Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-116402 sporočil: 4.340
[bc123a]
> [najobj]
> > [rx170]
> > Edina dolgoročna in smiselna možnost za Ukrajino je dolgoročna normalizacija odnosov z Rusijo. To pomeni avtonomijo Donbassa in ostalih območij s pretežno ruskim prebivalstvom. S tem Ukrajina ohrani celovitost (razen Krima, ki pa se je priključil Rusiji na podlagi glasovanja) in se začne normalno razvijati.
>
> ... čuj, včeraj sem na TV slišal, da se je na Poljsko odselilo že več kot milijon ljudi iz Ukrajine, ki zaradi od demokratičnega zahoda spodbujanih "dobrososedskih" odnosov z Rusijo v Ukrajini nimajo več dela ... khmm, tako da Poljake zelo razumem, ker nočejo imeti še migrantov, ki jim jih vsiljuje EU ...

Poljaki so naceloma z ukrajinci zadovoljni, ker so jim kulturno blizu in so tudi kvalitetna delovna sila.
Poljaki uvažajo Ukraince, Nemci Arabce. Bomo videli komu se bo bolje izšlo. Meni se zdi, da že vem :-) Sem že enkrat napisal, da ima Ukrajina manj kot 1% svetovne populacije in okrog 6% vseh fizikov, matematikov in programerjev. Ima tudi tri Nobelovce za znanost, Arabci zgolj enega, pa predstavljajo prek 5% svetovne populacije. Glede kulturne kompatibilnosti pa škoda izgubljati besed.

Aja, pa Ukrainci so nam dali enega tistih, ki so naredili jedrsko bombo, Arabci pa nam znajo dati kvečjemu razlog za njeno uporabo.