Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

gobim sporočil: 583
[sopranos]

No, samo to mi povej, boš v dveh letih dvignil plače vsem zaposlenih za 100-200 eur bruto? Ali boš pustil, da se razlika med minimalno plačo in plačo tvojih delavcev zmanjša?
Ni relevantno za nas. Itak so prejemki delavcev daleč nad minimalnimi po kolektivni pogodbi.

Slovenci smo odlični delavci. Verjetno eni izmed boljših v Evropi. Dajmo, gradimo na tej kvaliteti, ne na izčrpavanju delavcev. Na tak način bo cela družba bolj zdrava in uspešna.

Včasih mora priti impulz odzunaj ker ga sistem sam ni zmožen. To ne pomeni, da ni v Sloveniji cel kup podjetnikov, ki svoje ljudi iz ekonomske logike pa tudi iz skrbi za svoje ljudi in osebnega ponosa plačujejo bistveno bolje od minimalca. Ampak obstajajo tudi taki, ki bi delavce izželi do golega, brez kančka socialne zavesti ali osebnega sramu. In te je pač potrebno prisiliti.

Ne morem si kaj , da si pri tem ne bi spomnil na Mefista iz Goethe-jevega Fausta. Takole pravi (v izjemnem Vidmarjevem prevodu):

"Sem duh, ki vedno pravi ne. Ki dobro vedno iz slabega rodi."

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2741276

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[gobim]
> [sopranos]
>
> No, samo to mi povej, boš v dveh letih dvignil plače vsem zaposlenih za 100-200 eur bruto? Ali boš pustil, da se razlika med minimalno plačo in plačo tvojih delavcev zmanjša?

Ni relevantno za nas. Itak so prejemki delavcev daleč nad minimalnimi po kolektivni pogodbi.

Slovenci smo odlični delavci. Verjetno eni izmed boljših v Evropi. Dajmo, gradimo na tej kvaliteti, ne na izčrpavanju delavcev. Na tak način bo cela družba bolj zdrava in uspešna.

Včasih mora priti impulz odzunaj ker ga sistem sam ni zmožen. To ne pomeni, da ni v Sloveniji cel kup podjetnikov, ki svoje ljudi iz ekonomske logike pa tudi iz skrbi za svoje ljudi in osebnega ponosa plačujejo bistveno bolje od minimalca. Ampak obstajajo tudi taki, ki bi delavce izželi do golega, brez kančka socialne zavesti ali osebnega sramu. In te je pač potrebno prisiliti.

Ne morem si kaj , da si pri tem ne bi spomnil na Mefista iz Goethe-jevega Fausta. Takole pravi (v izjemnem Vidmarjevem prevodu):

"Sem duh, ki vedno pravi ne. Ki dobro vedno iz slabega rodi."
Čak, kako ni relavantno? Če ima recimo tvoj delavec sedaj 300 eur plače nad minimalno, potem lahko dobi kredita na letni ravni recimo za 4.000 EUR. Če mu be boš dvignil plače, da bo še vedno 300 eur nad minimalcem, se mu bo kreditna sposobnost znižala na cca. 3.000 eur na leto.

Pri nakupu hiše/stanovanja/avta se to krepko pozna.

Boš v firmi samo zato ker boš imel več dobička zaposlil nekaj delavcev, od katerih ne bo nekih finančnih doprinosov k firmi? Hmm, kar malo težko verjamem.

No, in če se vsi tako obnašamo, eni ne bodo imeli služb.

Jaz zagovarjam, da je treba z delavcem lepo ravnati. Mu pošteno povedati kaj se od njega pričakuje in kaj se mu nudi. Samo potem pričakujem, da se bo tega držal. Ne pa da po mesecu ali dveh gre, ker si je drugače predstavljal ali pa sploh ni prebral ene A4 strani teksta. In takega naj se ne vem koliko plača? Ne me hecati.

V tujini imajo v kakšnih firmah v državah s slabo delovno etiko celo tako narejeno, da morajo delavci plačati kavcijo, da pridejo delati. Potem jih v firmi izobrazijo, jih nadpovprečno plačajo in ko je konec pogodbe, dobijo kavcijo nazaj. Mi ni bilo jasno kako se lahko to gredo. No, po nekaj letih dela s temi ljudmi, sem prišel do ugotovitve, da je to edino smiselno.

Tako da niti približno ne drži da so samo nekateri zaposlovalci barabe, tudi številni delavci so čisto neresni.

Tako da je treba gledati od primera do primera.
anon-318930 sporočil: 308

Slovenci smo odlični delavci. Verjetno eni izmed boljših v Evropi. Dajmo, gradimo na tej kvaliteti, ne na izčrpavanju delavcev. Na tak način bo cela družba bolj zdrava in uspešna.
Odlični delavci, no ne pretiravaj, ..... ,

Strani: 1