Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako dobro poznate butične domače sire?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[Glavni forum] Tema: Kako dobro poznate butične domače sire?
[#2737713] 13.10.18 15:07 · odgovor na: anon-20668 (#2737697)
Odgovori   +    0
[matjazfinance]
> [vickibedi]
> Glede gibanja je pa takole: Največja neumnost je, ko primerjajo enregijsko vrednost enega krofa z 2 urami teka ipd. Redna telesna vadba dolgoročno aktivira organizem na vseh nivojih, ne gre samo za tisto uro aerobne vaje, telo kuri sladkor še par ur po naporu

Saj mislim da imaš čisto prav, ampak debeluhu v praksi kaj dosti to ne pomaga.
"dolgoročno aktivira organizem na vseh nivojih" - heh, verjetno vključno s procesi, ki ti pojedene ogljikove hidrate konvertirajo v odvečno maščobo...


> Veča se mišična masa, katera za aktivnost in prehranjevanje zahteva več energije kot špeh

Za povečanje mišične mase poleg (pravilne!) vadbe potrebuješ tudi dovolj proteinov - pa tudi ustrezno počivanje po vadbi (treniranje čisto vsak dan je kontraproduktivno).

>...Navsezadnje se po vsaki vadbi dvigne nivo seratonina in zmanjša apetit za nezdravo hrano (ja, čudi se tej izjavi - ampak izčrpan organizem sam pove kaj mu paše, ne rabiš nobenih dijet :)

Izčrpan organizem po vadbi sporoča, da si lačen - in če si vajen običajne prehrane s preveč enostavnimi ogljikovimi hidrati*, boš najverjetneje jedel tako hrano, in nisi kaj dosti naredil...
Meni povadbi paše meso (ponavadi pojem par šnit pršuta) in nekaj mlečnega (jogurt ali kefir). Kruh dodam redkokdaj zraven (mora biti že problem s cukrom v krvi).
Vsekakor pa ne pašejo čips, gazirane sladke pijače , mastni čevapčiči in ostali bulšit :)
www.youtube.com/watc...Qs&index=2

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2737713

Strani: 1

anon-401092 sporočil: 113
[Glavni forum] Tema: Kako dobro poznate butične domače sire?
[#2737735] 13.10.18 20:28 · odgovor na: anon-204390 (#2737713)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
Meni povadbi paše meso (ponavadi pojem par šnit pršuta) in nekaj mlečnega (jogurt ali kefir). Kruh dodam redkokdaj zraven (mora biti že problem s cukrom v krvi).
Vsekakor pa ne pašejo čips, gazirane sladke pijače , mastni čevapčiči in ostali bulšit :)
www.youtube.com/watc...Qs&index=2
Po svojem prvem maratonu sem v roku 3 ur pojedel 3 kebabe. In so mi pasal.

Strani: 1