52 sek
EP potrdil prenovljena fiskalna pravila EU - zadnji korak morajo zdaj storiti še članice
14 min
Svetovna turistična organizacija in Hrvaška ustanavljata raziskovalni center za trajnostni turizem
25 min
Varovalka pri uvozu kmetijskih proizvodov iz Ukrajine v EU
28 min
24ur: Kriminalisti obiskali Snežiča in Hajdinjaka
1 ura
(reportaža) Kako je organizirana tovarna japonskih robotov v Kočevju
2 uri
L. Mesec po srečanju socialnih partnerjev: Zdaj se bomo ukvarjali z davki in pokojninami! 7
2 uri
Občina Logatec z družbo T-2 v nadgradnjo platforme Logatec Supermesto (PRO)
2 uri
Razkrite bilance 2023: kako so lani poslovala podjetja politikov, znanih odvetnikov, lobistov, profesorjev ...
3 ure
Energetika Ljubljana ob koncu kurilne sezone znižuje ceno plina 1
3 ure
Borza NYSE tržne udeležence sprašuje, ali bi podprli prehod na 24-urno trgovanje z delnicami
3 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
3 ure
To je porsche, ki si zasluži pozornost tudi najbolj zagretih ljubiteljev bencinskih hlapov 1
4 ure
Novartis z visoko rastjo dobička in prihodkov
5 ur
Robert Golob kot izvoznik veselih slovenskih ljudskih plesov 1
5 ur
Kje Hidria uporablja umetno inteligenco?
5 ur
24ur: hišne preiskave na Darsu 1
6 ur
Normiranci v grafih: najhitreje raste delež tistih, ki imajo večje prihodke 21
6 ur
Danes v živo: Kako brati bilance v 2024
7 ur
Orange Wine Festival – od ideje o manjši degustaciji do referenčnega evropskega festivala
8 ur
»Mama mi je dejala, da sem malo nor«

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Gustl sporočil: 13.629
[bc123a]
Brazilski pragozd so ravno najbolj prizadeli vegani in ekologi.

www.nytimes.com/2018...rophe.html

Za to imajo da so tiho do smrti.
Kje hudiča si pa tu našel vegane?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2746215

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 06.12.2018 07:18
[Gustl]
> [bc123a]
> Brazilski pragozd so ravno najbolj prizadeli vegani in ekologi.
>
> www.nytimes.com/2018...rophe.html
>
> Za to imajo da so tiho do smrti.

Kje hudiča si pa tu našel vegane?
Veliko "prisiljeno veganskih" proizvodov vsebuje palmino olje, ker je tehnološko zelo hvaležen material za nadomestiti surovine, ki sicer izhajajo iz živali. Recimo neživalski "creamerji" za kavo. Za tega sem vedel in točno v treh minutah iskanja sem našel tudi potrditev:

www.theguardian.com/...uelty-free

To je podobna dilema kot ko se ljudje (mesojedci da ne bo pomote) najprej zgražajo nad tem, kakšna "svinjarija" od mesa je v hrenovkah in klobasah, potem pa v isti sapi zgražajo nad tem, koliko odpada nastane pri predelavi. Hej, hrenovke obstajajo zato, da lahko na okusen način pojemo prašiča od rilca do parkljev :) bolj učinkovito kot so to delali naši predniki 100 let nazaj.

Enako velja za tisti pink slime ali kaj je že. Nekdaj se je tisti del živali zavrgel, z moderno tehnologijo pa iz njega naredijo okusen izdelek.

Problem, ki ga jaz vidim pri vsej tej "ekologiji" je, da so skoraj vse to zgodbe, ki ne samo da tlakujejo pot v pekel, ampak nas tudi tja odpeljejo. Ne vem če je kakšen bolj kompleksen dosežek ekologov, ki je pozitivno vplival na samo stanje narave - z izjemno čisto osnovnih, kar je, ne toliko svinjarije v reke in v zrak spuščat.

Ravno zadnjič sem bral v enem od nemških časopisov da "razcvet" zelene energije v nemčiji ni čisto nič, ama res čisto nič, zmanjšal potrebe po termoelektrarnah na premog. Go figure.

Strani: 1