Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako sem kupovala smreko?

Strani: 1

goranstankovic sporočil: 3
[#2746099] 05.12.18 12:46
Odgovori   +    13
Se strinjam in takoj podpišem.
GV-3452-1 sporočil: 15
[#2746105] 05.12.18 13:06
Odgovori   +    11
Delati sklepe na osnovi petih obiskov je neresno. Šele analiza večjega števila obiskov s standardizirano metodo skrivnostnega nakupovanja bi pokazala, ali gre za slučajnost ali sistematičnost. Prav tako je vzrokov, zakaj je bila izkušnja v BTC boljša kot drugje lahko nešteto: dober/slab dan prodajalca, drugo delo, zaposlen prodajalec na oddelku/pokrivanje z drugega oddelka, dober/slab vodja itd. Meni (op. Ljubljančan) se zdi regija od kod prihaja prodajalec popolnoma zgrešena. Videl sem nešteto odličnih prodajalcev iz Ljubljane in se mi zdi prav malce žaljivo do dobrih prododajalcev iz Ljubljane. Prav tako je zgrešeno študentsko delo. Preverjeno je nakupna izkušnja pri študentih praviloma slabša kot pri zaposlenih. To bi znal povedati vsak malce večji trgovec.
Veliko bolj kredibilno informacijo, kje in zakaj prihaja do razlik v nakupovalni izkušnji bi lahko dale večje agencije za skrivnostno nakupovanje, če bi bilo vredno avtorici, da opravi kakšen klic. Se mi pa zdi, da bi potem avtorica zgubila namen članka :-)
sopranos sporočil: 11.404
[#2746110] 05.12.18 13:25 · odgovor na: GV-3452-1 (#2746105)
Odgovori   +    0
[GV-3452-1]
Delati sklepe na osnovi petih obiskov je neresno. Šele analiza večjega števila obiskov s standardizirano metodo skrivnostnega nakupovanja bi pokazala, ali gre za slučajnost ali sistematičnost. Prav tako je vzrokov, zakaj je bila izkušnja v BTC boljša kot drugje lahko nešteto: dober/slab dan prodajalca, drugo delo, zaposlen prodajalec na oddelku/pokrivanje z drugega oddelka, dober/slab vodja itd. Meni (op. Ljubljančan) se zdi regija od kod prihaja prodajalec popolnoma zgrešena. Videl sem nešteto odličnih prodajalcev iz Ljubljane in se mi zdi prav malce žaljivo do dobrih prododajalcev iz Ljubljane. Prav tako je zgrešeno študentsko delo. Preverjeno je nakupna izkušnja pri študentih praviloma slabša kot pri zaposlenih. To bi znal povedati vsak malce večji trgovec.
Veliko bolj kredibilno informacijo, kje in zakaj prihaja do razlik v nakupovalni izkušnji bi lahko dale večje agencije za skrivnostno nakupovanje, če bi bilo vredno avtorici, da opravi kakšen klic. Se mi pa zdi, da bi potem avtorica zgubila namen članka :-)
Ja, oba njena zadnja komentarja sta malo na silo in na hitro napisana. Recimo to si lahko privoščim jaz na forumu, v mediju kot so Finance je pa vseeno treba malo bolj skrbno izbirati besede.

Pa delavci pri Amazonu in podobnih so tudi mizerno plačani. Samo za slabo izkušnjo z njimi ne kriviš Amazona, ampak recimo Pošto, ki ti paket dostavi.
bigl sporočil: 18.363
[#2746113] 05.12.18 13:34
Odgovori   +    29
Zadnja sprememba: bigl 05.12.2018 13:35
:-), ej, fantje z vrha hriba v poljanski dolini imajo prav. Svoji sosedi Simoni niso mogli dopovedat, da se za božične smrekce, redkje jelke, REDČI smrekovo mladje, gošča, da imajo ostala drevesa več prostora in pogojev za rast, tatata. Zgleda, da vsi mislijo, da gre za goloseke, pa ne gre.
No, v textu skače med smrekco in jelko - Tannenbaum. Razlika je tudi v ceni. Obe pa sta simbol življenja - zelenenja tudi pozimi. Lep dan.

P.S.: Tudi Simona gre kdaj k frizerju na striženje, pa se ji laski verjetno nič ne smilijo. Ampak zgodba je vseeno lepa, nastala iz iti se kupca smrekce:-).
FIN223552 sporočil: 1.136
[#2746122] 05.12.18 14:09 · odgovor na: (#2746121)
Odgovori   +    4
V listnatih gozdovih so smreke in jelke plevel, samo žagaj :)

Pa še kakemu pametnemu sosedu, ki si iz njih "gradi" ograjo, jih je treba par podreti, mogoče ga bo minila volja do neumnosti..
sopranos sporočil: 11.404
[#2746125] 05.12.18 14:14 · odgovor na: (#2746114)
Odgovori   +    4
[abohte]
> [sopranos]
> Ja, oba njena zadnja komentarja sta malo na silo in na hitro napisana. Recimo to si lahko privoščim jaz na forumu, v mediju kot so Finance je pa vseeno treba malo bolj skrbno izbirati besede.

A ni potemtakem ta članek najboljši dokaz, da so plače v Sloveniji res prenizke? :)
Ja, morda je pa res tako. :) Veliko je odvisno od svetovno-nazorskega pogleda posameznika. En vidi slabe prodajalce, drug vidi zgarane delavce, tretji slabo vodenje, četrti kolektiven odnos do dela itd.
code5 sporočil: 664
[#2746173] 05.12.18 16:51 · odgovor na: (#2746121)
Odgovori   +    3
V Rimu imajo že drugo leto zapored huronsko zabavo ob veliki novoletni jelki, lansko leto so jo imenovali Spelacchio (=oskubljenček), ker je bila skoraj čisto plešasta; letošnja je že dobila ime Spezzacchio (=polomljenček), ker se ji je cel kup vej polomilo med nestrokovnim prevozom. Ljudje izkoriščajo priliko za pljuvanje po rimski materi županji Vittoriji Raggi, ki je sicer čedna za pogledat, ima pa tri leve roke in ji do sedaj ni uspelo menda še čisto nič, česar se je lotilo, hkrati pa objavljajo vzpodbudna pisemca in sporočila, namenjena obema ubogima (in pregrešno dragima) drevesoma na socialnih omrežjih.

Malo pobrskajte, mi smo imeli včeraj na konverzaciji italijanščine kar nekaj smeha na to temo :-)
bigl sporočil: 18.363
[#2746186] 05.12.18 18:56 · odgovor na: code5 (#2746173)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bigl 05.12.2018 19:01
[code5]
V Rimu imajo že drugo leto zapored huronsko zabavo ob veliki novoletni jelki, lansko leto so jo imenovali Spelacchio (=oskubljenček), ker je bila skoraj čisto plešasta; letošnja je že dobila ime Spezzacchio (=polomljenček), ker se ji je cel kup vej polomilo med nestrokovnim prevozom. Ljudje izkoriščajo priliko za pljuvanje po rimski materi županji Vittoriji Raggi, ki je sicer čedna za pogledat, ima pa tri leve roke in ji do sedaj ni uspelo menda še čisto nič, česar se je lotilo, hkrati pa objavljajo vzpodbudna pisemca in sporočila, namenjena obema ubogima (in pregrešno dragima) drevesoma na socialnih omrežjih.

Malo pobrskajte, mi smo imeli včeraj na konverzaciji italijanščine kar nekaj smeha na to temo :-)
Božično drevo najprej, potem novoletna jelka. Če je to božično drevo smreka, se njej iglice prej in veliko bolj usujejo kot pri jelki, tako da lani zagotovo ni bila jelka, ampak smreka:-), sklepam.
Da so jo letos polomili? Nekje morajo sprotiti jezo, rimljani, nevajeni smrek. Lep dan.
P.S.: Zato mora bit smreka - Fichte po nemško vedno na fajhtnem - narečno, vlažnem, rahlo pijana:-), da se na toplem ne usuje do Božiča.V vodi, ne v alkoholu.....
bc123a sporočil: 48.253
[#2746223] 06.12.18 07:29 · odgovor na: bigl (#2746113)
Odgovori   +    1
[bigl]
:-), ej, fantje z vrha hriba v poljanski dolini imajo prav. Svoji sosedi Simoni niso mogli dopovedat, da se za božične smrekce, redkje jelke, REDČI smrekovo mladje, gošča, da imajo ostala drevesa več prostora in pogojev za rast, tatata. Zgleda, da vsi mislijo, da gre za goloseke, pa ne gre.
Mislim da so vse novoletne smrekice, ki se v sloveniji prodajajo in so slovenskega izvora so posekane na takšen način, ogromno recimo pod daljnovodi, kjer je treba *ohranjati* golosek.

Paradoksalno je najbrž Eles največji dobavitelj smrečic :)
rx170 sporočil: 6.393
[#2746261] 06.12.18 09:26
Odgovori   +    4
Verjento so trgovci na Rudniku ugotovili, da se njihova plača ne spreminja glede na obseg prodaje. Če bi se, bi s emorda bolj trudili.
rx170 sporočil: 6.393
[#2746263] 06.12.18 09:29 · odgovor na: GV-3452-1 (#2746105)
Odgovori   +    6
[GV-3452-1]
Delati sklepe na osnovi petih obiskov je neresno. Šele analiza večjega števila obiskov s standardizirano metodo skrivnostnega nakupovanja bi pokazala, ali gre za slučajnost ali sistematičnost. Prav tako je vzrokov, zakaj je bila izkušnja v BTC boljša kot drugje lahko nešteto: dober/slab dan prodajalca, drugo delo, zaposlen prodajalec na oddelku/pokrivanje z drugega oddelka, dober/slab vodja itd. Meni (op. Ljubljančan) se zdi regija od kod prihaja prodajalec popolnoma zgrešena. Videl sem nešteto odličnih prodajalcev iz Ljubljane in se mi zdi prav malce žaljivo do dobrih prododajalcev iz Ljubljane. Prav tako je zgrešeno študentsko delo. Preverjeno je nakupna izkušnja pri študentih praviloma slabša kot pri zaposlenih. To bi znal povedati vsak malce večji trgovec.
Veliko bolj kredibilno informacijo, kje in zakaj prihaja do razlik v nakupovalni izkušnji bi lahko dale večje agencije za skrivnostno nakupovanje, če bi bilo vredno avtorici, da opravi kakšen klic. Se mi pa zdi, da bi potem avtorica zgubila namen članka :-)
Ti od urednice Financ pričakuješ metodološko korektne raziskave? To je sicer sekcija komentarjev in ne znastvena revija in se piše bolj po prostospisno, kar je tudi sicer navada na Financah. :D
bc123a sporočil: 48.253
[#2746346] 06.12.18 13:02 · odgovor na: (#2746248)
Odgovori   +    0
[rename]
Ni, ker posekanega ne smejo odvažati, ampak morajo pustiti lastniku parcele.
Okej, potem so pa lastniki parcel pod daljnovodi najvecji dobavitelji :)
socialkapitalist sporočil: 72
[#2746369] 06.12.18 14:15
Odgovori   +    6
Ma daj Simona ne nabijajte, brez veze. Po naključju ste naleteli sploh na prodajalca, kaj pele prijaznega! V Bauhausu btc sem vsak teden, saj živim ob njem v stari hipi, torej stalno kaj rabim za vzdrževanje bajture. Ne lažem če rečem, da tedensko v povprečju gam pustim 100 eur. V povprečje so všteti tudi večji nakupi kot je kopalnica dražja orodja, les ipd. In lahko rečem le; OBUP od usluge. Prijazen in ustrežljiv je le eden ali dva prodajalca, ostali pa se, če se le da, skrijejo, da se jim ni treba ukvarjati s kupci in se morajo le ti sami znajti med policami. Kar pa zadeva delitev prijaznosti na ljubljanske in neljubljanske, to je pa kr neki.
murje sporočil: 5.120
[#3032517] 08.12.23 10:47
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: murje 08.12.2023 10:50
Only Lu - 27 METROV

To je najvišja božično-novoletna smreka v Sloveniji in videti je povsem drugače, kot ste pričakovali ...

Koper se v prednovoletnem času ponaša s Fantazimo, Ljubljana pa s kontroverzno smrečico Tino. Niti slovenska niti istrska prestolnica pa se ne moreta pohvaliti s tem, kar ima Izola - najvišjo božično-novoletno smreko v Sloveniji.

Podjetje Cleansport Group, ki se sicer ukvarja z organizacijo "team building" dogodkov na morju, je v srcu izolske marine, na jamboru jadrnice Only Lu postavilo 27 metrov visoko svetlobno kreacijo, ki bo po besedah predstavnikov podjetja "skrbela za dodatno praznično vzdušje v sami marini in mestu Izola".

Z izolsko občino se podjetniki dogovarjajo tudi o premiku jadrnice bližje centru mesta. "To posebno drevo, ki združuje tradicijo in modernost, je več kot le okras – je simbol upanja, obnove in trajnosti. V času, ko so te vrednote še posebej pomembne, naj ta simbol zažari v vseh nas," so še sporočili iz podjetja. Jelko si bo moč ogledati do začetka Januarja 2024.
vecer.com/slovenija/...--10345704
www.regionalobala.si...ti-foto-vi

Strani: 1