Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Vinci sporočil: 5.933
[bc123a]
> [Vinci]
> Ta vrata so bolj za marketing kot resno prodajo. Moraš zmanjšati false positive (napako 1. stopnje) na minimum ali na nič, kar posledično pomeni, da povečaš false negative (napako 2. stopnje) in potem splošna natančnost modela hitro pade na 60 %. V praksi je lahko še manj, ker na prepoznavo vplivajo še zunanji faktorji (npr. osvetlitev obraza).
>
> Naj povejo, kakšno napako prve in druge stopnje imajo v praksi. Drugače pa v redu, da inovirajo in vlagajo v razvoj. Nekje je pač treba začeti. Če ne bi danes začeli vlagati v to tehnologijo, bi jih čez nekaj let konkurenca čist povozila.

Ni treba nic vlagati, pac na trgu kupis razpoznavalnik obrazov, ki dovolj dobro dela. Ne mislis verjetno da lahko ena tesarska firma iz slovenije povozi specializirane firme, ki so v tem ze 20 let?
Sem bil zraven, ko se je uporabil nek SDK, ki je nastal na podlagi 10 let izkušenj in pri razvoju sistema iz nule. Ironično, da je v obeh primerih bil namen razvoja odpiranje vrat. Kar se tiče prepoznave obraza, praktično ni razlike. Vsi uporabljamo iste principe in algoritme. Tistih nekaj odstotkov razlike v zanesljivosti ne spremeni dejstva, da na koncu in v resnici nobena rešitev ni dovolj dobra za praktično aplikacijo, se pa vseeno uporabljajo. Verjetno je to nekaj takega kot Teslin avtonomni avto; ni glih v redu, ampak na koncu odloča oddelek marketinga.

Nisem pa proti temu, da se takšna vrata razvijajo. Za proizvajalca vrat je pa zlasti iz poslovnega vidika pomembno, da jih ima, četudi samo za sejme in predstavitve.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2735372

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 26.09.2018 10:13
[Vinci]
Sem bil zraven, ko se je uporabil nek SDK, ki je nastal na podlagi 10 let izkušenj in pri razvoju sistema iz nule.
Pa ne pri TAB sistemi, upam? ;)
Ironično, da je v obeh primerih bil namen razvoja odpiranje vrat. Kar se tiče prepoznave obraza, praktično ni razlike. Vsi uporabljamo iste principe in algoritme. Tistih nekaj odstotkov razlike v zanesljivosti ne spremeni dejstva, da na koncu in v resnici nobena rešitev ni dovolj dobra za praktično aplikacijo,
Tisto kar ljudje brez izkusenj z industrijskimi aplikacijami ne vidijo, je, da enaka resitev ni dobra za na videz enake aplikacije, ki pa so v bistveni komponenti vseeno razlicne.

Pri teh vratih je pac to, da si lahko high profile target ali pa ne. Ce v stanovanje vdrejo meni, nimajo odnesti za vec kot, kaj pa vem 2000 EUR premozenja, pa se veliko od tega bo treba iz sten sraufati. Nekje drugje pa lahko odnesejo za, kaj pa vem, 100.000 EUR recimo umetnin (ki jih ne mores imeti v sefu za razliko od nakita ali denarja).

Resitev, ki bi bila morda ok za mene glede FAR, definitivno ni primerna za high profile targets, po drugi strani pa se ta vrata reklamirajo tocno tej populaciji. Po moje fuckup waiting to happen. Tako kot teslin kao "samo software update rabite" level 5 ;)

Aja, pa se nekaj. Cisto sem spregledal kratico "SDK". Pri dobrih industrijskih resitvah se vedno razvija tandem hardver+softver, tako tudi delajo zmerno uspesni razpoznavalniki obrazov.

Strani: 1