2 uri
Slovenski prevozniki lani bolj dejavni in tudi bolj učinkoviti
2 uri
Portugalska tovarna, kjer se vrstijo generacije delavcev
3 ure
Najbolj brani članki danes
4 ure
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi
5 ur
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
5 ur
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
5 ur
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
5 ur
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
5 ur
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
6 ur
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb 3
7 ur
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
7 ur
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
7 ur
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 3
7 ur
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
7 ur
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
8 ur
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
8 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
9 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
9 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
9 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1

Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: TLSG

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

tilenrexi sporočil: 6.775
[Borza] Tema: TLSG
[#2739563] 26.10.18 13:14 · odgovor na: anon-403735 (#2739561)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: tilenrexi 26.10.2018 13:21
Jaz pač ne skačem brezglavo not in ven, kot večina ostalih in mi gre na splošno kar dobro.

V bistvu bi glede na rezultate Q3 bilo boljše vprašanje zate, zakaj bi sedaj prodal? :)

Telekom je v Q3 rasel praktično povsod.
V tretjem četrtletju letošnjega leta je Skupina Telekom Slovenije ustvarila 178,1 milijona evrov čistih prihodkov od prodaje, kar je za dva odstotka več kot v tretjem četrtletju leta 2017. Dobiček iz poslovanja pred obrestmi, amortizacijo in davki (EBITDA) je v tem obdobju dosegel 52,0 milijona evrov, kar je za 10 % več kot v tretjem četrtletju lanskega leta. V primerjavi s tretjim četrtletjem leta 2017 je Skupina Telekom Slovenije dosegla tudi višji čisti poslovni izid, ki je v tretjem četrtletju letošnjega leta dosegel 9,0 milijona evrov. V primerjavi s tretjim četrtletjem lanskega leta je Skupina Telekom Slovenije v letošnjem tretjem četrtletju število fiksnih širokopasovnih priključkov povečala za 3 %, število priključkov mobilne telefonije pa za 1 %.
Dobiček je konec leta 2017 znašal cca 9,02 milijonov EUR, danes v Q3 znaša že 23,5 milijona EUR. Zato, ker zagotovo ne bo enakih enkratnih dogodkov kot lani v Q4 (+30,3 milijonov rezervacij), se bo dobiček glede na lani vsaj podvojil - kogarkoli to pač interesira, seveda. Da mi ne boste očitali blodenj, kot Bojanu.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2739563

Strani: 1

tommek sporočil: 558
[Borza] Tema: TLSG
[#2739627] 26.10.18 17:52 · odgovor na: tilenrexi (#2739563)
Odgovori   +    0
Oprosti Tilen. :)
kn051 sporočil: 99
[Borza] Tema: TLSG
[#2740472] 02.11.18 17:10 · odgovor na: tilenrexi (#2739563)
Odgovori   +    0
Kako mi kraužlja živce (pa verjetno nisem edini)ta TLSG. Kupil sem ga po 84 (zaradi visoke dividende), sedaj pa si ga ne upam po 64. Imam nekakšno nezaupanje v to delnico. Imam nekaj prostega denarja pa razmišljam ali ga še dokupiti ali kupiti ZVTG. Pa vaše mnenje.....
bojan30 sporočil: 249
[Borza] Tema: TLSG
[#2748658] 18.12.18 11:45 · odgovor na: tilenrexi (#2739563)
Odgovori   +    0
Kje misliš da se bo ustavilo padanje? Gre proti moji napovedi 55

Strani: 1