Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-170467 sporočil: 170
Torej tu pravite, da je prav da ljudje nimajo za živeti za to, da lahko vi kofetkate in podobno.

Podjetje, ki nima produkta s katerim bi lahko plačal 800 neto naj spoka. Ne vem za kaj daja država subvencije in olajšave za taka podjetja. Naj grejo drugam in sprostijo tu dobre ljudi, ki jih rabijo boljša podjetja. Za kaj se ne šiva na Danskem? Ker s tem ne moreš dobiti 3000 neto in so to opustili. Just like that. Moraš pa spremljati kaj se splača in tja investirati. Ne pa kot mi, čakati, da drugi poberejo smetano in nato gremo v to.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2741240

Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[taubi83]
Torej tu pravite, da je prav da ljudje nimajo za živeti za to, da lahko vi kofetkate in podobno.

Podjetje, ki nima produkta s katerim bi lahko plačal 800 neto naj spoka. Ne vem za kaj daja država subvencije in olajšave za taka podjetja. Naj grejo drugam in sprostijo tu dobre ljudi, ki jih rabijo boljša podjetja. Za kaj se ne šiva na Danskem? Ker s tem ne moreš dobiti 3000 neto in so to opustili. Just like that. Moraš pa spremljati kaj se splača in tja investirati. Ne pa kot mi, čakati, da drugi poberejo smetano in nato gremo v to.
Saj mi živimo v tem socialnem eksperimentu. Tako, da bomo že v roku nekaj let videli kdo je imel prav. Tako da bo to zelo kmalu postala zelo praktična debata, ne zgolj teoretsko nabijanje.

Saj podjetje ne plačuje 800 EUR neto. Pri 800 EUR neto plače je strošek podjetja več kot 1.500 EUR. Tako, da prosim ne bluzi o nekem neto strošku, če je strošek podjetja bruto bruto plača. Letni strošek je torej okoli 18.0000 EUR. Če pa sem prištejemo še učenje, delovno opremo in ostalo smo pa že pri 20.000 EUR. Če podjetje prodaja samo storitve in nima iz naslova opravljanja dela nekih stroškov, potem moram končnim strankam zaračunati cca. 24.500 EUR ali več kot 2.000 EUR na mesec. Ker mora obračunati še 22% DDV-ja. To pa potem že ni več tako simpl kajne?
0513ANITO sporočil: 10.823
[taubi83]
Torej tu pravite, da je prav da ljudje nimajo za živeti za to, da lahko vi kofetkate in podobno.

Podjetje, ki nima produkta s katerim bi lahko plačal 800 neto naj spoka. Ne vem za kaj daja država subvencije in olajšave za taka podjetja. Naj grejo drugam in sprostijo tu dobre ljudi, ki jih rabijo boljša podjetja. Za kaj se ne šiva na Danskem? Ker s tem ne moreš dobiti 3000 neto in so to opustili. Just like that. Moraš pa spremljati kaj se splača in tja investirati. Ne pa kot mi, čakati, da drugi poberejo smetano in nato gremo v to.
Pa kaj ti misliš, da imamo podjetniki svoje delavce privezane na ketni in jih zvečer zapiramo v kletke.

Delavec lahko kadarkoli odide in si poišče podjetje s 1000€+ netto plače. Nihče ga ne bo oviral.

Sam takih podjetij ni za delavce, ki imajo premalo znanja in veščin in je rezultate njihovega dela težko prodati za ceno, ki pokrije stroške delovnega mesta.
stockvirtual sporočil: 92
[taubi83]

Podjetje, ki nima produkta s katerim bi lahko plačal 800 neto naj spoka. ... Moraš pa spremljati kaj se splača in tja investirati. Ne pa kot mi, čakati, da drugi poberejo smetano in nato gremo v to.
V teoriji imaš morda celo prav.

Kaj pa se bo v praksi zgodilo, ko "se bodo taka podjetja zaprla"? Tisti, ki misli, da bodo na pogorišču nastala nova in zaposlila vse te ljudi, brez trga za svoje produkte, se zelo moti. Veliko ljudi bo izgubilo službo, nič drugega. Po Muri ni nastala Mura 2, kjer bi vse šivilje dobile službo, navkljub subvencijam. Prekvalifikacija v službe z višjo dodano vrednostjo za povprečnega 50 letnika (skladiščnika, delavca za strojem, čistiko ...) iz tovarne (npr. vijakov) - kam?

Če povzamem: v teoriji ni razlike med teorijo in prakso, v praksi pa je velika.
bc123a sporočil: 48.253
[taubi83]
Torej tu pravite, da je prav da ljudje nimajo za živeti za to, da lahko vi kofetkate in podobno.

Podjetje, ki nima produkta s katerim bi lahko plačal 800 neto naj spoka.
A res? Ker je delovnih mest z visjo dodano vrednostjo na pretek? Kako ste lahko taksni bedaki, da ne vidite, da je produktivnost pac nizka, in nizka je tudi zaradi katastrofalno slabe delovne sile.

Dajmo malo brat statistike OECD o funkcionalni nepismenosti. Smo v rangu drzav, kjer je minimalna placa pol nizja kot pri nas. Zakaj mislite, da delovna mesta ne bodo sla recimo v madzarsko, kjer je delovna sila samo malo slabsa, minimalc pa precej nizji?

Strani: 1