Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

philips sporočil: 6.715
[bc123a]
> [kren]
> Če si bil na Tajskem veš, da se večina Tajcev do turistov vede neverjetno prijazno. Meni je bilo včasih kar nerodno zaradi njihove pretirane prijaznosti in ustrežljivosti. Ko sem nekoč vprašal Tajca, od kod ta njihova prijaznost, mi je povedal, da Tajci že otroke učijo, da morajo biti prijazni do turistov, ki prinašajo denar, ker bodo drugače pač lačni.

Ta prijaznost je fake, kot si deloma ti opisal. Tajske obrazne poteze in njihova tradicionalna navada komuniciranja je res v zahodnjakih pustila obcutek da so ful prijazni, potem so to zaceli nacrtno pumpati kot turisticno strategijo. Jaz recem tako v sali, da otroke tepejo, dokler se ne zacnejo smejati ;)

> Turisti so vsa ta leta množično drli na Tajsko, ker so se tam počutili varne. Če se ne bodo več, bodo pač nehali prihajati, tako kot so mnogi nehali hodit v Tunis in Egipt.

Turisti so drli na tajsko, ker so se pocutili varne, to pa nikakor ni povezano s tem, ali so res bili varni. Morda je ta lazni obcutek varnosti povzrocil, da delajo neumnosti. Terorizem na tajskem je ze kar stalnica, politicni nemiri tudi.

V bistvu je neverjetno, da je Egipt dojet prakticno kot klavnica za turiste, Tajska pa kot varna destinacija. Obe sta drzavi z ongoing izrednim stanjem in diktaturo, v obeh primerih diktatura dela na tem, da bi bila drzava vsaj priblizno varna za turiste (ker v "demokraciji" nobena od teh dveh drzav ni bila varna).
Razlika med Tajsko (in SE Asia) in srednjim vzhodom (in tudi Latinsko Ameriko)je ta, da te bodo azijci probali nategnit, ti kaj preveč zaračunat, skoraj nikoli pa ne bodo nasili do tebe, te oropali ali okradli. Medtem ko te drugod po svetu (predvsem pa v Lat. Ameriki) hitro oropajo, ti z orožjem grozijo pa ne zaradi fotoaparata ampak že za malenkosti. Pa še to, ponavadi so tudi večji in močnejši od tebe, azijci pa ne...