Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

gobim sporočil: 583
No.tole pa ni ravno nedolžna stvar. Britanci (v resnici je zraven ameriški kapital) NE DELAJO TEGA KAR SO OBLJUBILI.!!!

Kot se spomnim svojih pogovorov z njimi, so takrat 2011 zatrjevali, na moje izrecno vprašanje:

"Ali nameravajo uporabiti metodo hidravličneg alomljenja ali ne?" Odgovorili s kategoričnim: "Ne".

Sprememba metode ekstrakcije plina je vsekakor razlog za ponovno proučitev dovoljenja za črpanje. Ne gre za nikakršno kaprico slovenskih oblast, hidravlično lomljenje ni povsem nedolžna zadeva. Če jo naredite napačno , kar velja tudi za napačno geološko formacijo, boste vodonosne plasti onesnažili trajno.

Zavedajmo se , da med viri vode ni samo voda, ki prohaja iz atmosfere preko dežja, ampak gre tudi za vodo, ki izvira iz zemljinih globin (in se potem ujame v peščenjakih pod površjem). Še posebej to velja za Prekmurje.

Eden od glavnih razlogov, zakaj je šel Petrol v španovijo z Accentom je bila ravno geotermalna voda iz globin kot stranski produkt črpanja plina.

Previdnost oblasti je povsem na mestu. Za Angleže (Američane) je to samo posel). Ko bodo izčrpali tistih nekaj čez 20 milijard kubičnih metrov plina, kot menijo, da ga je tam, bodo šli drugam, mi pa bomo lahko v najbolj rodovitnem delu Slovenije (ob že tako ali tako kritično samopreskrbi) ostali s trajno kontaminiranim viri pitne .
vode.

Dvomim, da je Accent navedel tudi potencialne navernasti povezane z geotermalnimi viri vode!
Ne vem, če je to dober deal. Občutek mi reče, da ni. Jaz nisem za.