Strani: 1

najobj sporočil: 31.869
[#2737601] 12.10.18 13:58
Odgovori   +    8
... S prodajo dela centrov, ki bi jih nato Mercator vzel v dolgoročni najem, bi trgovec poplačal del od dobrih 800 milijonov evrov dolgov bankam in bi lahko spet bolj zadihal in sprostil svoj investicijski potencial. ...

... OK, ker jaz očitno ne znam seštevat in odštevat, bi Petra lahko povedala, kako bo ob dobrih 800 milijonov evrov dolgov bankam Mercator za 116,6 milijona evrov kupnine in takojšnjem plačevanju najemnine za iste prostore spet bolj zadihal in sprostil svoj investicijski potencial ...
anon-401092 sporočil: 113
[#2737603] 12.10.18 14:01 · odgovor na: najobj (#2737601)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-401092 12.10.2018 14:01
Kakor sem jaz razumel Mercator ne bo vzel v dolgoročni najem centrov, ampak zgolj svoje prodajalne v teh centrih.
najobj sporočil: 31.869
[#2737604] 12.10.18 14:11 · odgovor na: anon-401092 (#2737603)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: najobj 12.10.2018 14:13
[satori105473]
Kakor sem jaz razumel Mercator ne bo vzel v dolgoročni najem centrov, ampak zgolj svoje prodajalne v teh centrih.
... OK, sicer ne vem, katere trgovske centre je Mercator prodal, če pa so vsaj približno podobni mariborskemu, pa je razen za Mercatorjevo prodajalno bolj malo prostora za vse ostale najemnike, ki sedaj najemnine seveda ne bodo plačevali Mercatorju, ampak jo bodo plačevali Supernovi ...

P.S.: ne bi se čudil, če bodo kupnino Supernovi najemniki skupaj z Mercatorjem pokrili v letu ali dveh ...
anon-401092 sporočil: 113
[#2737606] 12.10.18 14:14 · odgovor na: najobj (#2737604)
Odgovori   +    5
[najobj]
> [satori105473]
> Kakor sem jaz razumel Mercator ne bo vzel v dolgoročni najem centrov, ampak zgolj svoje prodajalne v teh centrih.

... OK, sicer ne vem, katere trgovske centre je Mercator prodal, če pa so vsaj približno podobni mariborskemu, pa je razen za Mercatorjevo prodajalno bolj malo prostora za vse ostale najemnike, ki sedaj najemnine seveda ne bodo plačevali Mercatorju, ampak jo bodo plačevali Supernovi ...
Couldn't care less.
najobj sporočil: 31.869
[#2737607] 12.10.18 14:17 · odgovor na: anon-401092 (#2737606)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: najobj 12.10.2018 14:17
[satori105473]
> [najobj]
> > [satori105473]
> > Kakor sem jaz razumel Mercator ne bo vzel v dolgoročni najem centrov, ampak zgolj svoje prodajalne v teh centrih.
>
> ... OK, sicer ne vem, katere trgovske centre je Mercator prodal, če pa so vsaj približno podobni mariborskemu, pa je razen za Mercatorjevo prodajalno bolj malo prostora za vse ostale najemnike, ki sedaj najemnine seveda ne bodo plačevali Mercatorju, ampak jo bodo plačevali Supernovi ...
Couldn't care less.
... ja, in po razprodaji vsega slovenskega naj zadnji Slovenec ne pozabi ugasnit luč ...
anon-401092 sporočil: 113
[#2737609] 12.10.18 14:23 · odgovor na: najobj (#2737607)
Odgovori   +    15
Zadnja sprememba: anon-401092 12.10.2018 14:26
Očitno ti je zelo pomembno, da tudi drugi delijo s tabo skrb z dogodkom, ko družba v (pretežni) lasti hrvaških pravnih oseb v Sloveniji proda nepremičnine družbi v lasti avstrijskih pravnih oseb, pri čemer bo družba v lasti hrvaških pravnih oseb kupnino menda namenila gradnji novega logističnega centra v LJ.

Je kakšen štajerski antagonizem do žabarjev v igri ali zgolj pomanjkanje treznega razmisleka?
najobj sporočil: 31.869
[#2737611] 12.10.18 14:28 · odgovor na: anon-401092 (#2737609)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 12.10.2018 14:29
[satori105473]
Očitno ti je zelo pomembno, da tudi drugi delijo s tabo skrb z dogodkom, ko družba v lasti hrvaških pravnih oseb v Sloveniji proda nepremičnine družbi v lasti avstrijskih pravnih oseb, pri čemer bo družba v lasti hrvaških pravnih oseb kupnino menda namenila gradnji novega logističnega centra v LJ.

Je kakšen štajerski antagonizem do žabarjev v igri ali zgolj pomanjkanje treznega razmisleka?
... eh, tole live.finance.si/8939...jona-evrov me je zmotilo, pa sem čisto pozabil, da Mercator ni več slovenski ...

P.S.: Petri bo treba povedat, naj ne piše o Mercatorju, ker Slovencev ne zanimajo dogodki, ko družba v lasti hrvaških pravnih oseb v Sloveniji proda nepremičnine družbi v lasti avstrijskih pravnih oseb ...
sopranos sporočil: 11.404
[#2737616] 12.10.18 14:41 · odgovor na: najobj (#2737601)
Odgovori   +    5
[najobj]
... S prodajo dela centrov, ki bi jih nato Mercator vzel v dolgoročni najem, bi trgovec poplačal del od dobrih 800 milijonov evrov dolgov bankam in bi lahko spet bolj zadihal in sprostil svoj investicijski potencial. ...

... OK, ker jaz očitno ne znam seštevat in odštevat, bi Petra lahko povedala, kako bo ob dobrih 800 milijonov evrov dolgov bankam Mercator za 116,6 milijona evrov kupnine in takojšnjem plačevanju najemnine za iste prostore spet bolj zadihal in sprostil svoj investicijski potencial ...
Vse je odvisno od tega po kakšni ceni so prodali in po kakšni ceni najemajo. To si morajo pa sami znati izračunati. Kot sem prebral so sklenili pogodbo za 15 let z možnostjo, da jo podaljšajo še za 15 let pod istimi pogoji.

V Kranju recimo ima Mercator problem, ker ni sposoben napolniti centra z najemniki. Sedaj to ne bo več njihov problem, ampak problem Supernove.

S stališča likvidnosti bodo zagotovo nekaj pridobili. Imajo ogromno problemov in prav je, da se jih končno lotevajo. Lumpek Žiga je sanjaril o tem že 10 let nazaj, pa se je to izpeljalo šele letos. In še to samo v omejenem obsegu.
najobj sporočil: 31.869
[#2737623] 12.10.18 15:11 · odgovor na: sopranos (#2737616)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 12.10.2018 15:16
[sopranos]
> [najobj]
> ... S prodajo dela centrov, ki bi jih nato Mercator vzel v dolgoročni najem, bi trgovec poplačal del od dobrih 800 milijonov evrov dolgov bankam in bi lahko spet bolj zadihal in sprostil svoj investicijski potencial. ...
>
> ... OK, ker jaz očitno ne znam seštevat in odštevat, bi Petra lahko povedala, kako bo ob dobrih 800 milijonov evrov dolgov bankam Mercator za 116,6 milijona evrov kupnine in takojšnjem plačevanju najemnine za iste prostore spet bolj zadihal in sprostil svoj investicijski potencial ...
Vse je odvisno od tega po kakšni ceni so prodali in po kakšni ceni najemajo. To si morajo pa sami znati izračunati. Kot sem prebral so sklenili pogodbo za 15 let z možnostjo, da jo podaljšajo še za 15 let pod istimi pogoji.

V Kranju recimo ima Mercator problem, ker ni sposoben napolniti centra z najemniki. Sedaj to ne bo več njihov problem, ampak problem Supernove.

S stališča likvidnosti bodo zagotovo nekaj pridobili. Imajo ogromno problemov in prav je, da se jih končno lotevajo. Lumpek Žiga je sanjaril o tem že 10 let nazaj, pa se je to izpeljalo šele letos. In še to samo v omejenem obsegu.
... evo, saj si skoraj ne upam več pisat, ker me je oni satori105473 tukaj zgoraj skurcal, češ da se brezveze ukvarjam s Hrvati in Avstrijci, ampak bom iz vljudnosti riskiral, da me satori105473 skurca še enkrat ... alzo, če jaz zdaj to prav razumem, bi moral imeti Mercator na zalogi še kakšnih 200 komadov podobnih trgovskih centrov, da se mu ob povečanih stroških za najemnino prodaja dodatnih 70 komadov (800 - 116) ne bo preveč poznala, tako da bi potem lahko sprostil svoj investicijski potencial in začel spet graditi za 10 enot in čez nekaj let prodajati za 1 enoto ... no, ampak kot je rekel satori105473, he couldn't care less ali boli me kurac, kot bi rekel jaz, ko so me spomnili, da Mercator s Slovenijo nima nič ...

P.S.: poanta mojega vprašanja Petri je bila v investicijskem potencialu, ki bi ga naj imel Mercator z razprodajo trgovskih centrov ...
sopranos sporočil: 11.404
[#2737627] 12.10.18 15:23 · odgovor na: najobj (#2737623)
Odgovori   +    5
[najobj]
> [sopranos]
> > [najobj]
> > ... S prodajo dela centrov, ki bi jih nato Mercator vzel v dolgoročni najem, bi trgovec poplačal del od dobrih 800 milijonov evrov dolgov bankam in bi lahko spet bolj zadihal in sprostil svoj investicijski potencial. ...
> >
> > ... OK, ker jaz očitno ne znam seštevat in odštevat, bi Petra lahko povedala, kako bo ob dobrih 800 milijonov evrov dolgov bankam Mercator za 116,6 milijona evrov kupnine in takojšnjem plačevanju najemnine za iste prostore spet bolj zadihal in sprostil svoj investicijski potencial ...

> Vse je odvisno od tega po kakšni ceni so prodali in po kakšni ceni najemajo. To si morajo pa sami znati izračunati. Kot sem prebral so sklenili pogodbo za 15 let z možnostjo, da jo podaljšajo še za 15 let pod istimi pogoji.
>
> V Kranju recimo ima Mercator problem, ker ni sposoben napolniti centra z najemniki. Sedaj to ne bo več njihov problem, ampak problem Supernove.
>
> S stališča likvidnosti bodo zagotovo nekaj pridobili. Imajo ogromno problemov in prav je, da se jih končno lotevajo. Lumpek Žiga je sanjaril o tem že 10 let nazaj, pa se je to izpeljalo šele letos. In še to samo v omejenem obsegu.

... evo, saj si skoraj ne upam več pisat, ker me je oni satori105473 tukaj zgoraj skurcal, češ da se brezveze ukvarjam s Hrvati in Avstrijci, ampak bom iz vljudnosti riskiral, da me satori105473 skurca še enkrat ... alzo, če jaz zdaj to prav razumem, bi moral imeti Mercator na zalogi še kakšnih 200 komadov podobnih trgovskih centrov, da se mu ob povečanih stroških za najemnino prodaja dodatnih 70 komadov (800 - 116) ne bo preveč poznala, tako da bi potem lahko sprostil svoj investicijski potencial in začel spet graditi za 10 enot in čez nekaj let prodajati za 1 enoto ... no, ampak kot je rekel satori105473, he couldn't care less ali boli me kurac, kot bi rekel jaz, ko so me spomnili, da Mercator s Slovenijo nima nič ...

P.S.: poanta mojega vprašanja Petri je bila v investicijskem potencialu, ki bi ga naj imel Mercator z razprodajo trgovskih centrov ...
Krediti za trgovske centre so zagotovo največji. In ti centri generirajo tudi največ prometa. Male trgovinice so že zdavnaj zamortizirane, potrebne obnove in prinašajo bolj malo prometa in dobička. Zato je logično, da tega ne morejo prodati. Jaz bi na njihovem mestu več takih trgovinic zaprl, pocenil logistiko in znižal stroške. Del prihranka pa vložil v prenovo ostalih prodajaln in cenovno konkurenčnost.

Jankovič je dober taktik, ampak slab strateg. To da Mercator v Ljubljani ni uspel narediti nekaj podobnega kot Citypark bo Mercator pokopalo. Jankovič je sicer zaustavil Spar v Šiški. Ampak Avstrijci so bili potrpežljivi in sedaj so zadevo izpeljali. Ko bo center odprt, bo promet v Mercatorjevem centru upadel. Da si tako katastrofalno prisoten v mestu s 300.000 prebivalci in še cca. 200.000 vozači je strateški polom.

Kaj Mercatorju pomaga, da ima trgovino v Spodnjem Dupleku, nima pa top lokacij v največjih mestih kot so Ljubljana, Maribor, Kranj, Celje itd.?
0127HOLDI sporočil: 85
[#2737652] 12.10.18 18:55
Odgovori   +    2
Ok gremo; s prodajo in najemom nepremičnin bo denarni tok družbe, vsaj na odhodkovni strani, še bolj obremenjen. EBITDA bo nižji, banke bodo pa za teh 100 mio bolj mirno spale. Sedaj pa "keč" po novem MSRP za oddajanje in najemanje bo potrebno vse dolgoročne najemne pogodbe kapitalizirati in prikazati kot obveznost - torej dolg v bilanci bo isti ali celo večji kot danes.... brez resnega obrata v poslovanju MELR še vedno stopa po poti svojega lastnika
anon-169261 sporočil: 1.078
[#2737664] 12.10.18 22:40
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-169261 12.10.2018 22:42
Kdo je zavozil Mercator?
Janković se je hvalil, da je Mercator njegov otrok, in ker Janković ne
more iz svoje kože, da ne bil gradil na veliko in to brez trdne finačne podlage,
je vse zgrajeno z enormnimi krediti tja do 900 milionov, ki jih na enak
način zakreditirano Laško pivo ni bilo v stanju pokriti, zato je pristal
Mercator v tujih rokah, kot sedaj kaže malo hrvaški mali avstrijski.
Torej ga je zavozil Janković. On je v bistvu zgradil hišico iz kart!
Ista pesem je s Stožicam, tam stoji hiša strahov, kako je pa Ljubljana
zakreditirana je pa itak vse tiho.
deblo sporočil: 3.339
[#2768640] 09.04.19 11:52 · odgovor na: anon-169261 (#2737664)
Odgovori   +    0
Vendar nekdo, ki pravilno ugotavlja, da je Mercator v osnovi zavozil Jankovič Zoran.Mercator je dejansko njegov otrok, če poznamo še ostale. Sicer je pa Jankoviča gledala in podpirala pretežna politična slovenska srenja, kar deloma počne še tudi sedaj ko hara in manipulira v glavnem mestu s podporo ljubljanskih plebejcev. Je pa tudi v novinarskih vrstah ovčjereja čislana panoga v podobni prispodobi iz časov, ko je Jankovič uničeval lep del slovenskega gospodarstva ( podjetja )na račun gradnje hiše iz kart - Mercatorja.

Strani: 1