Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[bc123a]
> [vickibedi]
> Še pred parimi leti (sicer pred trenutnim gospodarskim vzponom) se je pri nas na razpise za "uglednejša" delovna mesta prijavilo po 100 in več kandidatov. (Verjamem da je bilo varilce in kuharje vedno težko dobiti, danes baje dobrega kuharja težko dobiš tudi za 2.000 EUR neto)
> Ampak kam pošlješ 95 zavrnjenih kandidatov - v Nemčijo ? Super, če le dobijo službo. Žal bo za gubernije, kakršna postaja tudi SLO, to najboljša možnost.

Narobe vleces paralele. V nemciji velja URADNO POMANJKANJE DELOVNE SILE ZA DELOVNO MESTO, če se prijavi nanj MANJ KOT PET kandidatov, ki IZPOLNJUJEJO POGOJE.

Razumes? Ce je manj kot pet kandidatov (ki vsi izpolnjujejo pogoje), potem lahko delodajalci tezijo drzavi naj uvaza kadre iz tujine. To je dobesedno gospodarsko predatorstvo, ki si ga lahko privosci samo eden v 400 miljonski uniji.

To je zadeva, ki dolgorocno ni mozna, in zato so kljub temu, da ima nemcija na voljo 400 miljonov prebivalcev za izbirat svojo delovno silo, nemski delodajalci pritiskali, naj se odpira meje za pritok "kvalificiranih kadrov" iz tujine.
Lej, dokler imajo rast zadeva očitno deluje. Lahko da se jim bo začelo podirati zaradi (kulturnih verskih nacionalnih) neskladij, ampak zaenkrat še absorbirajo ta imigrantski val. (nekoliko so ga tudi že omejili, vsaj toliko da javnost ne popizdi).
Ja, italija je postavljena pred zid z 130% javnim dolgom. Nemcija je pa predstavljena pred zid s faktom, da njeno gospodarstvo, drzave z 80 mio prebivalstva, niti v 400 miljonski uniji ne najde vec delovne sile.

Da se enkrat to povezem z italijani: italijani so placne pritiske mirili s pocasno deflacijo valute, nemci pa z uvozom delovne sile iz revnejsih drzav. Oboji so resevali ISTI PROBLEM.
Ne, sploh nimajo enakega problema. Preprosto ga nimajo.
www.google.com/publi...&ind=false

btw
v času Lire so imeli praktično enako nezaposlenost kot sedaj, tako da ..
Preden se ponavljaš mi pokaži en sam kazalnik, ki bi kazal na to, da je Italija npr. od 1980 - 1999 bila gospodarsko uspešna država.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2742834

Strani: 1

bobek13 sporočil: 4.301
lahko si poisces star tekst od TadejK, kjer lepo pokaze, da je (zraven Grcije) ITA edina drzava, ki ima bdp prakticno enak kot leta 2000 - skoraj 20let prakticno brez rasti... lahko to prevedes na €, lahko pa tudi ne... cist tolko, malo za razmislek...

;-)

lpA
bc123a sporočil: 48.253
[vickibedi]
Preden se ponavljaš mi pokaži en sam kazalnik, ki bi kazal na to, da je Italija npr. od 1980 - 1999 bila gospodarsko uspešna država.
www.hanswernersinn.d...n_Econ2003

Za freeloaderje:

epdf.tips/ist-deutsc...35570.html

Strani: 1