Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Muro so skrajšali. Kakšne so posledice?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.870
[Macadamia]
ni čisto tako. jezovi ustavljajo pretok kamnin, za jezovi se zato struga poglablja. posledično za jezovi raven podtalnice lahko pade. treba. je biti previden.
... OK, ker govorim na osnovi izkušenj iz realnega življenja, bolj težko rečem, da bi v Mariboru imeli pitne vode še več - kaj bi z njo ? - če Drava vsakih nekaj kilometrov ne bi bila zajezena z elektrarnami, definitivno pa imamo pitne vode toliko, da prek teče in tudi ob toku višje od Maribora še nisem slišal, da bi imeli probleme zaradi pomanjkanja vode ... no, seveda pa je možno, da je sestava tal ob Muri drugačna in bi se struga za jezom poglobila, težko pa me bo kdo prepričal, da moja primerjava s spužvo ne drži vode, kar v realnem življenju pomeni, da bi bila zaradi poglobljene struge raven podtalnice za jezom mogoče res spremenjena, vode pa bi se v zemlji nabralo več, le bolj globoko bi bila ...

P.S.: ko smo glih pri pitni vodi, sem se spomnil na paniko zaradi Magne, čeprav bližnje zajetje v Bohovi predstavlja komaj kakšnih 5% kapacitet vodovoda v Mariboru ...