Strani: 1

bigl sporočil: 18.363
[#2738373] 18.10.18 08:51
Odgovori   +    3
Pokojnemu prof. Bajtu verjetno ne bi bilo vseeno. Lep dan.
mlin987 sporočil: 382
[#2738375] 18.10.18 08:54 · odgovor na: bigl (#2738373)
Odgovori   +    18
Ta magični obutek, ko avtorji nekega mačka, ki ga žgečkaš na ekranu telefona, kupijo vilo kvazibiserov ekonomije. Neprecenljivo.
philips sporočil: 6.715
[#2738378] 18.10.18 09:00 · odgovor na: mlin987 (#2738375)
Odgovori   +    7
[mlin987]
Ta magični obutek, ko avtorji nekega mačka, ki ga žgečkaš na ekranu telefona, kupijo vilo kvazibiserov ekonomije. Neprecenljivo.
Vprašanje je, kdo je, glede na ceno, tu pameten.
bigl sporočil: 18.363
[#2738384] 18.10.18 09:14 · odgovor na: (#2738377)
Odgovori   +    2
[rename]
Kvazibiseri bodo lepo pospravili ta dva milijona v svoje žepe in tako je (kapitalistični) maček delal tudi za (komunajzarske) ekonomiste.
Pred precej leti sem se pogovarjal s prof. Bajtom in mislim, da ni bil to kar navajaš. Za ostale pa ne vem. Z nobelovcem Friedmanom sta bila prijatelja, je rekel, toliko. Naj počiva v miru. Lep dan.
anon-166232 sporočil: 3.600
[#2738397] 18.10.18 09:53
Odgovori   +    11
Loginovi so dobro ujeli prodajo, norih Kitajcev z viški denarja počasi zmanjkuje. Lepo, da je nekaj kitajskega denarja kapnilo v Slovenijo, še lepše, da ga bodo prejemniki tukaj tudi zapravili. Naj kroži.
najobj sporočil: 31.870
[#2738399] 18.10.18 09:56 · odgovor na: (#2738379)
Odgovori   +    12
[jezdec666]
Simbolični moment, dinozavri nekega drugega časa prodajo elitno lokacijo vizionarjem sedanjega.
... čuj, jebeš vizionarje, če je Talking Tom vizija ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2738403] 18.10.18 10:37 · odgovor na: (#2738377)
Odgovori   +    0
[rename]
Kvazibiseri bodo lepo pospravili ta dva milijona v svoje žepe in tako je (kapitalistični) maček delal tudi za (komunajzarske) ekonomiste.
Predvsem kvazi komunistični Kitajci so dali input za ta mega nakup.
pobalin sporočil: 14.456
[#2738418] 18.10.18 11:19
Odgovori   +    16
Če je človek vedež, ni revež. :-P

Sicer pa po Siolu spet mešate jabolka in hruške, ker fekt čeking ni glih jaka strana deželnega džurnalizma.
Ekonomski inštitut pravne fakultete (EIPF)
Ekonomski inštitut Pravne fakultete se je imenoval tisti subjekt, ki so ga tovarišijska akademska gospoda sprivatizirali in ga mimogrede iz p.o. zaradi prevzemanja polne odogovornosti transformirali v d.o.o., ki je bil za novokomponirane lastnike bolj benigen. Potem so akademski privat povzpetniki naprej veselo in nesankcionirano kolobarili v blagodejni senci uzurpiranega imena fakultete. Da PF UL potem ni preprečila vsaj zlorabe svojega imena v privatne namene ni nič čudnega, saj je bil čelni prihvatizator EIPF prav v tistem času rektor UL. Potem so, nekako ob izbruhu svetovne krize in vzponu enega od tovarišijskih gospodov na vrh finančnega ministrstva, prihvatizatorji ime svoje firme uradno skrajšali v EIPF, ekonomski inštitut d.o.o. in tako z veliko zamudo vsaj pro forma vzpostavili simbolično higieno.

Seveda pobalini ne moremo vedeti vsega, zato ostaja uganka, kako je bila v bilancah EIPF zadnjih nekaj let vknjižena za 2 MEUR prodana nestanovanjska vila, saj v bilanci za 2017 nikjer ni najti niti približno tolikšnega zneska. Po bilancah je bil EIPF bolj mršavo kljuse. Naj dodam še drobec iz meni ljube teme o deželni gospodi prijaznem vrednotenju "tržne vrednosti" po GURS - ta nestanovanjska vila oz. 400+ m2 velik "prostor za znanstvenoraziskovalno delo" v elitnem delu Ljubljane je po GURS vredna samo 0,5 MEUR + 2 povprečni neto plači. Toliko o predvgrajeni regresivnosti pričakovanega nepremičninskega davka, o kateri, kolikor mi je znano, tudi najbolj udarni jeziki Levice molčijo. Sprevrženost mojedeželne gospode je vseobsegajoča, bi najbrž danes rekel Cankar.

Novi naslov EIPF na Einspielerjevi 6 pa ni toliko znan po centru za socialno delo, kot po tem, da tam domujejo ZZB in nekaj zelo levičarskih združb, lastnik velikega dela prostorov pa je firma BVM naložbe d.o.o., ki je v lasti nesojenega kralja slovenskega Prstana. Če poenostavim: še ne 40 let stara stavba na Einspielerjevi 6 je postala stičišče tovarišijskega kapitalizma in kapitalistične tovarišije v vseh možnih oblikah. :-P
mimoidoci sporočil: 5.985
[#2738420] 18.10.18 11:33 · odgovor na: najobj (#2738399)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: mimoidoci 18.10.2018 11:39
[najobj]
> [jezdec666]
> Simbolični moment, dinozavri nekega drugega časa prodajo elitno lokacijo vizionarjem sedanjega.

... čuj, jebeš vizionarje, če je Talking Tom vizija ...

Točno tako sem si jaz dejal pred petnajstimi leti, ko sem prvič sanjal družabno omrežje. Jebeš mene vizionarja, če je Facebook vizija. In potem nisem izumil Facebooka, na kar sem še danes ponosen. Sploh če pomislim, da bi bila ob mojem izumu Facebooka lahko tvoja sinekurica še za kakih 20% višja. Tu se verjetno tudi prvič strinjava, namreč, za kerga kurca bi ti imel 20% višjo plačo? Saj ne rabiš...
mimoidoci sporočil: 5.985
[#2738435] 18.10.18 12:52 · odgovor na: pobalin (#2738418)
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: mimoidoci 18.10.2018 12:58
[pobalin]
Če je človek vedež, ni revež. :-P

Sicer pa po Siolu spet mešate jabolka in hruške, ker fekt čeking ni glih jaka strana deželnega džurnalizma.

> Ekonomski inštitut pravne fakultete (EIPF)

Ekonomski inštitut Pravne fakultete se je imenoval tisti subjekt, ki so ga tovarišijska akademska gospoda sprivatizirali in ga mimogrede iz p.o. zaradi prevzemanja polne odogovornosti transformirali v d.o.o., ki je bil za novokomponirane lastnike bolj benigen. Potem so akademski privat povzpetniki naprej veselo in nesankcionirano kolobarili v blagodejni senci uzurpiranega imena fakultete. Da PF UL potem ni preprečila vsaj zlorabe svojega imena v privatne namene ni nič čudnega, saj je bil čelni prihvatizator EIPF prav v tistem času rektor UL. Potem so, nekako ob izbruhu svetovne krize in vzponu enega od tovarišijskih gospodov na vrh finančnega ministrstva, prihvatizatorji ime svoje firme uradno skrajšali v EIPF, ekonomski inštitut d.o.o. in tako z veliko zamudo vsaj pro forma vzpostavili simbolično higieno.

Seveda pobalini ne moremo vedeti vsega, zato ostaja uganka, kako je bila v bilancah EIPF zadnjih nekaj let vknjižena za 2 MEUR prodana nestanovanjska vila, saj v bilanci za 2017 nikjer ni najti niti približno tolikšnega zneska. Po bilancah je bil EIPF bolj mršavo kljuse. Naj dodam še drobec iz meni ljube teme o deželni gospodi prijaznem vrednotenju "tržne vrednosti" po GURS - ta nestanovanjska vila oz. 400+ m2 velik "prostor za znanstvenoraziskovalno delo" v elitnem delu Ljubljane je po GURS vredna samo 0,5 MEUR + 2 povprečni neto plači. Toliko o predvgrajeni regresivnosti pričakovanega nepremičninskega davka, o kateri, kolikor mi je znano, tudi najbolj udarni jeziki Levice molčijo. Sprevrženost mojedeželne gospode je vseobsegajoča, bi najbrž danes rekel Cankar.

Novi naslov EIPF na Einspielerjevi 6 pa ni toliko znan po centru za socialno delo, kot po tem, da tam domujejo ZZB in nekaj zelo levičarskih združb, lastnik velikega dela prostorov pa je firma BVM naložbe d.o.o., ki je v lasti nesojenega kralja slovenskega Prstana. Če poenostavim: še ne 40 let stara stavba na Einspielerjevi 6 je postala stičišče tovarišijskega kapitalizma in kapitalistične tovarišije v vseh možnih oblikah. :-P

Danes sem prvič vzel neko tabletko. Bojda nekaj ha..ci..no..lugenega. A pustimo to, če ne vemo kaj pomeni ha..cu..le..nogi..... fak!

Sam pri zgornji zadevi vidim tri zelo pozitivne kontekste:

Kontekst načelne privatizacije: Borci za privatizacijo vsega, kar je državno, so, kot edine strokovne avtoritete za nasledstvo, upravičeno sprivatizirali moralno in materialno dediščino Bajtovega inštituta. Ob tem so izkazali tudi precejšnjo mero podjetnosti. Pohvalno.

Kontekst zgodovinske zmage: partizani so pravično prevzeli, olastninili in prodali dediščino plavogardista Bajta. Ve se kdo je zmagovalec. Thumbs up.

Kontekst razvoja finančne teorije: Pionirji gradualizma in zaslužni aktualni preužitkarji dotičnega premoženja so še pred tem v svet vrgli nekaj inovativnih makroekonomskih modelov in izračunov. Metodologij in modelov nikoli niso razkrivali, ker si v svoji skromnosti nikdar niso želeli svetovne slave ali bognedaj pretirane pozornosti zavoljo Nobelove kandidature. V resnici bi lahko zaslužili za celo Rožno dolino takih vil, pa tega niso hoteli. Sami fejst fantje in poštenakarji..... oni Štibler kako je fejst in agilen, pa Mencinger - gospod dvakratni rektor, pa podpredsednik ZZB za tekovine NOB oni Križanič ta narboljš minister ever, pa matematik Bole - Booletova algebra, pa...... moram končat... nekako utruje...nega se počutm dan..es, kozarec vode, pa v postel....,zzzzz,.....
pobalin sporočil: 14.456
[#2738441] 18.10.18 13:30 · odgovor na: mimoidoci (#2738435)
Odgovori   +    4
[mimoidoci]
Danes sem prvič vzel neko tabletko. Bojda nekaj ha..ci..no..lugenega.
...lügenega? :-P
partizani so pravično prevzeli, olastninili in prodali dediščino plavogardista Bajta.
Po javnih evidencah je bil Bajt pri prihvatizaciji leta 1995 še zraven, z največjim deležem. Kako in komu so ta delež izplačali ob njegovi smrti leta 2000 ni v javnih evidencah.
anon-322019 sporočil: 72
[#2738454] 18.10.18 14:15
Odgovori   +    2
Sej bo kmal spet kriza... pol pride pa Revolucija, pa takile pred zid... puuum.... pa bojo spet vile, nč sekirat :)
najobj sporočil: 31.870
[#2738457] 18.10.18 14:21 · odgovor na: mimoidoci (#2738420)
Odgovori   +    0
[mimoidoci]
> [najobj]
> > [jezdec666]
> > Simbolični moment, dinozavri nekega drugega časa prodajo elitno lokacijo vizionarjem sedanjega.
> ... čuj, jebeš vizionarje, če je Talking Tom vizija ...
Točno tako sem si jaz dejal pred petnajstimi leti, ko sem prvič sanjal družabno omrežje. Jebeš mene vizionarja, če je Facebook vizija. In potem nisem izumil Facebooka, na kar sem še danes ponosen. Sploh če pomislim, da bi bila ob mojem izumu Facebooka lahko tvoja sinekurica še za kakih 20% višja. Tu se verjetno tudi prvič strinjava, namreč, za kerga kurca bi ti imel 20% višjo plačo? Saj ne rabiš...
... čuj, mimoidoči ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, toti www.youtube.com/watc...HkYEC-UfTo film pravzaprav laže, ker je Zuckerberg v resnici nategnil tebe in ne bratov Camerona in Tylera Winklevossa, ko je brez njune vednosti uporabil (= ukradel) njune ideje ...

P.S.: že spet si zamudil priložnost, da bi šel mimo ...
mimoidoci sporočil: 5.985
[#2738468] 18.10.18 16:04 · odgovor na: najobj (#2738457)
Odgovori   +    7
[najobj]
> [mimoidoci]
> > [najobj]
> > > [jezdec666]
> > > Simbolični moment, dinozavri nekega drugega časa prodajo elitno lokacijo vizionarjem sedanjega.

> > ... čuj, jebeš vizionarje, če je Talking Tom vizija ...

> Točno tako sem si jaz dejal pred petnajstimi leti, ko sem prvič sanjal družabno omrežje. Jebeš mene vizionarja, če je Facebook vizija. In potem nisem izumil Facebooka, na kar sem še danes ponosen. Sploh če pomislim, da bi bila ob mojem izumu Facebooka lahko tvoja sinekurica še za kakih 20% višja. Tu se verjetno tudi prvič strinjava, namreč, za kerga kurca bi ti imel 20% višjo plačo? Saj ne rabiš...

... čuj, mimoidoči ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, toti www.youtube.com/watc...HkYEC-UfTo film pravzaprav laže, ker je Zuckerberg v resnici nategnil tebe in ne bratov Camerona in Tylera Winklevossa, ko je brez njune vednosti uporabil (= ukradel) njune ideje ...

P.S.: že spet si zamudil priložnost, da bi šel mimo ...

....čuj, najobjestnejši ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, zopet nisi razumel nič ... še več ... zgrešil si poanto mojega sporočila ... ki nekako karikira tvoje pametovanje o vizionarstvu ...

Aja, mogoče pa ravno zaradi tega nisi nič razumel ... pa samo glumiš bolesnog kojota (da ne budeš uvijek majmun).
anon-312695 sporočil: 24
[#2738471] 18.10.18 16:49 · odgovor na: (#2738389)
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (06.11.2018 15:17)
najobj sporočil: 31.870
[#2738473] 18.10.18 17:01 · odgovor na: mimoidoci (#2738468)
Odgovori   +    0
[mimoidoci]
> [najobj]
> > [mimoidoci]
> > > [najobj]
> > > > [jezdec666]
> > > > Simbolični moment, dinozavri nekega drugega časa prodajo elitno lokacijo vizionarjem sedanjega.
>
> > > ... čuj, jebeš vizionarje, če je Talking Tom vizija ...
> > Točno tako sem si jaz dejal pred petnajstimi leti, ko sem prvič sanjal družabno omrežje. Jebeš mene vizionarja, če je Facebook vizija. In potem nisem izumil Facebooka, na kar sem še danes ponosen. Sploh če pomislim, da bi bila ob mojem izumu Facebooka lahko tvoja sinekurica še za kakih 20% višja. Tu se verjetno tudi prvič strinjava, namreč, za kerga kurca bi ti imel 20% višjo plačo? Saj ne rabiš...
> ... čuj, mimoidoči ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, toti www.youtube.com/watc...HkYEC-UfTo film pravzaprav laže, ker je Zuckerberg v resnici nategnil tebe in ne bratov Camerona in Tylera Winklevossa, ko je brez njune vednosti uporabil (= ukradel) njune ideje ...
>
> P.S.: že spet si zamudil priložnost, da bi šel mimo ...
....čuj, najobjestnejši ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, zopet nisi razumel nič ... še več ... zgrešil si poanto mojega sporočila ... ki nekako karikira tvoje pametovanje o vizionarstvu ...

Aja, mogoče pa ravno zaradi tega nisi nič razumel ... pa samo glumiš bolesnog kojota (da ne budeš uvijek majmun).
... eh, ker na totem forumu zdraviš svoje komplekse, da ne rabiš vedno k psihiatru, me nič ne moti, kaj napišeš ...

P.S.: če si me hotel speljati v standardno forumsko nategovanje, kdo koliko zasluži in zakaj, si se očitno zajebal ...
mimoidoci sporočil: 5.985
[#2738506] 18.10.18 20:33 · odgovor na: najobj (#2738473)
Odgovori   +    7
[najobj]
> [mimoidoci]
> > [najobj]
> > > [mimoidoci]
> > > > [najobj]
> > > > > [jezdec666]
> > > > > Simbolični moment, dinozavri nekega drugega časa prodajo elitno lokacijo vizionarjem sedanjega.
> >
> > > > ... čuj, jebeš vizionarje, če je Talking Tom vizija ...

> > > Točno tako sem si jaz dejal pred petnajstimi leti, ko sem prvič sanjal družabno omrežje. Jebeš mene vizionarja, če je Facebook vizija. In potem nisem izumil Facebooka, na kar sem še danes ponosen. Sploh če pomislim, da bi bila ob mojem izumu Facebooka lahko tvoja sinekurica še za kakih 20% višja. Tu se verjetno tudi prvič strinjava, namreč, za kerga kurca bi ti imel 20% višjo plačo? Saj ne rabiš...

> > ... čuj, mimoidoči ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, toti www.youtube.com/watc...HkYEC-UfTo film pravzaprav laže, ker je Zuckerberg v resnici nategnil tebe in ne bratov Camerona in Tylera Winklevossa, ko je brez njune vednosti uporabil (= ukradel) njune ideje ...
> >
> > P.S.: že spet si zamudil priložnost, da bi šel mimo ...

> ....čuj, najobjestnejši ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, zopet nisi razumel nič ... še več ... zgrešil si poanto mojega sporočila ... ki nekako karikira tvoje pametovanje o vizionarstvu ...
>
> Aja, mogoče pa ravno zaradi tega nisi nič razumel ... pa samo glumiš bolesnog kojota (da ne budeš uvijek majmun).

... eh, ker na totem forumu zdraviš svoje komplekse, da ne rabiš vedno k psihiatru, me nič ne moti, kaj napišeš ...

P.S.: če si me hotel speljati v standardno forumsko nategovanje, kdo koliko zasluži in zakaj, si se očitno zajebal ...
Jao, spet se moram ponavljati. Mnogo se praviš glup. Tvoj stavek "jebeš vizijo, če je Talking Tom vizija" je butast. O tem ti govorim.

Dilemo kdo koliko zasluži si si pa gladko izmislil. Za tvoj zaslužek, npr., že odkar te poznam vem, da je previsok.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2738516] 18.10.18 21:54 · odgovor na: mimoidoci (#2738506)
Odgovori   +    4
Ves kaj je njegova nocna mora? Da firmo kupi lastnik, pozene IP filter in mu zaradi "preobremenjenosti" na delovnem mestu, takoj omogoci "delo od doma". ;)))

Well, prihaja kriza in .....tudi Grki so uzivali v "varnih" sluzbah.
mimoidoci sporočil: 5.985
[#2738552] 19.10.18 09:14 · odgovor na: PyotrNovak (#2738516)
Odgovori   +    1
[PyotrNovak]
Ves kaj je njegova nocna mora? Da firmo kupi lastnik, pozene IP filter in mu zaradi "preobremenjenosti" na delovnem mestu, takoj omogoci "delo od doma". ;)))

Well, prihaja kriza in .....tudi Grki so uzivali v "varnih" sluzbah.

Poznam jih že nekaj na ministrstvih, ki delajo od doma.
pobalin sporočil: 14.456
[#2738577] 19.10.18 11:22 · odgovor na: (#2738488)
Odgovori   +    2
[rename]
Vse spremembe lastnistva bi morale biti v AJPES.
Kot si najbrž ugotovil tudi sam, ni vse tako jasno in glasno zapisano, da bi razumeli tudi pobalini.
Ocitno je prof.Bajt svoj lastniski delez zapustil EIPF...ugibam, da je bilo to ‘dedovanje’ tudi predmet kaksnega spora na sodiscu, ker se sele leta 2003 pojavi ta lastni delez.
Trdim ne, ampak druge razlage pa nimam.
Meni je za to vseeno, saj gre za njihova notranje odnose. Ključno se mi je zdelo samo to, da je bil akademik Bajt leta 1995 očitno eden od prihvatizatorjev EIPF. To je zelo verjetno bila "lumparija, ki ni kaznivo dejanje", kar profesorji pravne fakultete najbrž bolje vedo od nekega pobalina. Drugo vprašanje, povsem moralne in etične narave, pa je zloraba imena javne pravne fakultete za čisto privatne interese čisto privatne firme. To je pa točka, na kateri so izbrani mandarini pokazali svojo (skrajno blago rečeno) pragmatično plat. Zato se lahko včasih z njimi celo strinjam, nikdar več pa ne bom verjel ali zaupal sklicevanjem teh nuncev na kakšno etiko in moralo.
najobj sporočil: 31.870
[#2738579] 19.10.18 11:27 · odgovor na: mimoidoci (#2738506)
Odgovori   +    1
[mimoidoci]
> [najobj]
> > [mimoidoci]
> > > [najobj]
> > > > [mimoidoci]
> > > > > [najobj]
> > > > > > [jezdec666]
> > > > > > Simbolični moment, dinozavri nekega drugega časa prodajo elitno lokacijo vizionarjem sedanjega.
> > >
> > > > > ... čuj, jebeš vizionarje, če je Talking Tom vizija ...
> > > > Točno tako sem si jaz dejal pred petnajstimi leti, ko sem prvič sanjal družabno omrežje. Jebeš mene vizionarja, če je Facebook vizija. In potem nisem izumil Facebooka, na kar sem še danes ponosen. Sploh če pomislim, da bi bila ob mojem izumu Facebooka lahko tvoja sinekurica še za kakih 20% višja. Tu se verjetno tudi prvič strinjava, namreč, za kerga kurca bi ti imel 20% višjo plačo? Saj ne rabiš...
>
> > > ... čuj, mimoidoči ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, toti www.youtube.com/watc...HkYEC-UfTo film pravzaprav laže, ker je Zuckerberg v resnici nategnil tebe in ne bratov Camerona in Tylera Winklevossa, ko je brez njune vednosti uporabil (= ukradel) njune ideje ...
> > >
> > > P.S.: že spet si zamudil priložnost, da bi šel mimo ...
> > ....čuj, najobjestnejši ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, zopet nisi razumel nič ... še več ... zgrešil si poanto mojega sporočila ... ki nekako karikira tvoje pametovanje o vizionarstvu ...
> >
> > Aja, mogoče pa ravno zaradi tega nisi nič razumel ... pa samo glumiš bolesnog kojota (da ne budeš uvijek majmun).
>
> ... eh, ker na totem forumu zdraviš svoje komplekse, da ne rabiš vedno k psihiatru, me nič ne moti, kaj napišeš ...
>
> P.S.: če si me hotel speljati v standardno forumsko nategovanje, kdo koliko zasluži in zakaj, si se očitno zajebal ...
Jao, spet se moram ponavljati. Mnogo se praviš glup. Tvoj stavek "jebeš vizijo, če je Talking Tom vizija" je butast. O tem ti govorim.

Dilemo kdo koliko zasluži si si pa gladko izmislil. Za tvoj zaslužek, npr., že odkar te poznam vem, da je previsok.
... čuj, mimoidoči ... evo, ker vidim, da vas - očitno nisi edini - na totem forumu zelo skrbi moj zaslužek, je ta natančno takšen, kot mi ga je za moje delo moj delodajalec pripravljen plačat in kot sem ga jaz pripravljen sprejet ... no, in če ti misliš, da je to preveč, imaš vso pravico, da tako misliš, kaj pa imaš od tega, pa veš samo ti ... aja, in ko smo glih pri tem, kaj kdo dela in po čem, si ti za mene poleg vseh ostalih samo še en neznani mimoidoči na totem forumu in me zato me resnično boli kurac, kaj ti delaš in po čem, ker jaz od tega nimam nič ...

P.S.: v totem ponorelem svetu sta si Loginova z risanko za ajfone vsekakor omastila brkove, kot si jaz z ničemer nikoli ne bom, pa vendar če je Talking Tom vizija človeškega napredka, potem jebeš tako vizijo ...
najobj sporočil: 31.870
[#2738582] 19.10.18 11:34 · odgovor na: PyotrNovak (#2738516)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 19.10.2018 11:48
[PyotrNovak]
Ves kaj je njegova nocna mora? Da firmo kupi lastnik, pozene IP filter in mu zaradi "preobremenjenosti" na delovnem mestu, takoj omogoci "delo od doma". ;)))

Well, prihaja kriza in .....tudi Grki so uzivali v "varnih" sluzbah.
... čuj, majster ... evo, tudi če ti celo svoje življenje samo švasaš, bi zdaj že lahko vedel, da ni važno, koliko časa švasaš, ampak je važno, kaj zašvasaš ... aja, jaz že zdaj "švasam" tudi od doma ...
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2738614] 19.10.18 14:41 · odgovor na: najobj (#2738582)
Odgovori   +    0
Na krutem trgu ali v vati drzavne sluzbice?
najobj sporočil: 31.870
[#2738632] 19.10.18 15:17 · odgovor na: PyotrNovak (#2738614)
Odgovori   +    0
[PyotrNovak]
Na krutem trgu ali v vati drzavne sluzbice?
... čuj, za tvoje zdravje ti ne bom povedal, kje delam, ker bi te kap ... khmm, pa še pol foruma poleg tebe ...

P.S.: temelj vsaj približno normalnega sodelovanja na totem forumu je, da o sebi ne poveš nič, sploh če imaš zaradi svojega nekonformístičnega pisanja toliko - ja, pol foruma bi me utopila v žlici vode - sovražnikov, kot jih imam jaz ...
mimoidoci sporočil: 5.985
[#2738642] 19.10.18 16:29 · odgovor na: najobj (#2738579)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: mimoidoci 19.10.2018 16:30
[najobj]
> [mimoidoci]
> > [najobj]
> > > [mimoidoci]
> > > > [najobj]
> > > > > [mimoidoci]
> > > > > > [najobj]
> > > > > > > [jezdec666]
> > > > > > > Simbolični moment, dinozavri nekega drugega časa prodajo elitno lokacijo vizionarjem sedanjega.
> > > >
> > > > > > ... čuj, jebeš vizionarje, če je Talking Tom vizija ...

> > > > > Točno tako sem si jaz dejal pred petnajstimi leti, ko sem prvič sanjal družabno omrežje. Jebeš mene vizionarja, če je Facebook vizija. In potem nisem izumil Facebooka, na kar sem še danes ponosen. Sploh če pomislim, da bi bila ob mojem izumu Facebooka lahko tvoja sinekurica še za kakih 20% višja. Tu se verjetno tudi prvič strinjava, namreč, za kerga kurca bi ti imel 20% višjo plačo? Saj ne rabiš...
> >
> > > > ... čuj, mimoidoči ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, toti www.youtube.com/watc...HkYEC-UfTo film pravzaprav laže, ker je Zuckerberg v resnici nategnil tebe in ne bratov Camerona in Tylera Winklevossa, ko je brez njune vednosti uporabil (= ukradel) njune ideje ...
> > > >
> > > > P.S.: že spet si zamudil priložnost, da bi šel mimo ...

> > > ....čuj, najobjestnejši ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, zopet nisi razumel nič ... še več ... zgrešil si poanto mojega sporočila ... ki nekako karikira tvoje pametovanje o vizionarstvu ...
> > >
> > > Aja, mogoče pa ravno zaradi tega nisi nič razumel ... pa samo glumiš bolesnog kojota (da ne budeš uvijek majmun).
> >
> > ... eh, ker na totem forumu zdraviš svoje komplekse, da ne rabiš vedno k psihiatru, me nič ne moti, kaj napišeš ...
> >
> > P.S.: če si me hotel speljati v standardno forumsko nategovanje, kdo koliko zasluži in zakaj, si se očitno zajebal ...

> Jao, spet se moram ponavljati. Mnogo se praviš glup. Tvoj stavek "jebeš vizijo, če je Talking Tom vizija" je butast. O tem ti govorim.
>
> Dilemo kdo koliko zasluži si si pa gladko izmislil. Za tvoj zaslužek, npr., že odkar te poznam vem, da je previsok.

... čuj, mimoidoči ... evo, ker vidim, da vas - očitno nisi edini - na totem forumu zelo skrbi moj zaslužek, je ta natančno takšen, kot mi ga je za moje delo moj delodajalec pripravljen plačat in kot sem ga jaz pripravljen sprejet ... no, in če ti misliš, da je to preveč, imaš vso pravico, da tako misliš, kaj pa imaš od tega, pa veš samo ti ... aja, in ko smo glih pri tem, kaj kdo dela in po čem, si ti za mene poleg vseh ostalih samo še en neznani mimoidoči na totem forumu in me zato me resnično boli kurac, kaj ti delaš in po čem, ker jaz od tega nimam nič ...

P.S.: v totem ponorelem svetu sta si Loginova z risanko za ajfone vsekakor omastila brkove, kot si jaz z ničemer nikoli ne bom, pa vendar če je Talking Tom vizija človeškega napredka, potem jebeš tako vizijo ...
No pa dajva še malo o tvojem delodajalcu in plači, če mi jih že vseskozi vsiljuješ. Vidim, da imaš veliko srečo in mnogo talentov, da se znaš po prostem trgu dela ravnati in okretati.

Stavim, da nas je tule večina, ki smo bili do danes prepričani, da si ti do tiste javnosektorske sinekurice prišel preko kolektivno - pogodbenega - cehovsko opredeljenega - plačno sistemskega - centralno uravnanega - s standardi, normativi, uravnilovko in minulim delom vred prežetega trga, ki ravno danes zopet grozi z generalnim štrajkom nezadovoljnih in večno podplačanih ključnih generatorjev dodane vrednosti domačega gospodarstva pa i šire.

Tebe valjda ni med njimi, ker ti si prišel tja notri s prostega trga. Ti si edini vpadel direkt k delodajalcu državi, ki ti je izjemoma ponudil ravno toliko, kot si bil ti -s svojim bogatim znanjem in izkušnjami- pripravljen sprejeti. Mimo vseh sistematizacij in plačnih razredov. Lepo. Ja čestitke najobjestnejši, priznam, si kar malo zrastel v mojih očeh.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2738680] 19.10.18 22:08 · odgovor na: najobj (#2738632)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: PyotrNovak 19.10.2018 22:16
Hvala za odgovor. Ves, vcasih tudi vrtenje besed poda celo informacijo.
Torej od SVOJEGA dela nisi NIKOLI prezivel 30-40 let na trgu. VSI ki se tako prezivljamo smo to tudi objavili.

Sem bil v drzavni sluzbi 3 leta in opazoval ljudi ki so bili tam 15-20 let. Gnitje duha in cinizem sta posledica da clovek nikoli NI odgovoren za nic in tudi dela bolj malo. Edina zahteva je glava dobro namazana z vazelinom.

"v totem ponorelem svetu sta si Loginova z risanko za ajfone vsekakor omastila brkove, kot si jaz z ničemer nikoli ne bom, pa vendar če je Talking Tom vizija človeškega napredka, potem jebeš tako vizijo"
Sam nisi nikoli ustvaril nic v svetovnem merilu, lahko samo cinicno zanicujes tiste ki so. Tom je bil svobodna izbira, Ne prisila. TRG je SVOBODNA izbira. Nikogar ne prislim s pistolo da kupi moje izdelke. Skoraj enak odgovor sem dobil za moje izdelke od luftarja, ki se celo zivljenje slepa na nevladne organizacije in zapravlja MOJ denar. Le kje vas stancajo???
najobj sporočil: 31.870
[#2738718] 20.10.18 13:06 · odgovor na: mimoidoci (#2738642)
Odgovori   +    0
[mimoidoci]
No pa dajva še malo o tvojem delodajalcu in plači, če mi jih že vseskozi vsiljuješ. Vidim, da imaš veliko srečo in mnogo talentov, da se znaš po prostem trgu dela ravnati in okretati.

Stavim, da nas je tule večina, ki smo bili do danes prepričani, da si ti do tiste javnosektorske sinekurice prišel preko kolektivno - pogodbenega - cehovsko opredeljenega - plačno sistemskega - centralno uravnanega - s standardi, normativi, uravnilovko in minulim delom vred prežetega trga, ki ravno danes zopet grozi z generalnim štrajkom nezadovoljnih in večno podplačanih ključnih generatorjev dodane vrednosti domačega gospodarstva pa i šire.

Tebe valjda ni med njimi, ker ti si prišel tja notri s prostega trga. Ti si edini vpadel direkt k delodajalcu državi, ki ti je izjemoma ponudil ravno toliko, kot si bil ti -s svojim bogatim znanjem in izkušnjami- pripravljen sprejeti. Mimo vseh sistematizacij in plačnih razredov. Lepo. Ja čestitke najobjestnejši, priznam, si kar malo zrastel v mojih očeh.
... eh, kako naj ti ugovarjam, če pa ti o meni veš več od mene ...
najobj sporočil: 31.870
[#2738720] 20.10.18 13:21 · odgovor na: PyotrNovak (#2738680)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 20.10.2018 13:24
[PyotrNovak]
Hvala za odgovor. Ves, vcasih tudi vrtenje besed poda celo informacijo.
Torej od SVOJEGA dela nisi NIKOLI prezivel 30-40 let na trgu. VSI ki se tako prezivljamo smo to tudi objavili.

Sem bil v drzavni sluzbi 3 leta in opazoval ljudi ki so bili tam 15-20 let. Gnitje duha in cinizem sta posledica da clovek nikoli NI odgovoren za nic in tudi dela bolj malo. Edina zahteva je glava dobro namazana z vazelinom.

"v totem ponorelem svetu sta si Loginova z risanko za ajfone vsekakor omastila brkove, kot si jaz z ničemer nikoli ne bom, pa vendar če je Talking Tom vizija človeškega napredka, potem jebeš tako vizijo"
Sam nisi nikoli ustvaril nic v svetovnem merilu, lahko samo cinicno zanicujes tiste ki so. Tom je bil svobodna izbira, Ne prisila. TRG je SVOBODNA izbira. Nikogar ne prislim s pistolo da kupi moje izdelke. Skoraj enak odgovor sem dobil za moje izdelke od luftarja, ki se celo zivljenje slepa na nevladne organizacije in zapravlja MOJ denar. Le kje vas stancajo???
... čuj, jaz že celo svoje življenje z obema nogama stojim na zemlji, se zavedam svojih zmožnosti in omejitev, zato ne stremim po dosežkih svetovnega formata, kot je Loginov za napredek človeštva - preveč sem omejen, da bi ga razumel - revolucionarni dosežek Talking Tom ... evo, in čeprav od mene nista dobila niti evra, jima Bog požegnaj tisto milijardo, ki sta jo za svojo risanko iztržila ... no, ker pa si se že spet pohvalil, sem seveda vesel za tebe, da si za razliko od mene javnosektorskega parazita ti uspešen podjetnik, ker so tvoji izdelki vrhunski dosežki v svetovnem merilu, karkoli že tvoji izdelki - običajno imajo izdelki ime, da jih lahko kupiš - predstavljajo in za kaj se uporabljajo ...

P.S.: z delom v javnem sektorju ni nič narobe, ker bi tudi ti - v neko šolo si verjetno hodil, če že ne hodiš k zdravniku - brez javnega sektorja bolj težko preživel, pa vendar me zanima - če seveda tudi ti nimaš nadnaravne sposobnosti totega mimoidočega tukaj zgoraj - na osnovi česa si zgruntal in zato veš, da jaz glih v javnem sektorju duhovno gnijem in ne delam nič, če pa so možnosti za ne delat nič kjerkoli drugje skoraj neomejene oziroma je občasno - če nisi glih blagajničarka v Lidlu - ne delat nič najbolj normalno za vsako delo na tem svetu ... aja, in da ne pozabim biti vljuden, tudi tebi hvala za tvoj ne glih najbolj vljuden odgovor ...

Strani: 1