Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

BorutHocevar sporočil: 1.534
[bc123a]
je najcenejsi in najfleksibilnejsi baseload pac premog
v ZDA menjajo premog s plinom, ker je plin cenejši
, potem te pa enega dneva preseneti masivni blackout.

To je tudi poanta prvega clanka, ki sem vam ga dal.
To ni članek, ampak, kot piše, opinion. Novinarjem je razlika pomembna :)
s tem, da mi dajete clanke, kjer pise, kako se manjsa poraba premoga ne dokazujete, da se premoga ne rabi,
Nisem dokazoval, da se premoga ne rabi, ampak sem članek o manjši porabi premoga v ZDA polinkal kot odgovor na vašo trditev: "Ja, zato je se toliko bolj neumno fiksirati se na veter, ki rabi potem mocno zaslombo v premogovnih elektrarnah."

Bilo mi je pač zanimivo, da kljub močni zaslombi, ki jo v ZDA premog daje vetru, poraba premoga v ZDA pada.
dokazujete samo to, da bedaki ne vedo, kaksne neumnosti pocnejo, in jih bo stvar prej ali slej usekala v obliki razsutja energetskega sistema.
Bodiva natančna: avtor piše, da so bile vzrok za težave na vzhodu ZDA premajhne kapacitete plinovodov in pomanjkanje goriva v naftnih elektrarnah. Piše, da je v ZDA oskrba s premogom zanesljivejša kot oskrba s plinom.

Piše tudi, da Teksasu grozijo težave zaradi upokojevanja starih premogovnih elektrarn, Kalifornija pa ima težave zaradi problemov v skladišču plina Aliso Canyon.

Če torej poskušam potegniti zaključek: V dobršnem delu ZDA se odločajo za cenejši plin namesto dražjega premoga, pri krepitvi plinske infrastrukture pa so počasni.