Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

gobim sporočil: 583
[0513ANITO]
> [gobim]
> In na koncu je vstopila še ATVP in naredila vse (preprečila nakupe s strani SOD in KAD,...), da ja Slovenci ne bi bili lastniki banke, da ja slovenski upokojenci in davkoplačevalci ne bi zaslužili z nakupom delnic podcenjene banke.
>
> Isto so naredili pod Žugljem spomladi 2011, ko so zablokirali vstop Qatar Holding-a v NKBM. Ko so videli, da bo deal narejen, da je investitor(ki je mimogrede eno leto prej reševal Barclay's) pripravljen dati denar, je tik pred zdajci vstopil ATVP.
>
> Zato, da je nekdo lahko kasneje v dveh letih dobil poplačano kupnino za banko.

Samo eno vprašanje....

Koliko delnic si pa ti ali LTH castings kupil v tem IPO-ju.

Ogbovor Ne-povem nekako ti nekako ne pritiče.
Nobene. Moje podjetje v principu ne vlaga v projekte izven sektorja, zame pa je ta zadeva preveč problematična, travmatična in moralno sporna, da bi pri njej sodeloval. Nakup cele banke pa mi ne bi niti pustili, niti nimam toliko kapitala.

Dve leti sem se trudil po svojih najboljših močeh, da smo septembra 2011 dosegli dogovor z KBC-jem, EBRD-jem in IFC-jem za 300 milijonsko dokapitazlizacijo. banke. Vlada je na prigovarjanje kolega Danila Grašiča celo že rezervirala 160 milijonov evrov v rebalansu proračuna za 2011. Kasneje, ko je zaradi padca vlade postala dokapitalizacija do konca leta 2011 nemogoča, so ta znesek parkirali v KAD in SOD, da bi janševa vlada imela na voljo sredstva za dokapitalizacijo. Sredi največje krize bi delnico neočiščene nesanirane banke prodalii za višjo ceno kot sedaj brez kakršnih koli jamstev za hrvaške vloge.

Najprej je Gaspari naredil vse da bi sesul deal. V enem najbolj sramotnih doživljajev slovenske politike je sredi sestanka s KBC, ki je na deal v principu pristal, direktno nasprotoval svojemu ministrskemu kolegu in finančnemu ministru Križaniču, ki je deloval v skladu z vlado. Bila je bruka, da ni za povedat. Od sramu nad obnašanjem predstavnikov lastne države bi skoraj zlezel pod mizo.

Pa to še ni bilo dovolj , da bi belgijce odvrnili od deal-a. Zato so na pomoč poklicali Voljč-a. Ni pomagalo, belgijci so se držali dogovora, ki je bi smiselen, uresničljiv in fair. Slovenija bi po njem zadržala večinski delež v banki, banko bi v 5 letih sanirali, potem bi pa šla polovica na borzo.. Tako leta 2013 ne bi rabili nikakršne sanacije.

Belgijci so hoteli počakati na novo vlado, da formalno podpišejo sporazum. Na samem začetku janševe vlade je šel Šušteršič v Bruselj in zbranemu vodstvu KBC, ki je čakalo na podpis menda dejal, da bomo Slovenci prodali vsa državna podjetja. Presenečeni Belgijci so dvignii roke. Če vi, ki ste največji lastniki ne mislite vložiti denarja v banko, zakaj bi ga oni...

Ostalo poznate. V mesecih, ki so sledili, je Šušteršičev sekretar Krušec v maniri čistega diletantizma klical po svetu kontakte iz mojega rolodex-a in zapravili še tisto ugleda kar nam ga je ostalo.

Meni je hudo. Žal. Sedajle sedim v hiši svojih prednikov na Dolenjskem. Gledam vas nad seboj in se spomnim vsega tega garanja slovenskega človeka. Vas je lepa urejena, vendar sovaščani delajo po dve službi naenkrat. Pridni, podjetni ljudje. Tem se krade. "Z neznosno lahkoto" bi rekel Kundera. Ne gre samo za zapravljeno kupnino pri prodaji. Izguba bodočih dobičkov in pa kvalitativnih strateških eksternih efektov je neprimerno večja škoda.

Slovenci v principu sicer lahko, vendar izjemno težko, ponovno obnovimo kontrolo nad svojim finančnim sektorjem. Bistveno težje pa bo ustvariti politično kulturo in tradicijo države, ki bo resnično služila interesom slovenskega človeka. Trenutno smo pri tem zelo na dnu.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2741744

Strani: 1

vrac sporočil: 11.068
Brez veze razlagat situacijo, večina zaslepljencev ne ve kaj se dogaja. Večjih bedakov kot smo Slovenci težko najdeš na zemeljski obli Ni mi pa čisto jasno, so ti, ki delujejo v škodo naroda in države tako zabiti ali so skorumpirani (ali oboje)?
FIN-454644 sporočil: 10.879
Ce prav razumem smo za pol nacionalne banke iztrzili pol vrednosti Talking Toma?

Strani: 1