Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0430ABAKU sporočil: 1.776
Enkrat sem bil dejansko postavljen pred zid in sem se znašel v situaciji, kjer prvi hip nisem vedel kaj bi.

Ko je tečaj švicarskega franka čez noč zrasel za 10%, se mi zdela ugodna priložnost, da to pretopim nazaj v evre.
Sem šel s šopom bankovcev v banko SKB in doživel hladen tuš.

Njihov odziv je bil, da švicarjev ne odkupujejo. Na moje vprašanje, če je to potem ničvreden papir, sem dobil potrditev, da je trenutno za njih vredno toliko kot škrnicl papir iz Mercatorja. Sem bil čisto zgrožen, da ti to rečejo v izpostavi ene večjih evropskih bank in že začel v mislih po malem kalkulirati, kako bom po "svojo pravico" moral iti direktno v Švico, kjer bom kaj? Pretopil v zlato po ceni s šticungo prosto po njihovi izbiri? Bom uspel iztržiti vsaj 90%? Kaj pa morda vsaj pol, če bi tole eskaliralo?

Dejansko sem imel kupček precej popularne konvertibilne valute, za katero so mi v banki rekli, da je navadno smetje.

Takrat mi je dalo misliti, da je ne le denar, ampak celo kar vrednost česarkoli (kar ni vrednost za imetnika neposredno) ena navadna religija.
Če zadostna množica playerjev odloči, da zadeva ni vredna nič, je pač nič.
In obratno lahko odloči samo par mandlcov, da je neka stvar neprecenljiva. Saj, koliko je vredna ena umetniška slika Picassa ali Rembrandta? In kaj jo dela toliko vredno?