Strani: 1

slovenecnb1 sporočil: 5.592
[#2736458] 03.10.18 15:02
Odgovori   +    3
A je kje v EU avtomobilski industiji kaj drugače???Kot pravijo zaposleni v SLO tovarni v NM so razmere neznosne
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2736466] 03.10.18 15:39 · odgovor na: (#2736461)
Odgovori   +    7
[alek14]
Povsod kjer so delavci plačani nad vrednostjo dela (ni nujno po njihovi "krivdi"), je neznosno, ker je v taka dejanja prisiljen delodajalec. Bodisi zaradi zvojih (delodajalčevih) zablod, družbenih zablod (previsok minimalc) ali pa kar svojih zablod.

Glede na ustvarjeno so delavci v SLO plačani preveč. Dobički v podjetjih so majhni in se podjetja zato med drugim ne morejo ukvarjati z razvojem izdelkov z višjo dodano vrednostjo, ker za to ni denarja.
Seveda pa je v SLO zavožena celotna slika. Nenadno znižanje plač delavcem bi samo povečalo dobičke, razvoj (R&D) pa se ne bi povečal, ker v SLO ni (skoraj) nikogar, ki bi to znal delat. Sploh pa je prvi korak, da direktorji podjetij ne morejo biti ljudje z izobrazbo iz socialnih in družbenih ved (pravniki in ekonomisti) razen, če se podjetje ukvarja s prav takimi zadevami.
Če podjetje ni samo napihnjen balon (naravna rast), potem delavec po definiciji ne more biti plačan nad vrednostjo, ki jo ustvari. Izjema so tudi podjetja, ki so ves čas na umetnem dihanju. V tem primeru bi bilo bolj pošteno da delajo brez delavcev*, če si jih pač ne morejo privoščiti.

*To je bila pravzaprav prvotna Muskova ideja, vendar mu žal ni uspela. Potem ko je videl da z roboti ne bo šlo, pa je raje investiral v en dober bič ;)
www.youtube.com/watc...8heawmmikg
sopranos sporočil: 11.404
[#2736468] 03.10.18 15:51 · odgovor na: (#2736461)
Odgovori   +    13
[alek14]
Povsod kjer so delavci plačani nad vrednostjo dela (ni nujno po njihovi "krivdi"), je neznosno, ker je v taka dejanja prisiljen delodajalec. Bodisi zaradi zvojih (delodajalčevih) zablod, družbenih zablod (previsok minimalc) ali pa kar svojih zablod.

Glede na ustvarjeno so delavci v SLO plačani preveč. Dobički v podjetjih so majhni in se podjetja zato med drugim ne morejo ukvarjati z razvojem izdelkov z višjo dodano vrednostjo, ker za to ni denarja.
Seveda pa je v SLO zavožena celotna slika. Nenadno znižanje plač delavcem bi samo povečalo dobičke, razvoj (R&D) pa se ne bi povečal, ker v SLO ni (skoraj) nikogar, ki bi to znal delat. Sploh pa je prvi korak, da direktorji podjetij ne morejo biti ljudje z izobrazbo iz socialnih in družbenih ved (pravniki in ekonomisti) razen, če se podjetje ukvarja s prav takimi zadevami.
Miha Mazzini se ne bi strinjal s tabo. :)

Še več po srečanju s tabo bi napisal kakšno ganljivo prigodo, ki bi te pokazala kot totalno barabo.

Ko ljudje slišijo, da ima podjetje milijon ali dva dobička, so že na okopih. V smislu toliko dobička ima firma, nas pa jebejo. Mi moramo pa delati.
slovenecnb1 sporočil: 5.592
[#2736494] 03.10.18 21:31 · odgovor na: sopranos (#2736468)
Odgovori   +    7
[sopranos]
> [alek14]
> Povsod kjer so delavci plačani nad vrednostjo dela (ni nujno po njihovi "krivdi"), je neznosno, ker je v taka dejanja prisiljen delodajalec. Bodisi zaradi zvojih (delodajalčevih) zablod, družbenih zablod (previsok minimalc) ali pa kar svojih zablod.
>
> Glede na ustvarjeno so delavci v SLO plačani preveč. Dobički v podjetjih so majhni in se podjetja zato med drugim ne morejo ukvarjati z razvojem izdelkov z višjo dodano vrednostjo, ker za to ni denarja.
> Seveda pa je v SLO zavožena celotna slika. Nenadno znižanje plač delavcem bi samo povečalo dobičke, razvoj (R&D) pa se ne bi povečal, ker v SLO ni (skoraj) nikogar, ki bi to znal delat. Sploh pa je prvi korak, da direktorji podjetij ne morejo biti ljudje z izobrazbo iz socialnih in družbenih ved (pravniki in ekonomisti) razen, če se podjetje ukvarja s prav takimi zadevami.

Miha Mazzini se ne bi strinjal s tabo. :)

Še več po srečanju s tabo bi napisal kakšno ganljivo prigodo, ki bi te pokazala kot totalno barabo.

Ko ljudje slišijo, da ima podjetje milijon ali dva dobička, so že na okopih. V smislu toliko dobička ima firma, nas pa jebejo. Mi moramo pa delati.
kdor živi od lastnega dela na trgu in realizacije se s pisanjem tega kolumnista ne more strinjati
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2736496] 03.10.18 22:17 · odgovor na: (#2736461)
Odgovori   +    16
Zadnja sprememba: PyotrNovak 03.10.2018 22:19
-Sem se pogovarjal z nekom ki je predstavljal novo tehnologijo v firmi. Po nekaj urah je obupal, ker vodilni enostavno niso bili sposobni dojeti koncepta.

- Kolega je moral šefa peljati za rokco do stroja, kjer mu je lahko razložil nov postopek.
Računalnik, papir in razlaga enostavno nista zadostovala.

- Sem se samo enkrat poskusil kot svetovalec za LEAN. Že pri prvem postopku sem obupal. Stroj je delal sam cca 50 minut na uro, delavec pa je sedel in kadil poleg. Ko sem omenil da bi vmes lahko delal kaj drugega, so povedali da to ne bo šlo. Sem pa na hitro odšel jaz. Pa je škoda ker sem našel še dodaten zanimiv program, ki bi sedel idealno sedel v njihov strojni park. Že pred 10 leti so bankrotirali.

Vsi so imeli univerzo....Saj bi bilo smešno, če ne bo nekoč tragično.

Slo s tem sistemom bo kmalu boljša samo še od Afrike.
gora sporočil: 558
[#2736506] 04.10.18 07:14
Odgovori   +    3
Gospa Simona, veliko netočnosti:
-ali veste kdaj je Q3 earning release? No takrat bo dobiček-2. oktobra,
-nič niso ogroženi položaji Elona, odstopil je kot Chairman, ostalo ni ogroženo
-Tesla dobro preišče vsak dogodek in popravi vsako krivico, ki se je zgodila upravičeno. Tako je bilo v primeru Slovenca, ki je padel s strehe. Tudi sedaj ne dvomim, da ne bo tako, če je le upravičeno. Gre za eno najbolj družebno odgovornih podjetij.
Pozanimajte se malo
crt sporočil: 27.124
[#2736512] 04.10.18 08:01 · odgovor na: gora (#2736506)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 04.10.2018 08:02
[gora]
Gospa Simona, veliko netočnosti:
-ali veste kdaj je Q3 earning release? No takrat bo dobiček-2. oktobra
no, okoli 7. novembra pa cisto res...
bc123a sporočil: 48.253
[#2736542] 04.10.18 10:28
Odgovori   +    0
A to je se en primer, ko Musk ni poslusal svojih odvetnikov, preden se je poravnal? Kako za vraga se je poravnal, ce ga sedaj tip tozi?
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2736556] 04.10.18 11:04 · odgovor na: bc123a (#2736542)
Odgovori   +    0
Greed is good??
kzupanc sporočil: 10.517
[#2736561] 04.10.18 11:26 · odgovor na: PyotrNovak (#2736496)
Odgovori   +    1
[PyotrNovak]
-Sem se pogovarjal z nekom ki je predstavljal novo tehnologijo v firmi. Po nekaj urah je obupal, ker vodilni enostavno niso bili sposobni dojeti koncepta.

- Kolega je moral šefa peljati za rokco do stroja, kjer mu je lahko razložil nov postopek.
Računalnik, papir in razlaga enostavno nista zadostovala.

- Sem se samo enkrat poskusil kot svetovalec za LEAN. Že pri prvem postopku sem obupal. Stroj je delal sam cca 50 minut na uro, delavec pa je sedel in kadil poleg. Ko sem omenil da bi vmes lahko delal kaj drugega, so povedali da to ne bo šlo. Sem pa na hitro odšel jaz. Pa je škoda ker sem našel še dodaten zanimiv program, ki bi sedel idealno sedel v njihov strojni park. Že pred 10 leti so bankrotirali.

Vsi so imeli univerzo....Saj bi bilo smešno, če ne bo nekoč tragično.

Slo s tem sistemom bo kmalu boljša samo še od Afrike.
Ja.
Vodilni ne razumejo in ne dovolijo podrejenim, da bi jim kaj pokazali, kako zagotavljajo, da podjetje sploh dela. Potem si vodilni izplačajo mastne nagrade, podrejenim, od katerih j ebolj ali manj vse odvisno, pa namenijo nekajkrat manj.
Lastnik pa gleda samo na maso bruto bruto in ga boli k ali đ za razmerja v firmi.
Ne povsod, no.
bc123a sporočil: 48.253
[#2736584] 04.10.18 12:46 · odgovor na: PyotrNovak (#2736556)
Odgovori   +    0
[PyotrNovak]
Greed is good??
Nima to veze. Ce se je poravnal, potem bi ga ne tozil. A je morda spet Musk prehitel svoje odvetnike in tipu obljubil poravnavo, ki ga pa ni scitila pred tozbami?
Nollem sporočil: 965
[#2736591] 04.10.18 13:17 · odgovor na: bc123a (#2736584)
Odgovori   +    1
poravnal se je za poškodbo pri delu. padel in se polomil.

sedaj pa toži za prenizko plačilo dela.
bc123a sporočil: 48.253
[#2736592] 04.10.18 13:30 · odgovor na: Nollem (#2736591)
Odgovori   +    0
[Nollem]
poravnal se je za poškodbo pri delu. padel in se polomil.

sedaj pa toži za prenizko plačilo dela.
A-ha! Hvala za pojasnilo.

Strani: 1