Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako huda bo nova recesija?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.183
[Glavni forum] Tema: Kako huda bo nova recesija?
[#2738521] 18.10.18 22:58 · odgovor na: anon-186196 (#2738504)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: crt 18.10.2018 23:13
[mrkolice]
najdu vzorcnega, ki mi je ostal v spominu:

www.wsj.com/articles...1971664684
ja, lej... zraste nemska inflacija z nule in bild ima na pol naslovke z 20 cm fontom: INFLATION !! - bila je tocka prevoja, ko se je ena spremenljivka zacela premikati (z mrtvega stanja), druge pa se ne. in ko so se, je ona prva nehala biti tako pretresljiva. prej sem ti dal 10 letni graf na tradingeconomics, poglej.

mislim, jaz sem res thoroughly unimpressed... pa ni ravno da v tistem letu (in X prejsnjih in kasnejsih) nisem spremljal, kaj se pise.

okej, ja -- lahko se strinjam, da lokalno je bila v 2011 slika taka (in bil je en kvartal padca gdp; kot je bil tudi se v vsaj enem letu kasneje).

zdaj pa - a si jo takrat vzel resno kot nekaj, kar bo slo naprej tako, ali pa pri tem pomislil yeah right inflation my ass, ker je hitrost obracanja sla se naprej v maloro.

imas core inflation in headline inflation -- to se sicer da tudi statisticno zlorabiti, ampak point core je v tem, da bi izlocila sezonske in vlaga-pa-pritisk vplive. a je recimo nafta nekaj tako sem pa tja poplesujocega, ceprav ima seveda konkretni ucinek v vsakem ekstremu? seveda je, poglej gibanje nafte zadnjih 10 let, to je razmetano v 3pm; s cenami soft commodities je zgodba prav tako bila razmetana v vse smeri. a je za oceno trenda prav reci "spizdite oscilacije, jebo vas signal noise ratio" - po moje ja.