Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Slovenijo Slovencem 2018

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Slovenijo Slovencem 2018
[#2745097] 29.11.18 10:07 · odgovor na: crt (#2745077)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: bc123a 29.11.2018 10:10
[crt]
situacija gotovo ni *cisto* taksna. zelel sem predvsem ilustrirati za moje oci zelo bizarno "sklepanje" od "nekdo zapusca okolje, kjer X" do "nekdo je X".
Oh seveda. Ampak problem kulturne razlicnosti (o katerem zal pristasi popolnoma odprtih mej nocejo nic slisati) je ravno ta, da sta lahko tako dobromisleci domacin kot dobromisleci prislek v koncni fazi nekompatibilna in nastane cela stala.

Ni treba biti ravno terorist da si deeply offended nad tem, da sosedi zlempajo alkohol in se obnasajo kot krave, ko so pijani, in ni treba biti ravno zahojen slovenski provincialc, da ti ni vsec, ce na tvojo hcerko gledajo kot na kurbo samo zato ker se na balkonu sonci v bikinkah.

To je ravno izziv migracij - dobronamerni ljudje lahko povzrocijo globoko sranje, ker so v svoji dobronamernosti se vedno prevec razlicni.

Zato je tudi recimo imigracija Ukrajincev v slovenijo precej manj boleca kot Afganistancev, pa se tam se zna zgoditi kaksna uzaljenost ko zarukani Franc iz dolenjske vukojebine cist iskreno vprasa Nadezhdo, sicer diplomirano matematicarko, ce je samo striptizeta, ali pa tudi prostitutka.

Jaz sem kot turist kar veliko sveta videl in kulturne razlike so kljub fenomenalnemu napredku vukojebin in ex vukojebin se vedno zelo zelo zelo velike. Zato morda malo vec tezim s tem...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2745097

Strani: 1

rx170 sporočil: 6.393
[Glavni forum] Tema: Slovenijo Slovencem 2018
[#2745485] 01.12.18 09:36 · odgovor na: bc123a (#2745097)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [crt]
> situacija gotovo ni *cisto* taksna. zelel sem predvsem ilustrirati za moje oci zelo bizarno "sklepanje" od "nekdo zapusca okolje, kjer X" do "nekdo je X".

Oh seveda. Ampak problem kulturne razlicnosti (o katerem zal pristasi popolnoma odprtih mej nocejo nic slisati) je ravno ta, da sta lahko tako dobromisleci domacin kot dobromisleci prislek v koncni fazi nekompatibilna in nastane cela stala.

Ni treba biti ravno terorist da si deeply offended nad tem, da sosedi zlempajo alkohol in se obnasajo kot krave, ko so pijani, in ni treba biti ravno zahojen slovenski provincialc, da ti ni vsec, ce na tvojo hcerko gledajo kot na kurbo samo zato ker se na balkonu sonci v bikinkah.

To je ravno izziv migracij - dobronamerni ljudje lahko povzrocijo globoko sranje, ker so v svoji dobronamernosti se vedno prevec razlicni.

Zato je tudi recimo imigracija Ukrajincev v slovenijo precej manj boleca kot Afganistancev, pa se tam se zna zgoditi kaksna uzaljenost ko zarukani Franc iz dolenjske vukojebine cist iskreno vprasa Nadezhdo, sicer diplomirano matematicarko, ce je samo striptizeta, ali pa tudi prostitutka.

Jaz sem kot turist kar veliko sveta videl in kulturne razlike so kljub fenomenalnemu napredku vukojebin in ex vukojebin se vedno zelo zelo zelo velike. Zato morda malo vec tezim s tem...
Ja saj ravno to je težava, ki jo zagovorniki "odprtih meja" v veliki meri ignorirajo. Nekdo, ki je od malega vzgajan, da je ženska kurba, če se sonči v bikinkah na svojem lastnem balkonu, bo težko spremenil mnenje, pa če je še tako dobronameren. In niti ni sam za kriv tako.

Strani: 1