Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

FIN-454644 sporočil: 10.879
Ce v tujini oddajas prazno stanovanje, najemojemalec placa vnaprej in polozi kavcijo za eventualno skodo, ki jo povzroci. Iz kavcije se poravna skoda. Ce kavcija ne zadosca najemojemalec placa razliko med kavcijo in skodo. Skratka: PORAVNA SKODO. Pa pri nas? Moj najemnik je povzrocil vecjo skodo od vplacanih najemnin, pa so mi ob prekinitvi pogodbe strokovvnjaki povedali, naj si oddahnem. Ce ne bi imel dohodkov, mi ne bi placeval najemnine, niti stroskov. Bi takorekoc zivel na moj racun. Z druzino. Se razume. Druzina je zascitena. Njegova skoda je bila moj strosek. Ne oddajam vec in placujem davek na premozenje, ker je stanovaje prazno. Naj bo. Je ceneje, kot placevati skodo. A to drzavo kaj zanima? Seveda jo. Lastnik je jebena stranka, ce oddaja ali ne. Shylock pobere svoj funt mesa. Za prazno stanovanje je poleg NUSZ tudi davek na premozenje. Torej dvojni NUSZ. V tujini pa LAZEMO, kako nimamo davka na nepremicnine. Potiho bodo obdavciti vikende s takorekoc dvojnim NUSZ in se lepe delati. Potiho, potiho, potiho. Tiho bit. Pa nc govort. Ne doma, ne v tujini. Nategnit doma in v tujini. Lopovi lovijo postenjake.