Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0430ABAKU sporočil: 1.773
Klinc! Ko sem bil mulc, sem se redno vozil z avtobusom. Ta je vozil na petek in svetek natančno vsakih N minut. Potem so začeli racionalizirati. Najprej ni vozil zvečer, pa sredi dopoldneva, pa za vikende, ... Kdo, za vraga, se bo učil tisti novi kompliciran vozni red in sem raje presedlal na mopeda.

Pa sem se na daljše razdalje še vedno fural z avtobusom ali vlakom. Potem so začeli ukinjati tudi te, in sem si zaradi službe pod mus moral omisliti avtomobil. In sem pač obsojen na avto.

Celo, ko nisem hotel voziti v Posočje, sem raje šel v Bohinj, da bom šel naprej z avtovlakom.
Vlak je pripeljal (vozi sicer res po polževo), na vlaku pa je bil samo moj avtomobil.
Prva moja misel je bila: Lepa reč! Namesto z 2.000 kubičnim dizlom sem se SAM vozil z vsaj 20.000 kubičnim dizlom. 3x hura za ekologijo!

Takoj ko prestopim mejo, se še vedno najraje vozim z javnim prevozom. Ravno en teden bo od tega, ko sem šel z avtom do Trsta in potem z vlakom naprej do Benetk. Cena 20 EUR, vozi pa vsaj 150 km/h, pa ni bila kakšna ekspresna zadeva. Vozi pa tako pogosto, da sploh ni treba vedeti voznega reda. Pri nas bi ga že zdavnaj ukinili, saj prav zelo poln ni bil.