Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[bigl]
> [FIN-311684]
> > [bigl]
> > Bistvo je: NE LAŽITE. Lep dan.
> >
> > P.S.:star slovenski pregovor, da kdor laže tudi krade.
>
> Meni je najbolj hudo, če se občasno zaradi preobilice dela ne držim obljubljenih rokov, naleti nekaj bolj pomembnega in delo odložim npr. delam na pravilniku o nagrajevanju delavcev, ki ga moram danes poslati naročniku po mailu, potem pa se mi na vratih pojavi ves nesrečen delodajalec s kupom personalnih map od zaposlenih delavcev, ki jih mora čez dve uri odnesti na delovno inšpekcijo. Seveda, mape je treba pregledati, preveriti prijave, pogoje za opravljanje dela (PD obrazce), preveriti kdaj so vročeni predlogi pogodb o zaposlitvi, vročilnice za obrazec M/1, obvestila o dopustih, verižno sklepane pogodbe za več kot dve leti, podjemne pogodbe, včasih je personalne mape treba očistiti od npr. vnaprej bianko podpisanih odpovedi delavcev...Velikokrat mora delodajalec zaprositi inšpektorja za preložitev srečanja. Res pa je, da se nikoli ne sme nekaj obljubiti, če že vnaprej veš, da tega ne moreš narediti.

Roki so res problem, ne toliko da se ne da narediti, kot so npr. v tvojem primeru zahteve tik pred zdajci in neurejenimi, nepopolnimi mapami ....ali pa več zahtev strank naekrat in vsi bi radi takoj. Rešitev je časovnica in prioritete. Velja tako za intelektualne storitve kot tehnično proizvodne....itd. Že 3 tedne čakam mojstre, da mi pošljejo ponudbe, pa še potem je rok izvedbe med 4,6,8 tednov (elastika). Kdor čaka, dočaka:-). V bistvu vsi nekaj in nekje čakamo, zakon množic in vrst.Lep dan.
Danes še vedno vse raste, podjetniki in obrtniki delajo 200 na uro, mi v poslovni stavbi, kje nas je več podjetij, čakamo štiri mesece na pregled strehe, kljub temu, da je direktor krovskega podjetja vsak mesec vsaj enkrat pri meni v pisarni, preprosto nimajo časa, roki jih tiščijo, obljublja pa, da bo pred zimo našel dva krovca in avtodvigalo, da eno nedeljo pridejo, pregledajo in zamenjajo kar je potrebno, plačali bomo več, prav bomo, naj nam le ne dežuje po glavi...V Novem mestu je Revoz z velikimi parkirišči na katerem polni tovornjaki čakajo svoj "just-in-time", zamuditi se ne sme, saj se lahko ustavi proizvodna linija. Vse je v rokih in kakovosti ter še enkrat v kakovosti, na 10.000 kosov je dovoljena le ena napaka mi je razlagal izdelovalec drobnih plastičnih delov za eno slovensko tovarno, ki jih ugrajuje v končne izdelke.