Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Erik9999 sporočil: 149
Zadnja sprememba: Erik9999 23.11.2018 09:01
Se avtor sprašuje, ali bi morala banka narediti različe simulacije in pojasniti kreditojemalcu, kaj to zanj pomeni - bodimo pošteni, danes si vsakdo sam ob poplavi tudi različnih aplikacij še kako zna izračuna, kaj sprememba tečaja zanj pomeni - nenazadnje so se kreditojemalci v Švicarjih ravno zato, ker so si izračunali nižji obrok in koliko dolgoročno profitirajo odločili za kredit v Frankih in nobeden jim ni preprečeval, da si izračun naredijo tudi v nasprotno smer gibanja tečaja.

Tudi ni nobeden tožil, da mu banka ni predstavila kaj za njega pomeni nižji Libor in povišanje vrednosti EURA in posledično nižji obrok - se pri tem niso nič čudili,in spraševali, kam naj razliko zaradi nižjega obroka nakažejo, saj so to nenazadnje pričakovali in so zaradi tega šli v to. In takrat je bilo kar nekaj norčevanja iz nas, ko smo vseli kredit v Eurih, oni pa so tako pametni, sedaj pa se vsi sprenevedajo in postavljajo v vlogo žrtve.

Ali naj jaz tudi rečem, da mi ni nobeden povedal da obstaja možnost, da loto listek ne bo zadel in da mi z grafi prikažejo verjetnost izgube vložka? Ali ob nakupu avta tudi zahtevamo izračune padca vrednosti avta tekom let in verjetnost, da doživim nesrečo in da me potem banka vpraša, ali si avto sploh še želim oz. simulacijo naraščanja cene bencina, kjer si pri neki vrednosti sploh ne bom mogel več privoščiti uporabo avta?

Ogromno je tudi zavajanja in laži ko nekdo pravi, da je po več letih odplačevanja kredita dolžan več, kot na začetku. Čista LAŽ!!! Nobeden ni dolžan več frankov, kot si je sposodil in čisto vsak ima vsak mesec nižjo glavnico (ob rednem plačevanju obrokov), kot jo je imel mesec prej in glavnica je seveda v frankih, v katerih se je nekdo odločil vzeti kredit. Zakaj toliko zavajanj tudi s strani novinarjev, ko v to zgodbo rinejo Evre, kateri pri celotni zadevi nimajo nič - kredit je namreč v frankih!

Ja, na banke smo vsi do neke mere jezni - pač banksterji, ki samo kradejo in imajo visoke plače, vendar pa je tu šlo za čisto špekulacijo kreditojemalcev in jaz kot davkoplačevalec jim nisem pripravljen pokriti njihovega špekuliranja.