Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[rename]
Danes ob 10h se je začela izredna seja Državnega zbora o marakeški deklaraciji. Prenos na SLO3.
Zunaj so zbrani protestniki, ki temu aktu nasprotujejo.
V medijih pa o tem nič ne poročajo (izjema nova24tv).
Ne o seji, ne o protestnikih.
Ne razumem te naše politike. Nekaj deset milijonov ljudi od Afganistana na vzhodu do Nigerije na zahodu je v nekakšnem gibanju in bi jih večina želela v Evropo. Slovenija kot varuh kopenske šengenske meje je najbolj na udaru. Sicer, ne vem s čemer se futrajo nekateri mladi ljudje, ki tako nasprotujejo zapiranju slovenske meje s Hrvaško. Mladi nevladnik, vsaj trikrat mlajši od mene me je poučeval, da migranti prihajajo v Slovenijo organizirano, da jih je v Bosni le za vzorec...Ko sem mu dejal, da jih je nekaj tisoč in vedno prihajajo novi, je dejal, da to ne drži, tiste, ki pridejo na hrvaško-bosansko mejo hrvaški policisti ne puščajo naprej v Slovenijo, če pa kdo pride k nam jih vse polovi naša policija...da so med migranti sami zdravniki, računalniški programerji, da ni teroristov iz Sirije in Iraka...Ni pa imel odgovora na moje vprašanje kam izginja na tisoče migrantov iz Bosne, ki jih vedno nadomestijo novi, ko sem ga povprašal zakaj tako kategorično odbija možnost, da ti ljudje kar tako prečkajo Slovenijo, brez vsake kontrole...se je zdel malo negotov, ko sem mu dejal, da bi jaz izgradil zid na hrvaški meji ali vsaj štirimetrsko močno ograjo...je vendar deloval negotovo.