Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[vickibedi]
> Nekateri kar nocete razumeti, da sta razlicni gospodarski usodi nemcije in italije v glavnem posledica tega, da je z evrom nemski recept bil razsirjen na evropo, in ne italijanski.

Evro je navsezadnje samo valuta, nihče ne sili držav članic da morajo prevzeti Evro.
Je pa res, da se z uvedbo Evra še poslabša stanje v gospodarstvih, ki so se prej furala na puf. Z devalvacijo res ublažiš (seveda samo na kratek rok) ta moment.
Pa saj to sem ti enkrat že razlagal...
forum.finance.si/?m=...769&single
Ja, in ze takrat sem ti morda (ali pa kdaj prej) odgovoril z grafom gibanja vrednosti italijanske lire, ki je drsela ze desetletja.

In napacno sklepas, da je pa nemski model vzdrzen. Si res tako naiven, da mislis, da cetrti rajh, ki je za 60 let gospodarske rasti poplenil vso kvalitetno delovno silo iz:

- Jugoslavije
- Turcije
- Balkana
- Vzhodne nemcije
- EU

predstavlja vzdrzen model?

Je bil tudi na tem forumu linkan video ki kaze, kako v nemciji definirajo "pomanjkanje kvalificiranega kadra". To nastopi takrat, ko se na delovno mesto prijavi MANJ KOT PET LJUDI.

Lahko je tako furat propulzivno gospodarstvo, majke mi... 4/5 pa naj gre nazaj na periferijo, ane?