Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 06.12.2018 07:18
[Gustl]
> [bc123a]
> Brazilski pragozd so ravno najbolj prizadeli vegani in ekologi.
>
> www.nytimes.com/2018...rophe.html
>
> Za to imajo da so tiho do smrti.

Kje hudiča si pa tu našel vegane?
Veliko "prisiljeno veganskih" proizvodov vsebuje palmino olje, ker je tehnološko zelo hvaležen material za nadomestiti surovine, ki sicer izhajajo iz živali. Recimo neživalski "creamerji" za kavo. Za tega sem vedel in točno v treh minutah iskanja sem našel tudi potrditev:

www.theguardian.com/...uelty-free

To je podobna dilema kot ko se ljudje (mesojedci da ne bo pomote) najprej zgražajo nad tem, kakšna "svinjarija" od mesa je v hrenovkah in klobasah, potem pa v isti sapi zgražajo nad tem, koliko odpada nastane pri predelavi. Hej, hrenovke obstajajo zato, da lahko na okusen način pojemo prašiča od rilca do parkljev :) bolj učinkovito kot so to delali naši predniki 100 let nazaj.

Enako velja za tisti pink slime ali kaj je že. Nekdaj se je tisti del živali zavrgel, z moderno tehnologijo pa iz njega naredijo okusen izdelek.

Problem, ki ga jaz vidim pri vsej tej "ekologiji" je, da so skoraj vse to zgodbe, ki ne samo da tlakujejo pot v pekel, ampak nas tudi tja odpeljejo. Ne vem če je kakšen bolj kompleksen dosežek ekologov, ki je pozitivno vplival na samo stanje narave - z izjemno čisto osnovnih, kar je, ne toliko svinjarije v reke in v zrak spuščat.

Ravno zadnjič sem bral v enem od nemških časopisov da "razcvet" zelene energije v nemčiji ni čisto nič, ama res čisto nič, zmanjšal potrebe po termoelektrarnah na premog. Go figure.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2746220

Strani: 1

Gustl sporočil: 13.625
A daj ne bluzi.

Kaksen % prebivalcev je veganov, koliko absolutno pojedo oni proizvodov z nekaj vec palminega olja vs. koliko absolutno pozrejo vsejedci palminega olja?

Verjetno gre samo za Nutello vec palminega olja kot za vse veganske proizvode skupaj.

"More than half the products on sale in the supermarket are made with palm oil."

www.palmoilandfood.e...m-oil-uses

In sedaj so ravno vegani krivi.

Clanek, ki ga navajas kot referenco, govori le o tem, da naj vegani nimajo ciste vesti in naj ne glumijo svetnike.

Ker ti ob besedi" vegan" pade mrak na oci, tega ocitno nisi sposoben prebrat. Ze veckrat videno...

Jao, vsakic isto. Nedolgo nazaj podobna debata, da so vegetarijanci glavni porabniki soje.

Pa kje take pobirate...
anon-204390 sporočil: 13.528
[bc123a]
To je podobna dilema kot ko se ljudje (mesojedci da ne bo pomote) najprej zgražajo nad tem, kakšna "svinjarija" od mesa je v hrenovkah in klobasah, potem pa v isti sapi zgražajo nad tem, koliko odpada nastane pri predelavi. Hej, hrenovke obstajajo zato, da lahko na okusen način pojemo prašiča od rilca do parkljev :) bolj učinkovito kot so to delali naši predniki 100 let nazaj.
Svinjski kosi (rilci, anusi in ostalo.. :) , ki so v hrenovki, je še najmanj problematičen del "svinjarije", bolj so problematični prevelika količina soli , konzervansov ojačevalcev okusov in ostali šit.
hostamox sporočil: 8.460
[bc123a]
> [Gustl]
> > [bc123a]
> > Brazilski pragozd so ravno najbolj prizadeli vegani in ekologi.
> >
> > www.nytimes.com/2018...rophe.html
> >
> > Za to imajo da so tiho do smrti.
>
> Kje hudiča si pa tu našel vegane?

Veliko "prisiljeno veganskih" proizvodov vsebuje palmino olje, ker je tehnološko zelo hvaležen material za nadomestiti surovine, ki sicer izhajajo iz živali. Recimo neživalski "creamerji" za kavo. Za tega sem vedel in točno v treh minutah iskanja sem našel tudi potrditev:

www.theguardian.com/...uelty-free

To je podobna dilema kot ko se ljudje (mesojedci da ne bo pomote) najprej zgražajo nad tem, kakšna "svinjarija" od mesa je v hrenovkah in klobasah, potem pa v isti sapi zgražajo nad tem, koliko odpada nastane pri predelavi. Hej, hrenovke obstajajo zato, da lahko na okusen način pojemo prašiča od rilca do parkljev :) bolj učinkovito kot so to delali naši predniki 100 let nazaj.

Enako velja za tisti pink slime ali kaj je že. Nekdaj se je tisti del živali zavrgel, z moderno tehnologijo pa iz njega naredijo okusen izdelek.

Problem, ki ga jaz vidim pri vsej tej "ekologiji" je, da so skoraj vse to zgodbe, ki ne samo da tlakujejo pot v pekel, ampak nas tudi tja odpeljejo. Ne vem če je kakšen bolj kompleksen dosežek ekologov, ki je pozitivno vplival na samo stanje narave - z izjemno čisto osnovnih, kar je, ne toliko svinjarije v reke in v zrak spuščat.

Ravno zadnjič sem bral v enem od nemških časopisov da "razcvet" zelene energije v nemčiji ni čisto nič, ama res čisto nič, zmanjšal potrebe po termoelektrarnah na premog. Go figure.
Prasca ipd. se zlo učinkovito poje tudi brez hrenovk in so včasih tudi ga. So pa hrenovke vsekakor bolj user friendly. Jaz jih ne kupujem , je meso prepoceni.

Strani: 1