43 min
EP potrdil prenovljena fiskalna pravila EU - zadnji korak morajo zdaj storiti še članice
56 min
Svetovna turistična organizacija in Hrvaška ustanavljata raziskovalni center za trajnostni turizem
1 ura
Varovalka pri uvozu kmetijskih proizvodov iz Ukrajine v EU
1 ura
24ur: Kriminalisti obiskali Snežiča in Hajdinjaka
2 uri
(reportaža) Kako je organizirana tovarna japonskih robotov v Kočevju
2 uri
(intervju) Delegirane naloge nikoli ne bi smeli vzeti nazaj
2 uri
L. Mesec po srečanju socialnih partnerjev: Zdaj se bomo ukvarjali z davki in pokojninami! 8
3 ure
Občina Logatec z družbo T-2 v nadgradnjo platforme Logatec Supermesto (PRO)
3 ure
Razkrite bilance 2023: kako so lani poslovala podjetja politikov, znanih odvetnikov, lobistov, profesorjev ... 1
3 ure
Energetika Ljubljana ob koncu kurilne sezone znižuje ceno plina 1
4 ure
Borza NYSE tržne udeležence sprašuje, ali bi podprli prehod na 24-urno trgovanje z delnicami
4 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
4 ure
To je porsche, ki si zasluži pozornost tudi najbolj zagretih ljubiteljev bencinskih hlapov 1
5 ur
Novartis z visoko rastjo dobička in prihodkov
6 ur
Robert Golob kot izvoznik veselih slovenskih ljudskih plesov 1
6 ur
Kje Hidria uporablja umetno inteligenco?
6 ur
24ur: hišne preiskave na Darsu 1
6 ur
Normiranci v grafih: najhitreje raste delež tistih, ki imajo večje prihodke 21
7 ur
Danes v živo: Kako brati bilance v 2024
8 ur
Orange Wine Festival – od ideje o manjši degustaciji do referenčnega evropskega festivala

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[FIN-311684]
> [MarijanMacek]
> Glede na to kar si zapisal in će nekaj let razglašaš sem nehal verjet v državo. Ukinit jo, saj si lepo povedal da ne sme narediti nič, ker je vse neracionalno, predrago in pol denarja preprosto izgine, kar je sicer ena črna magija in me ne prepriča.
> Torej pridruži se pobudi za ukinitev države, uvede pa se naj privat fevde, kot pred 1000 leti. Privatniki znajo namreč vse, država pa nič, kot da bi bila ena imaginarna forma. Ampak potem se ne čudi, ko ti bodo privatni fevdalci, sam si namreč premajhna riba za kaj takega, še zlati ker verjameš, da denar preprosto izgine dejali kruto resnico:
>
> Deset let zvesto služil si cesarju, nakar oddali smo te mesarju

Vzemimo za primer nesposobnosti države za skrbno gospodarjenje z našim denarjem Revizisko poročilo o pravilnosti poslovanja ZZZS v letu 2016..."O pravilnosti poslovanja zavoda v letu 2016 je računsko sodišče izreklo mnenje s pridržkom, ker je ugotovilo, da je zavod v nasprotju z Zakonom o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju porabil 1.183.292 evrov za sofinanciranje projektov za promocijo zdravja na delovnem mestu, ki ni storitev, katere plačilo se krije iz obveznega zdravstvenega zavarovanja"

Porabili so 1.183.282 evrov za namene za katere ne bi smeli in nikomur nič pa je to le droben primer negospodarnega ravnanja države. Tam kje slovenski državni uradnik ali zaposlen v javnem sektorju gospodari z državnim denarjem trava ne raste več, vse je polno nekakšnih obvodov in zvijač...Več na: www.rs-rs.si/rsrs/rs...5500475467

Ti me spominjaš na moje samoupravne dni. Ko se je kje pokazala finančna luknja so se vsi merodajni sklicevali na varčvanje. Ampak pozor, začeli so pri najmanjših postavkah, papir in svinčniki. Prav tako ti oporekaš plačilo ZZZZS v višini 1.1183.282 € za promocijo zdravja na delovnem mestu. Računsko sodišče se je pač postavilo na birokratsko stališče, da to ni naloga ZZZS (po mojem še kako) in sedaj to kažeš kot vrhunec finančnih nepravilnosti. Vse skupaj je pa postavka v višini okoli 400 ppm (parts per milion, v mojih mladih letih smo s ppm merili recimo stopnjo nečistoč in onesnaženje) od skupnih prihodkov v višini 2,518,173,419 €. Daj se že zresni in prikaži državno neučinkovitost s čim bolj prepričljivim. Saj sem sam lepo rekel, ukinimo državo, in tudi povedal sem ti, kaj te bo potem v privatnem feudu verjetno čakalo.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2736224

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
Zadnja sprememba: anon-317028 02.10.2018 13:29
[MarijanMacek]
> [FIN-311684]
> > [MarijanMacek]
> > Glede na to kar si zapisal in će nekaj let razglašaš sem nehal verjet v državo. Ukinit jo, saj si lepo povedal da ne sme narediti nič, ker je vse neracionalno, predrago in pol denarja preprosto izgine, kar je sicer ena črna magija in me ne prepriča.
> > Torej pridruži se pobudi za ukinitev države, uvede pa se naj privat fevde, kot pred 1000 leti. Privatniki znajo namreč vse, država pa nič, kot da bi bila ena imaginarna forma. Ampak potem se ne čudi, ko ti bodo privatni fevdalci, sam si namreč premajhna riba za kaj takega, še zlati ker verjameš, da denar preprosto izgine dejali kruto resnico:
> >
> > Deset let zvesto služil si cesarju, nakar oddali smo te mesarju
>
> Vzemimo za primer nesposobnosti države za skrbno gospodarjenje z našim denarjem Revizisko poročilo o pravilnosti poslovanja ZZZS v letu 2016..."O pravilnosti poslovanja zavoda v letu 2016 je računsko sodišče izreklo mnenje s pridržkom, ker je ugotovilo, da je zavod v nasprotju z Zakonom o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju porabil 1.183.292 evrov za sofinanciranje projektov za promocijo zdravja na delovnem mestu, ki ni storitev, katere plačilo se krije iz obveznega zdravstvenega zavarovanja"
>
> Porabili so 1.183.282 evrov za namene za katere ne bi smeli in nikomur nič pa je to le droben primer negospodarnega ravnanja države. Tam kje slovenski državni uradnik ali zaposlen v javnem sektorju gospodari z državnim denarjem trava ne raste več, vse je polno nekakšnih obvodov in zvijač...Več na: www.rs-rs.si/rsrs/rs...5500475467


Ti me spominjaš na moje samoupravne dni. Ko se je kje pokazala finančna luknja so se vsi merodajni sklicevali na varčvanje. Ampak pozor, začeli so pri najmanjših postavkah, papir in svinčniki. Prav tako ti oporekaš plačilo ZZZZS v višini 1.1183.282 € za promocijo zdravja na delovnem mestu. Računsko sodišče se je pač postavilo na birokratsko stališče, da to ni naloga ZZZS (po mojem še kako) in sedaj to kažeš kot vrhunec finančnih nepravilnosti. Vse skupaj je pa postavka v višini okoli 400 ppm (parts per milion, v mojih mladih letih smo s ppm merili recimo stopnjo nečistoč in onesnaženje) od skupnih prihodkov v višini 2,518,173,419 €. Daj se že zresni in prikaži državno neučinkovitost s čim bolj prepričljivim. Saj sem sam lepo rekel, ukinimo državo, in tudi povedal sem ti, kaj te bo potem v privatnem feudu verjetno čakalo.
Ne oporekam jaz, ki se mi niti sanjalo ni kaj preplačani javnosektorski šefovski paraziti na ZZZS počnejo z našim denarjem, oporeka Računsko sodišče, ki je ugotovilo, da denar ni uporabljen namensko (mogoče se je z njim kdo osebno okoristil?) in tisti, ki ga je nenamensko uporabil bi moral dobiti izredno odpoved pogodbe o zaposlitvi iz krivdnih razlogov.

Strani: 1