Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Gospod predsednik vlade, sprostite se!

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
Hmm. Tale komentar je pa malo na silo in nepremišljeno napisan se mi zdi. Je pa zanimivo kako se stalno govori o 600 EUR minimalne plače. Pa čeprav tisti na minimalcu domov prinesejo med 750-800 EUR. O tem, da je strošek delodajalca 1.130 EUR na mesec. Če damo temu še regres in razdelimo na 12 mesecev, pridemo na to, da je strošek že 1.200 EUR. Lahko se pogovarjamo ali je ta znesek visok ali nizek. Ampak če celo v poslovnem časopisu kot so Finance zavajajo in manipulirajo s tem zneskom, si jaz ne predstavljam kako se lahko vodi razumen dialog.

Delodajalci so do sedaj v soočenjih s sindikati, ki sem si jih lahko pogledal po televiziji, govorili zelo trezno, premišljeno in niti malo demagoško. Medtem ko so sindikati nabijali in zavajali na polno. Če kaj lahko delodajalcem očitamo je to, da so čisto preveč mili. In da nikoli ne udarijo po mizi. Zato mislim, da je tudi bojazen, da bi za takle komentar umaknili oglase, čisto preveč paranoičen.

In ko se govori o oglaševalskem kolaču, dajmo najprej pogledati kako je možno, da ima PRO PLUS tak velik delež. Ker to je problem. Srbska mafija na polno vstopa v Slovenijo, vi pa pri tem ne vidite nobenega problema.

Kar se pa javnega sektorja tiče je pa tako, da nesposobnih se ne da odpustiti. Dobrih se pa ne da bolje plačati. In tako javni sektor postaja vedno bolj razpuščen in sam sebi namen. Stalno poslušamo samo stokanje kako so plače zanič. Višamo plače, višamo davke. Učinka ter izboljšanja pa nobenega.

A ko greste kupiti avto, pravijo trgovci, da ima nov model avta te in te novosti, te in te izboljšave. A cena je le malenkostno višja ali celo enaka starejšemu modelu. V Sloveniji imamo pa tako, da delo stane vedno več, hkrati pa imamo vedno slabši output. Ok, pri gospodarstvu se vsaj izboljšuje, ampak pri večini podsistemov države opisana primerjava drži.