Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
No, ko že tako cijepidlačite izbrane političarske izjave, poglejmo še, kar o doseženi ceni na razprodaji NLB pravijo strokovnjaki.
Strokovnjaki o ceni NLB: Zelo slabo
Strokovnjaki menijo, da je to zelo slabo ter da bi morali ceno določiti sami.
Tudi Matej Šimnic, direktor upravljanja premoženja pri Alta invest, meni, da so bile v danem trenutku razmere na trgu slabe za prodajo.
Bogomir Kovač: V tistem hipu, ko v celoti in z lahkoto prodate delež, pomeni, da je bila cena nastavljena nizko. Razpon je jasno omogočil, da so kupci izražali ceno, ki je bila na spodnji ravni.
siol.net/novice/slov...abo-482567
Vmes je posebno impresiven "glas razuma" Saša Polanca:
Cena se mi seveda zdi nizka. Pričakovali smo, da bi bilo podjetje vredno milijardo, zdaj pa govorimo o 600 milijonih. Imam pa ves čas v mislih, da vsaj ne bo več težav z upravljanjem, kot so bile v preteklosti. Vedno sem se bil pripravljen sprijazniti tudi z izgubo samo zato, da ne bi bilo več socializacij oziroma z izgubo v oportunitetnem smislu, se pravi, da realiziramo nižjo ceno kot sicer, samo zato, da to ne bi bil več vrtiček za politiko, izbrance in tako naprej.
Upam, da je medtem Polancu kdo že uspel razložiti, da je vse po pričakovanjih, saj če so državni hold-your-breath geniji za 60% NLB dobili dobrih 600 MEUR, je cela NLB vredna okroglo milijardico. :-)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2741747

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[Glavni forum] Tema: Mesec o NLB: To ni prodaja, to je kraja
[#2741775] 10.11.18 10:26 · odgovor na: pobalin (#2741747)
Odgovori   +    3
[pobalin]

Upam, da je medtem Polancu kdo že uspel razložiti, da je vse po pričakovanjih, saj če so državni hold-your-breath geniji za 60% NLB dobili dobrih 600 MEUR, je cela NLB vredna okroglo milijardico. :-)
...kar je veliko upoštevajoč tveganje, da ima banka sedež v Sloveniji, državi, ki je že dvakrat kar tako z zakonom zradirala, po domače izbrisala delničarje in njihove prihranke.

Strani: 1