planetu:
- Rastline: 450 GigaTon
- Bakterije: 70 GigaTon
- Gljive: 12 GigaTon
- Arheje: 7 GigaTon
- Enoceličarji: 4 GigaTon
- Žuželke: 1 GigaTon
- Ribe: 0,7 GigaTon
- Mehkužci: 0,2 GigaTon
- Kolobarniki: 0,2 GigaTon
- Rejne živali: 0,1 GigaTon
- HOMO SAPIENS: 0,06 GigaTon
- Gliste in črvi: 0,02 GigaTon
- Divji sesalci: 0,007 GigaTon
- Divje ptice: 0,002 GigaTon
-------------------------------
SKUPAJ: 545 GigaTon Ogljika

Ves ta ogljik spreminja svoje stanje in se pretvarja v CO2 in nazaj v organsko obliko ter obratno. Me prav zanima kdaj bomo v stanju razumeti vse te procese in povratne zanke.
Lepo opisano. Kaj to pomeni "vezanega v zivljenje"? V maso fizicnih teles, ali tudi v porabo z dihanjem in drugimi zivljenjskimi procesi... ali tudi porabo za transport in elektriko?

Da z rejnimi zivalmi proizvajamo vec kot z avti sem ze slisal, ampak baje se brez zrezka ne da, brez avta bomo pa ze... :-)

Da bi kompletno delovanje planeta kdaj do kraja imeli izracunano... to je pa pomoje zelo blizu onega "kdaj bomo potovali hitreje od svetlobe" :-)

------

Meni se zdi se najbolj smesno, da se nikomur ne vklopi skepsa ob vsem strasenju s transportnim co2, ce ze en pozar predstavlja "gromozanske razseznosti", "desetletja izpustov" itd jada jada.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2746565

Strani: 1

BorutHocevar sporočil: 1.534
[NemirniTujec]

Meni se zdi se najbolj smesno, da se nikomur ne vklopi skepsa ob vsem strasenju s transportnim co2, ce ze en pozar predstavlja "gromozanske razseznosti", "desetletja izpustov" itd jada jada.
Točno to skepso sem hotel sprožiti s tem člankom :)

Strani: 1