Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

gobim sporočil: 583
No.tole pa ni ravno nedolžna stvar. Britanci (v resnici je zraven ameriški kapital) NE DELAJO TEGA KAR SO OBLJUBILI.!!!

Kot se spomnim svojih pogovorov z njimi, so takrat 2011 zatrjevali, na moje izrecno vprašanje:

"Ali nameravajo uporabiti metodo hidravličneg alomljenja ali ne?" Odgovorili s kategoričnim: "Ne".

Sprememba metode ekstrakcije plina je vsekakor razlog za ponovno proučitev dovoljenja za črpanje. Ne gre za nikakršno kaprico slovenskih oblast, hidravlično lomljenje ni povsem nedolžna zadeva. Če jo naredite napačno , kar velja tudi za napačno geološko formacijo, boste vodonosne plasti onesnažili trajno.

Zavedajmo se , da med viri vode ni samo voda, ki prohaja iz atmosfere preko dežja, ampak gre tudi za vodo, ki izvira iz zemljinih globin (in se potem ujame v peščenjakih pod površjem). Še posebej to velja za Prekmurje.

Eden od glavnih razlogov, zakaj je šel Petrol v španovijo z Accentom je bila ravno geotermalna voda iz globin kot stranski produkt črpanja plina.

Previdnost oblasti je povsem na mestu. Za Angleže (Američane) je to samo posel). Ko bodo izčrpali tistih nekaj čez 20 milijard kubičnih metrov plina, kot menijo, da ga je tam, bodo šli drugam, mi pa bomo lahko v najbolj rodovitnem delu Slovenije (ob že tako ali tako kritično samopreskrbi) ostali s trajno kontaminiranim viri pitne .
vode.

Dvomim, da je Accent navedel tudi potencialne navernasti povezane z geotermalnimi viri vode!
Ne vem, če je to dober deal. Občutek mi reče, da ni. Jaz nisem za.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2742106

Strani: 1

hostamox sporočil: 8.460
Če takole na hitro pogledam so koncentracije dodatkov zanemarljive. KOliko so problemtisti derivati benzena 5 kg na 1000m3, oz vsi skupaj cca 20kg. je to 20g na kubik.
Nafta je približek benzena. To pomeni en štamperle nafte na kubik vode. Ali o,2 mL (10 črtic na insulinki) na liter vode.

MIslim, da nisem spregledal kake nule.
bc123a sporočil: 48.253
[gobim]
Sprememba metode ekstrakcije plina je vsekakor razlog za ponovno proučitev dovoljenja za črpanje. Ne gre za nikakršno kaprico slovenskih oblast, hidravlično lomljenje ni povsem nedolžna zadeva.
In seveda bodo to neki slovenski uradniki na ARSO popolnoma nepristransko, poglobljeno in povsem znanstveno preucili?

Problem je, da kakorkoli se odlocijo, lahko gre kaj narobe. Po drugi strani plin iz slovenije ni stvar za katero bi kar lahko rekli "ne tega nocemo".

Smesno je to, da bo en Franc Novak, ki je se 10 let nazaj geologijo na faksu studiral znal bolje raziskati posledice kot profesionalni geolog, ki ze recimo 30 let dela na vrtanju nafte in plina.

Torej mislim da lahko zakljucimo da je to spet ena od zadev, ko cela slovenija upojoce gleda tam enega drzavnega uradnika, da bo modro ali najmodrejse odlocil in da bo za vekov veke drzalo. Ta uradnik pa sedaj svica in ne ve kaj narediti, da ga ne bodo eni ali drugi posiljali na vislice.

Pa mimogrede, kolikor razumem je problem lahko predvsem v tem, da zmotijo nahajalisca termalne vode, in res povzrocijo neposredno skodo (zaprtje term v prekmurju?).

Zato se nehajmo slepiti, da lahko to naredi "modri uradnik". Ocenimo potencialno skodo in zahtevajmo da vrtalec predlozi garancijo, iz katere se bo krila skoda, cleanup, morebitna okrnjena gospodarska dejavnost. zato ker ta firma pac zal ni Shell, ki bi ga lahko iztozili za skodo, lahko ze jutri propade.

Koliko naj taksna garancija znasa? To je pa bistveno enostavneje oceniti uradniku, kot pa to ali bodo anglezi zadeli nahajalisce plina, ali unicili nahajalisce vode. Tega nihce ne more vedeti.
Micare sporočil: 1.582
Jas sem ZA REFEENDUM samo to nam ostane. Ne zaupam, ne vrjamem.Kako je s stokovnjaki pa si oglejte v ameriškem dokumentarcu o crackingu. Če je potrebno bodo zamenjali tudi vlado. Narod bolj težko. Tako se je rešila Slovenska voda. Sicer mi ni všeč oblika, "pravica do pitne vode". Ta je lahko tudi v flaši, ki jo kupiš. Pisati bi moralo "Voda in vodovodi so javno dobro, last vseh in možna je le koncesija za izkoriščanje za dobo, največ, 20 let."

Cracking naj izvajajo doma.

A je možno, da bi bil referendum tak, da se v Ustavo zapiše: "v Republiki Sloveniji hidravljično lomljenje ni dovoljeno." kje ste zeleni. Kje je Greenpeace? Kje so Madžari, Hrvati in Avstriski zeleni? Od lepih besed se ne da živeti. Se bojite za služice? Kapital daje neko varnost, drgač si proletarec.

Če je šef ARSO odstopi zaradi crackinga, mu je treba dat tako medaljo, da ima, od zdaj, državno penzijo do smrti.

Gospod, župan Hribar je, z Zmajskega mostu, skočil v Ljubljanico.

Ni živel v banana državici. Z Britanijo češje zobat, se je, že zdavnaj, naučil večji del Sveta. Poglejte Opijska vojna.

Strani: 1