Strani: 1

anon-207617 sporočil: 6.899
[#2742964] 17.11.18 15:27 · odgovor na: (#2742961)
Odgovori   +    2
[alek14]
Tako ne bo ostalo. Venezuelizacija Slovenije...
Ne bo ostalo? A smo prica negativnemu trendu? v smislu... leta 99 je bila slovenija 2 najvarnejsa, leta 2004 tretja, leta 2010 peta, in leta 2015 sesta? A se premika navzdol?

... khmnja... ali pa je bilo celo obratno... in je vse varnejsa in varnejsa v svetu, ki je vse manj varen, sploh tam kjer ni duha ne sluha o venezuelizaciji? Kratko googlanje te zna presenetiti.

Okna, izolacije in materiali ti grejo znaaatno bolje od druzboslovja. Tudi zato, ker so preprostejse teme.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2742966] 17.11.18 15:35 · odgovor na: (#2742965)
Odgovori   +    1
[alek14]
> [NemirniTujec]
> > [alek14]
> > Tako ne bo ostalo. Venezuelizacija Slovenije...

Kaj je sploh to venezuelizacija?
jah, zmeni se sam s seboj ane :-)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2742968] 17.11.18 15:44 · odgovor na: (#2742965)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-207617 17.11.2018 15:45
sicer pa kakorkoli obrnemo, slovenija ni, nikoli ne bo, in nikakor ne gre v smer naftno podlozene plemenske skupnosti ki ji vladajo pijani pavijani z navodili Kitajcev (venezuela), pac pa gre v smer nemske kolonije, ki si lahko izbira svoje serife, da izvajajo nemski policy za kolonije. Nas resurs je cca 10k novih za boljse ali slabse delo v nemciji usposobljenih ljudi.

tako kot si egipt po ameriskem navodilu lahko izbere mubaraka ali al sissija, ki potem dobi svoja navodila. Mi smo pac miniatura, ki so jo nemci morali pobasat, ker ne morejo pac tukaj sredi svojega teritorija pustiti divjine, ali pa da nas celo pobasejo rusi (kakorkoli mi o tem fantaziramo).

stvar je se dalec od optimuma, ker od teh 10K novih vsako leto, se jih odseli zgolj kakih 8K, pa eni si celo drznejo iti v drave, ki jih obvladuje ne-nemski kapital. Ampak se kakih 15 let in bo to povsem urejeno.
bigl sporočil: 18.363
[#2742990] 17.11.18 17:37
Odgovori   +    2
Kaj so že rekli doni, da je Slovenija raj za biznis.......sem nekje prebral, pred časom. Lep dan.
bc123a sporočil: 48.253
[#2743129] 18.11.18 21:27 · odgovor na: (#2742971)
Odgovori   +    4
[kren]
20 najnevarnejših držav za tujce: www.msn.com/en-in/tr...ss-BBJOkHL

Presenetila me je Tajska na 19 mestu.
Predvsem ker so tujci, ki hodijo na tajsko, v velikem delezu totalni idioti. Drzava ima smrtno kazen, tudi za sverc droge, zapiti zadrogirani zahodnjaki pa tam toliko da ne odkrito iscejo droge za kupit, poceni alkohol za zlempat in otroke za fukat. Potem so pa preseneceni ce jih v kremplje dobi ali mafija, ali pa oblasti.

Sem bil na tajskem. Enako kot v vseh podobnih drzavah je bilo cisto lusno, dokler si bil v 5* ameriskem hotelu, pred katerim so avte obvezno pregledali na eksploziv, placal za spodoben prevoz (vsaj v nekem spodobnem tuktuku ali tovornjaku, ne na motorju, kjer oni vozijo po 3 stranke naenkrat), in jedel tam, kjer se je to, kako s slaufom perejo kroznike na dvoriscu, videlo iz ceste (tj so imeli dovolj higiene, da jih ni bilo sram pokazati).

Zgodbe o blesavih turistih, ki jih pa berem, so pa vse po vrsti kandidati za Darwin Award. Spomnim se one iz "Banged up abroad" ko je model ali modelka bil tako "zaljubljen v tajsko" da se je odlocil da bo kar tam ostal. Potem je sokiran ugotovil, da je nekaj drugega ce DELAS na tajskem (valda kot vsi pametnjakovici ni vedel karkoli drugega kot uciti anglescino v soli) in ZIVIS na tajskem (kar naenkrat nisi vec ful denaren gospod). Potem se je moral voziti zaradi nizje cene z nekim javnim transportom na vodi, kjer je vsenaokrog spricala voda, okuzena s fekalijami in fasal neko obolenje, zaradi katerega 3 mesece ni mogel delati, vrocina, bruhanje in ostal brez denarja in z dolgovi, no potem je pa prisel na pametno idejo, da bi svercal drogo.

The rest is history.
macon sporočil: 12.861
[#2743149] 19.11.18 03:43 · odgovor na: bc123a (#2743129)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [kren]
> 20 najnevarnejših držav za tujce: www.msn.com/en-in/tr...ss-BBJOkHL
>
> Presenetila me je Tajska na 19 mestu.

Predvsem ker so tujci, ki hodijo na tajsko, v velikem delezu totalni idioti. Drzava ima smrtno kazen, tudi za sverc droge, zapiti zadrogirani zahodnjaki pa tam toliko da ne odkrito iscejo droge za kupit, poceni alkohol za zlempat in otroke za fukat. Potem so pa preseneceni ce jih v kremplje dobi ali mafija, ali pa oblasti.

Sem bil na tajskem. Enako kot v vseh podobnih drzavah je bilo cisto lusno, dokler si bil v 5* ameriskem hotelu, pred katerim so avte obvezno pregledali na eksploziv, placal za spodoben prevoz (vsaj v nekem spodobnem tuktuku ali tovornjaku, ne na motorju, kjer oni vozijo po 3 stranke naenkrat), in jedel tam, kjer se je to, kako s slaufom perejo kroznike na dvoriscu, videlo iz ceste (tj so imeli dovolj higiene, da jih ni bilo sram pokazati).

Zgodbe o blesavih turistih, ki jih pa berem, so pa vse po vrsti kandidati za Darwin Award. Spomnim se one iz "Banged up abroad" ko je model ali modelka bil tako "zaljubljen v tajsko" da se je odlocil da bo kar tam ostal. Potem je sokiran ugotovil, da je nekaj drugega ce DELAS na tajskem (valda kot vsi pametnjakovici ni vedel karkoli drugega kot uciti anglescino v soli) in ZIVIS na tajskem (kar naenkrat nisi vec ful denaren gospod). Potem se je moral voziti zaradi nizje cene z nekim javnim transportom na vodi, kjer je vsenaokrog spricala voda, okuzena s fekalijami in fasal neko obolenje, zaradi katerega 3 mesece ni mogel delati, vrocina, bruhanje in ostal brez denarja in z dolgovi, no potem je pa prisel na pametno idejo, da bi svercal drogo.

The rest is history.
Smrtna kazen?
bc123a sporočil: 48.253
[#2743164] 19.11.18 07:59 · odgovor na: macon (#2743149)
Odgovori   +    1
[macon]
> The rest is history.

Smrtna kazen?
Mislim da 90 let v zaporu, pri cemer so tajski zapori nekaj povsem drugega kot evropski zapori... nisem pa preprican, je ze dolgo odkar sem gledal to epizodo.
bc123a sporočil: 48.253
[#2743213] 19.11.18 11:09 · odgovor na: (#2743177)
Odgovori   +    5
[kren]
Če si bil na Tajskem veš, da se večina Tajcev do turistov vede neverjetno prijazno. Meni je bilo včasih kar nerodno zaradi njihove pretirane prijaznosti in ustrežljivosti. Ko sem nekoč vprašal Tajca, od kod ta njihova prijaznost, mi je povedal, da Tajci že otroke učijo, da morajo biti prijazni do turistov, ki prinašajo denar, ker bodo drugače pač lačni.
Ta prijaznost je fake, kot si deloma ti opisal. Tajske obrazne poteze in njihova tradicionalna navada komuniciranja je res v zahodnjakih pustila obcutek da so ful prijazni, potem so to zaceli nacrtno pumpati kot turisticno strategijo. Jaz recem tako v sali, da otroke tepejo, dokler se ne zacnejo smejati ;)
Turisti so vsa ta leta množično drli na Tajsko, ker so se tam počutili varne. Če se ne bodo več, bodo pač nehali prihajati, tako kot so mnogi nehali hodit v Tunis in Egipt.
Turisti so drli na tajsko, ker so se pocutili varne, to pa nikakor ni povezano s tem, ali so res bili varni. Morda je ta lazni obcutek varnosti povzrocil, da delajo neumnosti. Terorizem na tajskem je ze kar stalnica, politicni nemiri tudi.

V bistvu je neverjetno, da je Egipt dojet prakticno kot klavnica za turiste, Tajska pa kot varna destinacija. Obe sta drzavi z ongoing izrednim stanjem in diktaturo, v obeh primerih diktatura dela na tem, da bi bila drzava vsaj priblizno varna za turiste (ker v "demokraciji" nobena od teh dveh drzav ni bila varna).
philips sporočil: 6.715
[#2743218] 19.11.18 11:21 · odgovor na: bc123a (#2743213)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [kren]
> Če si bil na Tajskem veš, da se večina Tajcev do turistov vede neverjetno prijazno. Meni je bilo včasih kar nerodno zaradi njihove pretirane prijaznosti in ustrežljivosti. Ko sem nekoč vprašal Tajca, od kod ta njihova prijaznost, mi je povedal, da Tajci že otroke učijo, da morajo biti prijazni do turistov, ki prinašajo denar, ker bodo drugače pač lačni.

Ta prijaznost je fake, kot si deloma ti opisal. Tajske obrazne poteze in njihova tradicionalna navada komuniciranja je res v zahodnjakih pustila obcutek da so ful prijazni, potem so to zaceli nacrtno pumpati kot turisticno strategijo. Jaz recem tako v sali, da otroke tepejo, dokler se ne zacnejo smejati ;)

> Turisti so vsa ta leta množično drli na Tajsko, ker so se tam počutili varne. Če se ne bodo več, bodo pač nehali prihajati, tako kot so mnogi nehali hodit v Tunis in Egipt.

Turisti so drli na tajsko, ker so se pocutili varne, to pa nikakor ni povezano s tem, ali so res bili varni. Morda je ta lazni obcutek varnosti povzrocil, da delajo neumnosti. Terorizem na tajskem je ze kar stalnica, politicni nemiri tudi.

V bistvu je neverjetno, da je Egipt dojet prakticno kot klavnica za turiste, Tajska pa kot varna destinacija. Obe sta drzavi z ongoing izrednim stanjem in diktaturo, v obeh primerih diktatura dela na tem, da bi bila drzava vsaj priblizno varna za turiste (ker v "demokraciji" nobena od teh dveh drzav ni bila varna).
Razlika med Tajsko (in SE Asia) in srednjim vzhodom (in tudi Latinsko Ameriko)je ta, da te bodo azijci probali nategnit, ti kaj preveč zaračunat, skoraj nikoli pa ne bodo nasili do tebe, te oropali ali okradli. Medtem ko te drugod po svetu (predvsem pa v Lat. Ameriki) hitro oropajo, ti z orožjem grozijo pa ne zaradi fotoaparata ampak že za malenkosti. Pa še to, ponavadi so tudi večji in močnejši od tebe, azijci pa ne...
shevchenko sporočil: 21.898
[#2743225] 19.11.18 11:37 · odgovor na: (#2743222)
Odgovori   +    1
To niti ni šala. Mnogi zahodnjaki se zgražajo nad seks turizmom na Tajskem, ampak marsikateri tajski starši in sorodniki silijo otroke, da se prodajajo zahodnjakom in na ta način prispevajo v družinski proračun.
Jasno, ampak teh reci ni dobro ocenjevati z evropskim pogledom, ker je nas standard pac cisto nekje drugje kot tajski.

In preden mi podvalis, ce bi jaz to isto delal, ne, ne bi, ampak sem biased s tem, da 40 let pac zivim v sloveniji, ne pa na tajskem.
bc123a sporočil: 48.253
[#2743257] 19.11.18 13:23 · odgovor na: (#2743222)
Odgovori   +    0
[kren]
> [bc123a]
> Jaz recem tako v sali, da otroke tepejo, dokler se ne zacnejo smejati ;)

To niti ni šala. Mnogi zahodnjaki se zgražajo nad seks turizmom na Tajskem, ampak marsikateri tajski starši in sorodniki silijo otroke, da se prodajajo zahodnjakom in na ta način prispevajo v družinski proračun.

Bom raje nehal, ker mi gre na kozlanje.
No, na tajskem seks turizma z otroci prakticno ni vec, tudi v precej bolj zloglasni Kambodzi so ga uspesno zatrli.

Ampak kot je rekel shevcenko (in ce izvzamemo seks turizem), standardi na zahodu so pac zelo drugacni in se 100 let nazaj je bilo na zahodu tako kot sedaj v Aziji.

Pa se nekaj. Tajska je zelo konzervativna, prakticno viktorijanska drzava. Vecina turistov to ne ve in rine v p*zdarije, ker misli da zato ker se mlade tajke poceni prodajajo, da so vse tajke kao ful lahke, pa gre za zelo strogo locitev klase prostitutk in "dostojnih punc", za katere se pricakuje nic seksa do poroke, kaj sele gonjenje s starimi belimi turisti...
bc123a sporočil: 48.253
[#2743258] 19.11.18 13:27 · odgovor na: philips (#2743218)
Odgovori   +    0
[philips]
Razlika med Tajsko (in SE Asia) in srednjim vzhodom (in tudi Latinsko Ameriko)je ta, da te bodo azijci probali nategnit, ti kaj preveč zaračunat, skoraj nikoli pa ne bodo nasili do tebe, te oropali ali okradli.
Saj isto velja za muslimane, ce ne gres ravno v najbolj dizaster drzave, ali pa drzave kjer se ravno "dogaja demokracija". Primerjal sem Egipt in Tajsko kot zanimiv primer razlicnih percepcij s strani zahoda, pri cemer gre za drzavi ki sta glede varnosti tam-tam.

Latinska amerika je pa dizaster predvsem zaradi orozja. Ko sem v Dominikanski republiki na letaliscu sel do bankomata (50 metrov poti od nase skupine z vodicem) me je kar sokiralo, koliko "klosarjev s pistolo" se je tam sprehajalo. Torej ljudi ki so izgledali srednje razcapani, in imeli pistolo dobesedno za pasom (ne v toku!). Vsi so bili neki kvazi "bodyguardi".
philips sporočil: 6.715
[#2743260] 19.11.18 13:35 · odgovor na: bc123a (#2743258)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [philips]
> Razlika med Tajsko (in SE Asia) in srednjim vzhodom (in tudi Latinsko Ameriko)je ta, da te bodo azijci probali nategnit, ti kaj preveč zaračunat, skoraj nikoli pa ne bodo nasili do tebe, te oropali ali okradli.

Saj isto velja za muslimane, ce ne gres ravno v najbolj dizaster drzave, ali pa drzave kjer se ravno "dogaja demokracija". Primerjal sem Egipt in Tajsko kot zanimiv primer razlicnih percepcij s strani zahoda, pri cemer gre za drzavi ki sta glede varnosti tam-tam.

Latinska amerika je pa dizaster predvsem zaradi orozja. Ko sem v Dominikanski republiki na letaliscu sel do bankomata (50 metrov poti od nase skupine z vodicem) me je kar sokiralo, koliko "klosarjev s pistolo" se je tam sprehajalo. Torej ljudi ki so izgledali srednje razcapani, in imeli pistolo dobesedno za pasom (ne v toku!). Vsi so bili neki kvazi "bodyguardi"
Tajska je glede bomb ipd. nevarna sam na jugu in še nikoli me ni skrbelo da bo kdo na plaži streljal z kalašnikovim ali vrgel bomo v shoping center. Za Egipt sem pa slišal da se to kdaj zgodi. Pa v Tuniziji in Alžirji tudi.
Osebno sta mi glede varnosti Tajska in Egipt pač neprimerljiva. Na Tajskem lahko sam potuješ, se ponoči potepaš naokrog, drugje te pa do piramid vojska spremlja...
bc123a sporočil: 48.253
[#2743261] 19.11.18 13:39 · odgovor na: philips (#2743260)
Odgovori   +    0
[philips]
Osebno sta mi glede varnosti Tajska in Egipt pač neprimerljiva. Na Tajskem lahko sam potuješ, se ponoči potepaš naokrog,
Vidis, to je tisto naivno obravnavanje tajske, o katerem govorim in ga ti lepo demonstriras :)

Samo anglezev so Tajci pobili 60 v dveh letih, plus cel kup posiljenih, oropanih...

www.dailymail.co.uk/...years.html

And it seems there is much to publicise. According to figures issued by the Foreign Office, between 2014 and 2016, 1,151 British nationals died in Thailand.

While many of these deaths would have been from illness or accidents, no fewer than 60 are classed under ‘unknown’ reasons. Separately, perhaps, some could be explained away as tragic misadventures. Yet taken together they indicate a pattern of criminal behaviour, botched detective work — and, worst of all, police cover-ups.
philips sporočil: 6.715
[#2743262] 19.11.18 13:45 · odgovor na: bc123a (#2743261)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [philips]
> Osebno sta mi glede varnosti Tajska in Egipt pač neprimerljiva. Na Tajskem lahko sam potuješ, se ponoči potepaš naokrog,

Vidis, to je tisto naivno obravnavanje tajske, o katerem govorim in ga ti lepo demonstriras :)

Samo anglezev so Tajci pobili 60 v dveh letih, plus cel kup posiljenih, oropanih...

www.dailymail.co.uk/...years.html

And it seems there is much to publicise. According to figures issued by the Foreign Office, between 2014 and 2016, 1,151 British nationals died in Thailand.

While many of these deaths would have been from illness or accidents, no fewer than 60 are classed under ‘unknown’ reasons. Separately, perhaps, some could be explained away as tragic misadventures. Yet taken together they indicate a pattern of criminal behaviour, botched detective work — and, worst of all, police cover-ups.
Ločiti moraš nasilje ki se mu lahko izogneš od unega kjer se mu ne moreš. Ni isto. Če nisi ravno bukselj je Tajska čisto varna (nesreča se vedno lahko zgodi), Egipt pa ni.
philips sporočil: 6.715
[#2743266] 19.11.18 14:22 · odgovor na: (#2743263)
Odgovori   +    0
[kren]
> [bc123a]
> No, na tajskem seks turizma z otroci prakticno ni vec, tudi v precej bolj zloglasni Kambodzi so ga uspesno zatrli.

Jaz sem bil nazadnje tam pred parimi leti, pa sem videl svašta. Sploh na Patpongu v Bangkoku. Lahko pa, da zdaj na Tajskem ni več najstniških prostitutk in ladyboyev.
Fora je, da ti misliš da je pod 18, pa verjetno ni.

Strani: 1