Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.164
Zadnja sprememba: crt 02.12.2018 13:56
[rename]
Verjetno. Ker ni treba, da bi bilo kj bolje, ker nimajo konkurence.
Zdaj jih je crypto sicer ocitno malo zdrmal in me prav zanima, kdaj bodo slovenske banke to omogocile.
banke so tipicno zelo veliki mnogocelicarji - v smislu okornosti pri koordinaciji razlicnih sestavnih delov ter velike mere inercije in legacy stvari, ki morajo, ce pride nek nov del, se vedno funkcionirati.

niso ravno prvi kandidat za pristop "tole je novo in kul, dajmo se hitro lotit, ker pac se to zdaj tehnicno da". ni to situacija startupa, ki ima zero legacy + (napram stroskom) neomejen funding s strani igralcev, ki imajo prevec denarja in/ali glede na makro razmere ne vejo, kam z njim.

zmrdale se bodo takrat, ko to postane res trzno potrebno ali pa en cas za tem - in to je povsem normalno za igralca, ki mu ni prvi target bit preiskusni zajcek in razmetavalec denarja (ker ga je tipicno dovolj zagonil ze na druge nacine :).

vse to je normalno in pricakovano. osebno sem kvecjemu presenecen, da je od napovedi ecb, da bo to narejeno, pa do (prototipskega?) delovanja sistema minilo samo nekaj vec kot leto.

seveda je vprasanje, kdaj se bodo slovenske banke priklopile in a bodo pri tem pridelale veliko lokalno specificnih "ampak", "samo pod pogojem", etc. s tem vprasanjem sem bodo ukvarjali kolegi v urednistvu.

meanwhile bi ponudil v razmislek eno drugo rec:

- ce ta zadeva lepo zalaufa, potem je s tem odpravljen use case, da rabimo crpyto, ker je redni bancni promet tako komatozen. (kar je bilo, kot pravis, itak ze ves cas vprasljivo, ker za boljsi placilni promet pac ne rabis res prav blockchaina.)

- od tam dalje je toliko lazje reci "saj kaj pa potem to sploh rabite, razen ce ste skrivaci in utajevalci" (ne govorim o tem, da je to res ali ne - govorim o tem, da odpade argument "ampak saj to rabijo vsi cisto posteni navadni mali ljudje, da lahko bolj komot kot v banki placujejo".)

- kar pomeni stopnjevanje politicnega pritiska na crypto v prihodnje; kar je ob hkratnem se naprej manjsanju dolarske likvidnosti (kot sefice njih vseh) narascajoce breme za trzno vrednost.