Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Slovenijo Slovencem 2018

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.183
[Glavni forum] Tema: Slovenijo Slovencem 2018
[#2745077] 29.11.18 09:15 · odgovor na: bc123a (#2745067)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: crt 29.11.2018 09:17
[bc123a]
Verjetno vecina bralcev tega Foruma in Financ na splosno ne bi bila prisiljena na zivinski transport, in tudi v 30tih letih prejsnjega stoletja so na zahod bezali (in to je precej grda skrivnost) tisti, ki so pac bili dovolj bistri in sposobni, da so lahko drzavam, v katere so pribezali predvsem ponudili sami sebe.
beograd je, pravijo, poln irancev. zgledajo kot turisti. imajo denar. pac neke v redu stojece druzine iz tistega okolja. ki pa se jim ne zdi dobra ideja in grejo drugam. (bg je iz logisticnih razlogov fajn vmesna postaja.)

ampak so iz irana. scary.

in kaj zdaj.
Don't get me wrong, samo poskusam ilustrirati zgodovinsko situacijo, ki morda ni bila cisto taksna, kot je situacija z kozjimi pastirji iz afganistana, ki jim je cisto vsec da so zenske zakrite, da je lokalni imam car, in da se za presustvo kamenja, a so eno leto nazaj dobili telefon, z njim facebook, in vidijo da se na zahodu samo zura, zlempa in belke fuka... pa drzava ti da fajn stanovanje in najde sluzbo.
situacija gotovo ni *cisto* taksna. zelel sem predvsem ilustrirati za moje oci zelo bizarno "sklepanje" od "nekdo zapusca okolje, kjer X" do "nekdo je X".

premikajoca populacija po moje ni izkljucno taksna, kot sem jo jaz opisal; in po moje prav tako ni izkljucno taksna, kot si jo ti opisal zgoraj.

dilema (ali pa razlika optik) je tako podobna kot ona pravna/sodna - ali je boljse, da sodimo bolj ostro in mogoce zalibog se koga po krivem zraven potunkamo; ali pa, da sodimo bolj milo in ostane fraj kdo, ki ne bi smel.