Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.869
Zadnja sprememba: najobj 27.09.2018 15:19
[bc123a]
> [najobj]
> ... OK, potem pa naj farmacevti lepo povejo, da so nova zdravila samo za bogate in naj z njimi ne rajcajo sirotinje ...
Jaz sem pred leti sedel na enem predavanju, kjer je predavatelj navduseno govoril o tem, kaksne vse fine hightech resitve nastajajo za zdravljenje bolezni, ki so povezane s staranjem prebivalstva in kazal projekcije o tem, kako se bo prebivalstvo v EU staralo in kako se je povisala pricakovana zivljenjska doba.

Jaz sem se ze takrat vprasal, "kdo bo pa to placal"? Vecina ljudi se sele sedaj zaveda da to, da ljudje zivijo vedno dalj, povzroca stroske vsepovsod, tudi na zdravilih (rak je tipicna bolezen starosti in v bistvu nam ravno celicna biologija onemogoca da bi ziveli vecno. Dalj ko zivis, vecja je verjetnost, da bos umrl zaradi raka.

> P.S.: da zdaj za farmacevte www.delo.si/gospodar...trije.html ne bi kdo začel zbirat zamaške ...

Brezvezni populizem. Saj farmacevtom ni treba razvijati novih dragih bioloskih zdravil, najvecji profiti so itak v drago zapakiranih travicah in zeliscnih ekstraktih...

Vprasanje je le, ali MI zelimo da nehajo razvijati nova zdravila, ker so predraga za splosno populacijo?
... OK, mene ne bo noben nič vprašal, ampak če so zdravila predraga, potem je verjetno res boljše, da jih ni oziroma da jih bogatim prodajajo skrivaj, sirotinjo pa naj pustijo, da v miru umira, kot je umirala do sedaj ... khmm, ali kot je odkrito napovedal Konrad Kuštrin, češ da bodo ljudje v Sloveniji umirali bolj, če si zdravniki s 25/7 delom ne bodo smeli sami "popravljati" svojih premajhnih javnosektorskih plač ...

P.S.: ko smo glih pri hightech, hecno se sliši, ampak če ne bi bilo pametnih telefonov, ne bi bilo (množičnih) migracij, ker v Afriki noben ne bi vedel, kako živimo v Evropi ...