Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

1011Arist sporočil: 1.046
[FIN-311684]
> [rename]
> Jebes tak zasluzek, ce “investiras” dve, da ven dobis eno :-P

Tudi Bratuvškina in Cerarjeva vlada je "investirala" po enakem modelu... Spomnimo se, večkrat smo slišali, da se bo država razdolžila v dolarjih in bo npr. za odkup 500 milijonov dolarskih obveznic prodala za milijardo evrskih obveznic in namesto, da bi ostali dolžni »starih« 500 milijonov v dolarskih obveznicah smo po novem dolžni milijardo v evrskih obveznicah!!!??? Seveda, 500 milijonov je končalo v javnosektorski kanalizaciji. In tako je slovenski javni dolg rasel s hitrostjo milijardo na leto za vsako leto Cerarjevega mandata do današnjih 32 milijarad. Cerarjev trend zadolževanja bo verjetno nadaljeval Šarec, torej vsaj milijarda na leto...
Daj ti meni prosim enkrat razloži, zakja se delaš tako bustastega, kje je tukaj štos, ker enostavno ne morem verjeti, da bi bil lahko tako butast. Jaz sem ti te principe v zadnjih 5 ali šestih letih razlagal že več kot 10 krat, ti pa očintno iz nekih "strankarskih" vzgibov ponavljaš oslarijo znova in znova

Če imajo proračunaske blagajne presežek se ti ni treba zadolževati, ker ti ostaja denar na računu, sicer se lahko zadolžiš, ampak imaš potem, za toliko kot si se zadolžil, več denarja na računu.

Drugače je, če imajo blagajne primanjkljaj in se moraš zadožiti, da ti pride denar na račun, da lahko poravnaš obveznosti.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2744312

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[1011Arist]
> [FIN-311684]
> > [rename]
> > Jebes tak zasluzek, ce “investiras” dve, da ven dobis eno :-P
>
>...In tako je slovenski javni dolg rasel s hitrostjo milijardo na leto za vsako leto Cerarjevega mandata do današnjih 32 milijarad. Cerarjev trend zadolževanja bo verjetno nadaljeval Šarec, torej vsaj milijarda na leto...
Če imajo proračunaske blagajne presežek se ti ni treba zadolževati, ker ti ostaja denar na računu, sicer se lahko zadolžiš, ampak imaš potem, za toliko kot si se zadolžil, več denarja na računu.
Pa je ta denar na računu? Državni proračun v prvem polletju s skoraj 181 milijoni evrov presežka, je pisalo. Cerarjeva vlada nas je zadolžila za cc. 4 milijarde. Če ta denar ni končal v javnosektorski greznici, kje je danes? Jaz, naivnež in nevednež bi rekel, da bi moral biti v proračunu v proračunski blagajni pa je?

Strani: 1