Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako dobro poznate butične domače sire?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[Glavni forum] Tema: Kako dobro poznate butične domače sire?
[#2737712] 13.10.18 14:45 · odgovor na: (#2737660)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-204390 13.10.2018 14:46
[kajulci]
>Mesno zelenjavna dijeta je pač dandanašnja mantra in ne dvomim da deluje, seveda pod pogojem da manj ješ, če razumeš...:)

Ti me razumes. Mesno zelenjavna dieta je pac trenutno in, ampak tako kot vsaka druga dieta tentudi ta dela lacnega. Samo proteini in zelenjava - daj, ve ti rata, pa itak da ti ne.

To, kar midva govoriva, pa je nekaj drugega. Ta prehrana vsebuje zelo, mislim, res zelo veliko mascob, vsaj na zacetku. In mascoba ti zelo zavre apetit, posledicno jes precej manj, napadov volcje lakote ni vec. Jaz sem imela celozivljenske napade lakote, vsak vecer, ze prvi dan na tej prehrani ne duha ne sluha o njej. Ce hoces shujsat, si moras zmanjsat apetit, ne pa na silo “manj jest” - slednje mi izbedljivo. In ko debel clovek tisti dan prvi sendvic vrze vase - kot ti predlagas - je zajebal celoten dan. Njegova presnova deluje drugace kot tvoja in noben sport mu ne pomaga. Zvecer bo neustavljivo lacen.

Glede volcje lakote, mislim da ti ne ves, kaj to je. To ni samo tisto, ko imas grozno neustavljivo zeljo po hrani. To ke tisto, ko se ti zivljenje ustavi, dokler se ne nazres. Pozabi, da bos zaspal. Cetudi bos imel neznansko voljo, in ne bos jedel, celo noc ne bos zaspal. Tvoje telo bo neverjetno budno in edino, kar bodo tvoji mozgani zmozni razmisljati, je hrana. Nisi zmozen brat, nisi zmozen gledat filma, nisi zmozen zaspat. In ze ce hoces vsaj zaspat, se bos moral nazret. Volcja lakota je posebno stanje, ki ni niti malo smesno. In niti slucajno ga ne mores premagati z voljo. Ga pa premagas z zivalsko mascobo, veliko nje.
Priznam, da s to dimenzijo življenja (k sreči) res nimam nobenih osebnih izkušenj.
Ko sem bil mlad sem lahko jedel karkoli in kolikor sem hotel in sem bil vedno koščeno suh.
Zdaj moram paziti na žretje, ampak teh for ko se ti zvečer v glavi prikazuje frižider ne poznam.
Ampak še vedno sem mnenja, da je vse to v glavi. Eno odvisnost je treba zamenjati za drugo.
Ko mi je prijatelj pred časom pojamral da ima takšne napade lakote sem mu svetoval, da naj v tem primeru obuje superge in odlaufa 40 minut. Polnoč, -10 zunaj ? Še boljše. Minilo te bo.
www.youtube.com/watc...pdHMaccjw4