Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

EKSPROPRIACIJA sporočil: 422
Damjanu je treba priznati inovativnost. Ideje sicer bruha, kot bi bil hiperaktiven. Škoda, da tega dvojega ne združi v kakšnem lastnem podjemu.
Na tej točki se lahko navežem na odsotnost podjetniške tradicije v jugoslovanskem socializmu, ne samo na odsotnost ampak na družbeno nesprejemljivost podjetništva v socializmu. Damjan očitno v svojih mladih letih ni srečal osebe z velikim vplivom nanj, ki bi bila podjetnik ali bi lepo govorila o podjetnikih. Ko so mladi odprti in dojemljivi in si privzemajo bodoče vzorce, pri njem očitno ta iskrica ni preskočila, ker je socialistični sistem polil z vodo vse njemu bližnje ogenjčke podjetništva. Piše dobro, če bi bil mlajši bi bil lahko influencer naprimer.
Odsotnost podjetništva in učenja sprejemanja podjetniškega tveganja se kaže tudi v odnosu prebivalstva Slovenije do tveganja. Primer so bančni računi, ki jih slovenci polnijo z gotovino, v vrednostne papirje pa ne vlagajo. Ali pa stavija vse v eno košaro, po možnosti kriptovalute, ali kakšna piramidna shema ali vse prihranke v delnice NLB-ja :) Socializem je kot premočan antibiotik požgal občutek in znanje o vsakovrstnih tveganjih. Razen do švercanja dveh kil kave in treh parov kavbojk čez mejo, kar se še vedno odraža v majhnem "žeparskem" davčnem utajevanju, majhnih šmuglarijah s subvencijami za vrtec, z utajami računov pri obrtniških popravilih... Skratka s socializmom smo si dali avtogol za kakšnih 10 generacij vnaprej.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2740822

Strani: 1

PyotrNovak sporočil: 5.775
DELO: Bruselj – Slovenija ima okviru povezovanja v EU bolj obrobno vlogo in druge članice se kvečjemu izjemoma odločajo, da jo v različnih projektih med prvimi izberejo za sodelovanje.

To je ena od ugotovitev iz velikega projekta možganskega trusta Evropski svet za zunanje zadeve (ECFR) Raziskovanje koalicij v EU. V njem so analizirali povezovanje držav članic, njihovo prepletenost in skupne interese. Po osnovnem rezultatu, koalicijskem potencialu, je Slovenija na 26. mestu. Za njo sta le Hrvaška in Ciper. V lani maja objavljeni raziskavi sta bili slabše uvrščeni od Sloveniji še Malta in Bolgarija.

Al po domace ena navadna vukojebina.
Zahvala gre tudi Drnilami ki ni hotel povezave z Visegrajci. Komiji so imeli pac druge nacrte...
Le zakaj Poljaki niso izvolili Jaruzelskega za predsednika?

Strani: 1