Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj je problematično pri sindikalnem boju

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-234516 sporočil: 1.943
[Glavni forum] Tema: Kaj je problematično pri sindikalnem boju
[#2741206] 07.11.18 14:56 · odgovor na: anon-358556 (#2741173)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: anon-234516 07.11.2018 14:58
[premzb]


Treba se je vprašat, kaj dobimo za svoj denar od javnega sektorja, ne pa koliko ima kdo plače. Začnimo se pogovarjati o cenah storitev, ki jih nudi JS.
Ko npr. prideš k avtomehaniku na popravilo avtomobila se tudi pogovarjaš o ceni, ne pa o tem, koliko je mehanik plačan, koliko je stala delavnica, koliko novo dvigalo in kdaj bo amortizirano, koliko stane vodenje knjig in koliko ima računovodja plače,...

Mene zanima koliko, skupaj z amortitacijo opreme, prostorov, režijo,... stane pri nas neka operacija, koliko stane nek sodni postopek, koliko stane nek uradni postopek, koliko osnovno šolanje enega otroka, koliko vrtec za enega otroka, koliko na mesec stane nek muzej,... in zanima me tudi kvaliteta operacije, ažurnost sodnega postopka, kvaliteta izobrazbe, ki jo otrok dobi v šoli,...
Če 10 ljudi dela na izdaji gradbenega dovoljenja pol leta, so preveč plačani, pa če dobijo evro plače. Ampak mene kot uporabnika to ne zanima, zanima me koliko gradbeno dovoljenje stane (neposredno + prek davkov).
To si pa odlično napisal. Meni storitve v javnem sektorju (CSD, krivosodje, zdravstvo, ki ga plačujem, koristi pa nekdo drug) so mi povzročili toliko škode, da milijonske satiskacije, ki bi jih plačevali mojim potomcem, ne bi odtehtalo škode, ki so jih povzročili paraziti v javnem sektorju.
Sprašujem se, zakaj je dostikrat moja usoda odvisna od debilnih slovenčkov, ki volijo ene in iste parazite, ki omogočajo javnosektaškim parazitom ravnanje (kaj mi pa morejo)ki sledi interesom globoke države oziroma sodobnemu času prilagojeno ravnanje nacistov.
IN ZA TO SO PLAČANI V ZLATU.