Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Slovenijo Slovencem 2018

Strani: 1 2 3 4

bc123a sporočil: 48.253
[#2745661] 03.12.18 07:34 · odgovor na: (#2745498)
Odgovori   +    4
[rename]
Kar se pa tice navedb o prostozidarjih in podobnih zdruzenj, pa tudi sam menim, da oni furajo ta svet, ceprav so mi multikulti agende in Sorosevi motivi nerazumljivi.
Niso nerazumljivi. Ti aktivisti so zrasli v drugem svetu (mislim na aktiviste, ki jih financira Soros). Navsezadnje so sedaj ljudje, rojeni 2000, ze polnoletni, pomisli.

Jaz sem ravno zadnjic razmisljal, oh, kako bi bilo fajn, ce bi imeli znanstvenike, ki bi recimo spremljali druzbene pojave, vkljucno z migracijami, vox populi glede tega, odzivov na krizo, skratka vsega zadnjih 20 let in znali napovedati pizdarije, ki so se zgodile, se preden so se zgodile, da bi lahko popravili kurs. Navsezadnje mi inzenirji nismo ravno znani po razumevanju druzbenih pojavov.

Well, izkaze se da jih imamo, samo jim je zadnjih 20 let ideologija toliko pomracila um, da so povsem opustili kakrsnokoli znanstveno metodo in samo pumpali ideologijo, v glavnem levo. Posledicno je vse, kar se od 2015 naprej dogaja, cisto presenecenje.
Gustl sporočil: 13.625
[#2745663] 03.12.18 07:40 · odgovor na: bc123a (#2745660)
Odgovori   +    0
A si pogledal posnetek? Kateri del te je preprical, da ni fejk?

Strokovno zmontirani prehodi med izjavami?

Ti ta posnetek nič ne štrli ven iz siceršnjih izjav Sarkozyja?

Koga je nagovarjal s tem "govorom" leta 2011?
bc123a sporočil: 48.253
[#2745665] 03.12.18 07:51 · odgovor na: Gustl (#2745663)
Odgovori   +    0
[Gustl]
A si pogledal posnetek? Kateri del te je preprical, da ni fejk?
Point je, ne zdi se mi kontroverzen v zgodovinskem kontekstu tudi ce ne bi bil fejk (branim sarkozija, ce nisi razumel :)
Gustl sporočil: 13.625
[#2745669] 03.12.18 08:07 · odgovor na: bc123a (#2745665)
Odgovori   +    4
[bc123a]
> [Gustl]
> A si pogledal posnetek? Kateri del te je preprical, da ni fejk?

Point je, ne zdi se mi kontroverzen v zgodovinskem kontekstu tudi ce ne bi bil fejk (branim sarkozija, ce nisi razumel :)
Kako naj to razumem iz "sam posnetek pa ni fejk in kaze razmisljanje politikov preden se jim je "zgodil narod"?

Vse, kar se da iz tega razumeti je, da se nadpovprečno inteligentni ljudje zlahka podlezejo fake news, kadar je usklajen z njihovim siceršnjim prepričanjem. Kaj sele raja. In na to racunajo kreatorji.

Kolikor sem uspel najti, montaza je nastala v predvolilnem boju na desnici za volitve v Franciji 2012, ko je morala ekstremna desnicarka Marine Le Pen prepričati desnicarje, da je desnicar Sarkozy v bistvu Sorosov placanec. In videti je, da to sploh ni tezko.

Jaz ne branim nikogar (se najmanj pa Sarkozyja).

Pozivam k bolj kritiči konzumaciji medijev in samokritiki pri ocenjevaju sposobnosti tega.
Gustl sporočil: 13.625
[#2745689] 03.12.18 10:14 · odgovor na: (#2745678)
Odgovori   +    0
[rename]
Boštjan M.Zupančič je twitnil, da je govor povsem avtentičen.
Aaa, potem je pa res, ker tale pa ne širi fejk njuza po twiterju, ne.


Skupaj so zlimani izseki... kar je lahko:
i) manipulacija
ii) povzetek poudarjenih misli.

Če nekdo reče, da je treba medrasno sexat in da je to odgovornost vseh itd... well, potem je sila težko to braniti, da je (kao) vzeto iz kakršnegakoli konteksta.
Pocasi bom nazaj vzel tisto o nadpovprečni inteligenci :)

Kje je kaj rekel, da je treba medrasno sexat in da je to odgovornost vseh?

V uvodu ti napišejo, kaj naj verjameš in ti potem to celo res slišiš :)
Gustl sporočil: 13.625
[#2745732] 03.12.18 12:54 · odgovor na: (#2745722)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: Gustl 03.12.2018 12:56
[rename]
> [Gustl]
> > [rename]
> > Boštjan M.Zupančič je twitnil, da je govor povsem avtentičen.
>
> Aaa, potem je pa res, ker tale pa ne širi fejk njuza po twiterju, ne.
>

To si ti zdaj tako zaključil.
BMZ sem navedel zato, ker razume francosko in vsaj jaz sem njegov twit razumel, da je potrdil angleške podnapise.
Ne, sam stric ima agendo in že večkrat je širil očitni fake njuz po TW, zato ga močno z rezervo jemljem.

> Kje je kaj rekel, da je treba medrasno sexat in da je to odgovornost vseh?
>
> V uvodu ti napišejo, kaj naj verjameš in ti potem to celo res slišiš :)

Grem poslušat še enkrat in bom natančneje formuliral vprašanje.

Prepis Sarkozyjevega govora:
What is the goal?
The goal is to meet the challenge of racial interbreeding.
The challeng of racial interbreeding is that faces us in 21 century.
It's not a challenge its an obligation.
It's imperative.
We cannot do otherwise.
We risk finding ourselves confronted with majo problems.
We must change therefore we will change.
Métissage pomeni interbreeding ali mixed race (piše celo v fejk videu).

What is the goal?
The goal is to meet the challenge of mixing races.
The challeng of mixing races is that faces us in 21 century.

...izrezano...

It's not a challenge its an obligation.
It's imperative.
We cannot do otherwise.
We risk finding ourselves confronted with majo problems.
We must change therefore we will change.

Torej. Nikjer ni govora o nobenem sexu, breedingu, kaj šele o zapovedanem mešanju ras.

Govora je o izzivu, ki ga prinaša mešanje ras in da s tem izzivom se bo potrebno soočiti.

Že če bereš z "challenge of racial interbreeding" ti je lahko jasno, da govori o izzivih, ki pridejo z mešanjem ras in ne o izzivu, kako to še povečat. Ampak če ti prej povedo, kaj moraš verjeti (prvi del videa) in se jim pustiš...ja, potem pa lahko slišiš, kar pač želiš slišati.
crt sporočil: 27.122
[#2745762] 03.12.18 14:28 · odgovor na: (#2745758)
Odgovori   +    5
[rename]
Strinjam se s teboj, da je video sugestibilno/manipulativen (zaradi uvodnih besed-stavkov).
Tudi sam bi ga lahko razumel kot "challenge"... če ne bi bilo potem stavka, da je to "obligation".
Zdaj, kako doseči mešano raso, če ne s sexom pa ne vem :-P
obligation "vseh nas", dejansko pa vodstva drzave je iskati resitve za challenges, ki realno obstajajo.

(ali pa se vsaj piarovsko tradicionalno tako rece :)

mesanje je lahko za koga cilj, za koga ne (tukaj vsekakor ni videti kot cilj), v vsakem primeru pa je nekaj, kar ze obstaja.

osebno bi sicer zelo predlagal, da si enkrat vzames cas, zakopljes v google in odkopljes kaksne deep south propagandne materiale na temo tega, kako da bodo crnci, ce bo enakopravnost, masovno posiljevali belke, delali mixed otroke in vse bo slo v kurac v 5 min pa i sire.

ne, ne grem zdajle tega zate opravit, se zlasti ne zato, ker meni to ni high priority tematika.

zalostne teme so to. zalost je zlasti v tem, kako hitro najdejo publiko.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2745766] 03.12.18 14:36 · odgovor na: (#2745758)
Odgovori   +    2
jaz sem bmz nehal jemat resno, ko je za vse "probleme" sodobne druzbe nasel razlog v hormonskih motilcih in posledicnih testosteronskih neravnovesjih v moskih... saj ne pravim, da ni mozno, da je dejansko kaj na tem, ma eno je nekaj vpliva, drugo pa tocno to in samo to... to so nastavki sektastva... z zagovorniki aksiomov se naceloma ne da argumentirano razpravljati...

;-)

lpA
crt sporočil: 27.122
[#2745768] 03.12.18 14:40 · odgovor na: crt (#2745762)
Odgovori   +    3
mogoce k temu se en kupcek filozofsko-tehnoloskih pripomb...

- nekdo pride k tebi sprasevat, ali res prejemas podkupnino. ti odgovoris: z gnusom zavracam ocitke, da jaz prejemam podkupnino. naslednji dan gledas video s tvojo izjavo "jaz prejemam podkupino", ki je rezultat enostavne edit operacije nad tistim, kar si povedal.

- lyrebird.ai

- deepfakes

zlasti ko zacne bit malo bolj za-telebane tole zadnje dvoje, si v bistvu sploh ne predstavljam, kaj je se lahko aktualno razen razdelit plemenom puske in se za en cas skrit. na lokaciji se delam. ne gre mi dobro, ker se nisem prvi spomnil.
bc123a sporočil: 48.253
[#2745793] 03.12.18 16:36 · odgovor na: Gustl (#2745669)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [bc123a]
> > [Gustl]
> > A si pogledal posnetek? Kateri del te je preprical, da ni fejk?
>
> Point je, ne zdi se mi kontroverzen v zgodovinskem kontekstu tudi ce ne bi bil fejk (branim sarkozija, ce nisi razumel :)

Kako naj to razumem iz "sam posnetek pa ni fejk in kaze razmisljanje politikov preden se jim je "zgodil narod"?
Tako iz tega da sem gledal 10 sekund, in sem si rekel, ja, ja, pa kalergi plan, pa sorosev plan od 1978 naprej je bil zjebat zahodno civilizacijo, pa tinfoil hat, gtfo :)

Drugi casi, drug kontekst. Jap, da se me naplahtati da je posnetek avtenticen, no prob. Ne bom ga pa sel sirit naprej in tulit "viiiiidiiiiteeee, kaksna vast conspiracy je to". Zato ker temu dajem zelo malo poudarka.

Recimo ce beres desne tinfoil-hatterje bodo nonstop omenjali "Kalergi plan" kot del velike mednarodne zarote proti zahodni civilizaciji inu malemu cloveku, ki se je zacela ze desetletja nazaj, in katere plan je bil ze od zacetka razredcit in zatret krscanstvo v evropi... In kaj je to v resnici?

en.wikipedia.org/wik...ve-Kalergi

Pac en sanjac o zdruzeni evropi, ki je v bistvu predvideval v svoji verziji zdruzene evrope kar lepo se obstoj kolonij, kaj sele plan za podjarmljanje evrope.

Skratka, ko mi uleti nekaj "lej kaj pa je ta pa ta rekel leta XY" pri cemer je XY dovolj nazaj, da se je treba v cisto drugo mentalno stanje postavit, me ne zanima vec ne kot pro in ne kot contra.
Gustl sporočil: 13.625
[#2745794] 03.12.18 16:41 · odgovor na: bc123a (#2745793)
Odgovori   +    3
[bc123a]

Recimo ce beres desne tinfoil-hatterje...
Zakaj za vraga bi to delal? :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2745798] 03.12.18 17:28 · odgovor na: Gustl (#2745794)
Odgovori   +    4
[Gustl]
> [bc123a]
>
> Recimo ce beres desne tinfoil-hatterje...

Zakaj za vraga bi to delal? :)
Zato, da ves, kaj se dogaja okrog tebe? Ce tole damo v malo bolj paranoicen kontekst, zato da ves, kdaj bo treba bezati? :)

Beres komentarje na 24ur za levi plebs in twitter za desni plebs pa ves kje smo.
Gustl sporočil: 13.625
[#2745799] 03.12.18 17:35 · odgovor na: bc123a (#2745798)
Odgovori   +    0
[bc123a]

Zato, da ves, kaj se dogaja okrog tebe?
Tole je močno overrated :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2745814] 03.12.18 20:51 · odgovor na: Gustl (#2745799)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bc123a 03.12.2018 20:52
[Gustl]
> [bc123a]
>
> Zato, da ves, kaj se dogaja okrog tebe?

Tole je močno overrated :)
Samo da prilepim en tekst o laburistih, in to od uglednega medija (torej nic fake news), ki bi verjetno urednike na Nova24 pognal v cist zivinski bes :)

www.standard.co.uk/n...86170.html

www.telegraph.co.uk/...viser.html

But the earlier drafts I saw also included a driving political purpose: that mass immigration was the way that the Government was going to make the UK truly multicultural.

I remember coming away from some discussions with the clear sense that the policy was intended - even if this wasn't its main purpose - to rub the Right's nose in diversity and render their arguments out of date. That seemed to me to be a manoeuvre too far.


PS. Avtor teksta je pro-migracijski laburist :)
Gustl sporočil: 13.625
[#2746768] 09.12.18 07:54 · odgovor na: (#2746763)
Odgovori   +    0
[rename]

A je fejknjuz to, kar pocnejo danes recimo 24ur, siol, delo, rtv....vsi porocajo o protestih v Franciji, Nemciji, Belgiji, na Nizozemskem....zamolcijo pa, kaj protestniki zahtevajo?
Ce demonstrirajo tudi proti marakeski deklaraciji in tega ne omenijo, potem seveda je fejknjuz.
Ali res demonstrirajo tudi proti deklaraciji in predvsem v kaksnem obsegu, pa ne vem, ne spremljam. Tako da tezko sodim.
Gustl sporočil: 13.625
[#2746780] 09.12.18 09:44 · odgovor na: (#2746779)
Odgovori   +    2
[rename]
mobile.twitter.com/B...2105993216

Ker ne znam francosko, dopuscam moznost, da transparent navija za marakesko.
No, se da razumeti, tudi ce ne govoriš francosko.

So pa ti protesti ze popolnoma zblojeni, vsak pristavlja svoj lonček:

twitter.com/ZigaTurk...26304?s=19
Gustl sporočil: 13.625
[#2746783] 09.12.18 09:51 · odgovor na: (#2746781)
Odgovori   +    3
[rename]
Ja, ampak ocitno vseh lonckov mediji ne omenjajo.
Kot tudi ne tegale recimo:
nova24tv.si/lokalno/...ona-evrov/

In potem je nova24 po defaultu fejknjuz, ker prepisejo podatke iz portala ja nih narocil....
Prosim, najdi mi, kjer sem trdil, da je Nova24 po defaultu fejknjuz.

Ti postajaš fejknjuz :)
crt sporočil: 27.122
[#2746786] 09.12.18 10:07 · odgovor na: Gustl (#2746780)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: crt 09.12.2018 10:25
[Gustl]
So pa ti protesti ze popolnoma zblojeni, vsak pristavlja svoj lonček:
enkrat vmes je bil poziv, da naj komplet vlada odstopi in da naj drzavo vodi general. so imeli tudi ze kandidata ogledanega. zdajle se ne spomnim imena, ampak ni bil petain :P

pa se malo mesano...

pbs.twimg.com/media/...AA-RV6.jpg

"Seriously, someone has to explain to me how the abolition of the CFA Franc got into this list of Gilets Jaunes demands. It's not everyone who has strong feelings about west African monetary policy." :))

in potem imas se takele kralje

Gillets Jaunes complain about being over-taxed. One of their most prominent spokespeople is a civil servant who has been paid 2600 euros a month by his local authority despite not having any duties for the last 10 years.

twitter.com/spignal/...0841284608
Gustl sporočil: 13.625
[#2746787] 09.12.18 10:08 · odgovor na: (#2746784)
Odgovori   +    7
[rename]
Nisem tebe direktno mislil, ampak na splosno, kako je nova24 in demokrqcija obravnavana v ostalih medijih.
Tebi sem postavil vprasanje zato, ker si ga ti meni zadnjic.... pa sedaj nisi nic izpostavil drugih medijev, ki o tem ne porocajo ;-)
Nova24 in Demokracija (saj je isto) imata zgleden track record fejknjuza, do te mere, da se moras vsakic vprasat "ali je to res" in biti pozoren na indice fejknjuza (vecina tega ne zna, zmore, jim je vseeno).

Pri MSM je problem drug, pa čeprav s podobnimi posledicami (napačno informiranje).
Večinoma ni problem v tistem, kar je napisano (to je najveckrat tocno), ampak tisto, kar ni napisano, zamolcano, ignorirano, samocenzurirano.

Pri prvih se moraš kot potrošnik vprašat "ali je to sploh res", pri drugih pa "kaj vse je se res".

Ni pa to enostavno. Jaz ze skoraj 20 let delam v medijih, sem recimo temu "nadpovprečno usposobljen za zaznati (ali narediti) fejknjuz" pa me redno nategujejo.

Ampak ze to, da ves, da si zelo verjetno stalno nategovan, je kar veliko. Malo bolj z distanco vse gledas in temu primerno tudi malo drugace odreagiras na to, kar preberes.
Gustl sporočil: 13.625
[#2746790] 09.12.18 10:23 · odgovor na: Gustl (#2746787)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: Gustl 09.12.2018 10:28
...da pa ni dolgčas, je vedno tezje sploh ločiti ene od drugih:

twitter.com/JureBran...31713?s=19

Zanimivo mi je to, da se je sistematičen fejknjuz pravzaprav zacel v MSM, in sicer brez neke resne (politične) agende v ozadju, ampak zgolj zaradi poslovnega modela in posledično napačnega KPI - število klikov/gledalcev.

Tako da vzpon fejknjuz smo tlakovali mediji sami. Ce smo ljudi ze zavajali z naslovi in senzacionalizmom, je potem ze cisto vseeno, ce je popolnoma fejk.

In veliko folka je res cisto vseeno, kaj je res in kaj ne. Bolj jim je pomembno, ali je zanimivo in v skladu z njihovimi prepricanji.
Gustl sporočil: 13.625
[#2746791] 09.12.18 10:24 · odgovor na: (#2746789)
Odgovori   +    1
[rename]

#sonce. Pejmo ven. ;-)
Word!
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2746793] 09.12.18 10:58 · odgovor na: Gustl (#2746790)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-317028 09.12.2018 11:05
[Gustl]

Tako da vzpon fejknjuz smo tlakovali mediji sami. Ce smo ljudi ze zavajali z naslovi in senzacionalizmom, je potem ze cisto vseeno, ce je popolnoma fejk.
Fejk je tudi, če ni nobene novice. Npr. predvčerajšnjim so ZDA v Združenih narodih predlagale rezolucijo, ki bi obsodila napade Hamasa na Izrael, ne pa tudi napade Izraela na Gazo. Američani so z rezolucijo gladko pogoreli. Zanimivo je, da je Slovenija bila v družbi nekdanjih jugoslovanskih držav, ki so podprle Američane in vse kaže, da je zunanja politika teh držav na avto pilotu. Izraelci se tolažijo, da je veliko držav podprlo njihove vojaške napade na Gazo, kar pa vendar ni bilo dovolj za obsodbo Hamasa, ki pa meni, da je ta ameriško - izraelski neuspeh, potrditev legitimnosti njegovemu vojaškemu uporu Izraelcem.

Glasovanje v ZN na: www.aljazeera.com/ne...21455.html
bc123a sporočil: 48.253
[#2746982] 10.12.18 16:17 · odgovor na: Gustl (#2746787)
Odgovori   +    1
[Gustl]
Pri prvih se moraš kot potrošnik vprašat "ali je to sploh res", pri drugih pa "kaj vse je se res".
Jap.
Gustl sporočil: 13.625
[#2747143] 11.12.18 11:39 · odgovor na: (#2747138)
Odgovori   +    1
[rename]
Kaj pa tole, je tudi fejknjuz?

twitter.com/ZmagoPle...0212682752

(In podvprašanje: kaj pa, če ni fejk?)

No, vsekakor se bo kmalu pokazalo, ali je plemeniti lagal.
To je twit. To ni njuz. :)

Ne mores iz tega nic kaj dosti sklepat, vse je odvisno od tega, koliko verjames tu viru.
crt sporočil: 27.122
[#2747144] 11.12.18 11:40 · odgovor na: (#2747132)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: crt 11.12.2018 11:58
[rename]
No, to sem imel v mislih.

reporter.si/clanek/i...cah-675310
glede na vir se kar sama ponuja domaca naloga na temo: epimenidov paradoks :)

(zaradi reporterja, ne zaradi turka, pri katerem obcudujem in obzalujem porabo cloveskega materiala)
crt sporočil: 27.122
[#2747187] 11.12.18 15:01 · odgovor na: (#2747185)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 11.12.2018 15:12
[rename]
Viš, ko imaš tudi ti predsodek pred Reporterjem :-P
seveda imam, pa ni to edini "oskodovanec". pac po taksnem kljucu, kot ga je zelo lepo opisal gustl. pri enih se vprasas, ali je sploh res, pri drugih, kaj je se res poleg povedanega.

prakticno ni medija, do katerega ne bi imel previdnosti in ce me nekaj res zanima, bom na splosno sel najprej poiskat, kaj vec razlicnih virov pravi o tem.

ce pri tem pridem do situacije "nihce ne poroca razen X", pa bom najprej po occamu pomislil na trivialno razlago: X si je to gladko izmislil in ker je tako, bi bilo pac res cudno, ce bi si jih vec nepovezanih hkrati enako izmislilo.
Gustl sporočil: 13.625
[#2747188] 11.12.18 15:03 · odgovor na: (#2747186)
Odgovori   +    4
[rename]
> [Gustl]
> > [rename]
> > Kaj pa tole, je tudi fejknjuz?
> >
> > twitter.com/ZmagoPle...0212682752
> >
> > (In podvprašanje: kaj pa, če ni fejk?)
> >
> > No, vsekakor se bo kmalu pokazalo, ali je plemeniti lagal.
>
> To je twit. To ni njuz. :)
>
> Ne mores iz tega nic kaj dosti sklepat, vse je odvisno od tega, koliko verjames tu viru.

Trenutno bolj zaupam Jelinčiču kot Šarcu.
Koliko sem se zmotil, bomo pa najbrž kmalu videli.
Tudi ce se ne bo nic zgodilo, ne bos mogel trditi, da Jelincic laze.

On ponovi, kaj mu je rekel prijatelj.

Ce se zgodi, bo imel Jelincic prav.
Ce se ne zgodi, Jelinčič ni (nujno) lagal, prijatelj mu je to morda res rekel.

Rekla - kazala je fajn za pustit si vrata vedno malo priprta.

Balašević bi rekel "ako su lagali mene, ja lazem vas" :)
crt sporočil: 27.122
[#2747189] 11.12.18 15:09 · odgovor na: Gustl (#2747188)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: crt 11.12.2018 15:15
[Gustl]
Tudi ce se ne bo nic zgodilo, ne bos mogel trditi, da Jelincic laze.
On ponovi, kaj mu je rekel prijatelj.
Ce se zgodi, bo imel Jelincic prav.
Ce se ne zgodi, Jelinčič ni (nujno) lagal, prijatelj mu je to morda res rekel.
se vec (oziroma se manj).

ce se ne zgodi - kot pravis.

ce se zgodi, pa to ne pomaga nic glede evaluacije tega, kar je povedal jelincic. ne vemo niti tega, ali je to res njemu sporocil prijatelj niti tega, a je ta prijatelj res to slisal v pogovoru kurz-sarec. vemo samo, da se je nekaj zgodilo, ali je res nekdo nekomu nekoc v preteklosti o tem govoril in res nekdo drugi slisal in naprej povedal, pa je povsem odprto vprasanje.

in potem se bomo pogovarjali se o tem, kaj je pesnik hotel povedati z "zaprta" - to, da se sploh ne da prek meje (kar bi bil dokaj clear cut dogodek) ali to, da je neka stopnja mejne kontrole, ki je "dovolj zoprna, da pesnisko temu recemo zaprta" (kar je zelo mehko in odvisno od nagnjenosti ocenjevalca).

potem je tu se "preroski bias":

- podas izjavo, za katero ves, da gre fajn v smeri dlake delu publike. recimo: borza se bo sesula za 50%!

- pri tem seveda pazis, da ohranjas neko stopnjo mehkosti (kot je to tudi v tem primeru z jelincicem in kar smo ze obdelali)

- ker je izjava vseeno na prvi pogled mocna oziroma sredi vroce teme, pritegne zanimanje, folk te gleda, ti se soncis v fokusu interesa

- ce se potem razplete tako, da realnost zelo ocitno niti pod razno ne potrjuje tvoje zgodbe (borza se je sicer premaknila za 50%, samo si zajebal predznak), te bodo en cas zajebavali, ampak bo po hitrem postopku vse pozabljeno, ker bo publika ob naslednjem preroskem izletu prav enako trznila

- ce pa ti slucajno kdaj celo rata, pa do smrti ne bos pustil nikomur pozabiti, da ti je nekoc tudi ratalo :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2747219] 11.12.18 18:02 · odgovor na: crt (#2747187)
Odgovori   +    0
[crt]
prakticno ni medija, do katerega ne bi imel previdnosti in ce me nekaj res zanima, bom na splosno sel najprej poiskat, kaj vec razlicnih virov pravi o tem.

ce pri tem pridem do situacije "nihce ne poroca razen X", pa bom najprej po occamu pomislil na trivialno razlago: X si je to gladko izmislil in ker je tako, bi bilo pac res cudno, ce bi si jih vec nepovezanih hkrati enako izmislilo.
Ni nujno dobra strategija proti fake news, ker se lazne novice hitro sirijo in kopirajo.

Najbolje je izbrskasti kaksen lokalen vir z googlovim iskanjem po imenu vpletene osebe, ali kaksnem dovolj unikatnem kraju, uporabiti google translate. Mali lokalni mediji naceloma ne lazejo o lokalnih stvareh, ker je to zelo ocitno in jih tudi hitro lokalci zgrabijo za vrat.
crt sporočil: 27.122
[#2747224] 11.12.18 18:40 · odgovor na: crt (#2747189)
Odgovori   +    2
za cesnjo na torti pa se kontra teza.

ali: s knjigo nad knjigo

ali: who's the real fake news

:)

Globus otkriva ultimatum iz Berlina: pozadina sporazuma koji je podijelio Europu I razljutio hrvatsku desnicu - 'U Schengen možete samo preko Marakeša!'

Strani: 1 2 3 4