5 ur
Slovenski prevozniki lani bolj dejavni in tudi bolj učinkoviti
5 ur
Portugalska tovarna, kjer se vrstijo generacije delavcev
5 ur
Najbolj brani članki danes
6 ur
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi 1
7 ur
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
8 ur
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
8 ur
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
8 ur
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
8 ur
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
9 ur
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb 3
9 ur
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
9 ur
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
9 ur
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 3
9 ur
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
10 ur
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
10 ur
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
11 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
12 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
12 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
12 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Konec nekega obdobja v kriptosvetu?

Strani: 1

kzupanc sporočil: 10.519
[#2734594] 20.09.18 11:13
Odgovori   +    5
Zakaj ne bi rekli bobu bob? Kripto špekulativnih zaslužkov s kriptovalutami še ni konec. Se pa ta nezadržno bliža (zelo verjetno bo nastopil s pravo splošno recesijo).
Kripto valute verjetno nikoli ne bodo pomembne, obstaja pa določena verjetnost (recimo 25%), da se bodo v nekem segmentu obdržale.
Ne bo pa konca obetavne tehnologije veriženja blokov - ta je šele na svojem začetku.
MrRooky sporočil: 351
[#2734606] 20.09.18 12:02 · odgovor na: kzupanc (#2734594)
Odgovori   +    4
[kzupanc]
Zakaj ne bi rekli bobu bob? Kripto špekulativnih zaslužkov s kriptovalutami še ni konec. Se pa ta nezadržno bliža (zelo verjetno bo nastopil s pravo splošno recesijo).
Po moje se tukaj krepko motiš. Kripto trg bo še lep čas...Kjer je trg, so tudi špekulanti ;) In vsaka kriza/recesija je idealna za špekulante, še bolj pa za znalce. Denar se dela ko gre vrednost gor in/ali ko gre vrednost dol. Tako, da zaradi vzroka - recesije, ki jo omenjaš se špekuliranje in trgovanje ne bo končalo...
Kripto valute verjetno nikoli ne bodo pomembne, obstaja pa določena verjetnost (recimo 25%), da se bodo v nekem segmentu obdržale.
Ne bo pa konca obetavne tehnologije veriženja blokov - ta je šele na svojem začetku.
Khm, tele dve zadnji trditvi sta si pa malo nasprotni. Kako boš recimo "verižil bloke" na Etherium "verižišču blokov" brez po tvoje nepomembne v tem primeru Ether kriptovalute? A ti misliš, da je "veriženje" zastonj? Na Ether ketni pač ni. Ali POS ali POW majnerji dobijo svoje in to stane, nekdo pač mora "ketno" poganjat. Stari, tud avtoceste niso zastonj ;) In če boš hotel "verižit" boš moral imel kriptiče, kar pomeni, da so za veriženje zelo pomembni. Tukaj namenoma ne izpostavljam kakršne koli druge "uporabne" vrednosti kripto valut in se ne spuščam v "no fee" tehnologije in lokalne kletne rešitve...

Vse na kupu, mal študija, mal špekulacij.... cointelegraph.com/ne...technology

Da pa ni vsak ICO tudi nateg..... : Najboljši in najbolj fer, iskren in meni najljubši ICO ever: uetoken.com/ :))))
FIN-525536 sporočil: 271
[#2734607] 20.09.18 12:04
Odgovori   +    12
Kaj pa zamolčani disklejmer: a ni avtor tudi del ene ICO zgodbe?

icobench.com/ico/autorize/team

Mogoče je zato tako prizanesljiv do Cofoundita, ki je ravno tak nateg kot ICOti, ki jih omenja.
kriptoreporter.com/a...-cetrtina/
najobj sporočil: 31.920
[#2734663] 20.09.18 15:28 · odgovor na: MrRooky (#2734606)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 20.09.2018 15:31
[MrRooky]
> [kzupanc]
> Zakaj ne bi rekli bobu bob? Kripto špekulativnih zaslužkov s kriptovalutami še ni konec. Se pa ta nezadržno bliža (zelo verjetno bo nastopil s pravo splošno recesijo).
Po moje se tukaj krepko motiš. Kripto trg bo še lep čas...Kjer je trg, so tudi špekulanti ;) In vsaka kriza/recesija je idealna za špekulante, še bolj pa za znalce. Denar se dela ko gre vrednost gor in/ali ko gre vrednost dol. Tako, da zaradi vzroka - recesije, ki jo omenjaš se špekuliranje in trgovanje ne bo končalo...

> Kripto valute verjetno nikoli ne bodo pomembne, obstaja pa določena verjetnost (recimo 25%), da se bodo v nekem segmentu obdržale.
> Ne bo pa konca obetavne tehnologije veriženja blokov - ta je šele na svojem začetku.

Khm, tele dve zadnji trditvi sta si pa malo nasprotni. Kako boš recimo "verižil bloke" na Etherium "verižišču blokov" brez po tvoje nepomembne v tem primeru Ether kriptovalute? A ti misliš, da je "veriženje" zastonj? Na Ether ketni pač ni. Ali POS ali POW majnerji dobijo svoje in to stane, nekdo pač mora "ketno" poganjat. Stari, tud avtoceste niso zastonj ;) In če boš hotel "verižit" boš moral imel kriptiče, kar pomeni, da so za veriženje zelo pomembni. Tukaj namenoma ne izpostavljam kakršne koli druge "uporabne" vrednosti kripto valut in se ne spuščam v "no fee" tehnologije in lokalne kletne rešitve...

Vse na kupu, mal študija, mal špekulacij.... cointelegraph.com/ne...technology

Da pa ni vsak ICO tudi nateg..... : Najboljši in najbolj fer, iskren in meni najljubši ICO ever: uetoken.com/ :))))
... čuj, če se ne motim, imam nekje v spominu, da se je bitkojn splačal rudarit pri ceni 10.000 dolarjev za komad, da si še pokril račun za elektriko, tako da me zdaj čisto zares zanima, če sploh še kdo rudari nove ali pa samo prekladajo stare sem in tja in veliki, ki diktirajo ceno, še vedno služijo, ker je 10 X 10 pač enako 100 in nivo tečaja niti ni tako zelo pomemben ...
MrRooky sporočil: 351
[#2734682] 20.09.18 16:48 · odgovor na: najobj (#2734663)
Odgovori   +    2
[najobj]

... čuj, če se ne motim, imam nekje v spominu, da se je bitkojn splačal rudarit pri ceni 10.000 dolarjev za komad, da si še pokril račun za elektriko, tako da me zdaj čisto zares zanima, če sploh še kdo rudari nove ali pa samo prekladajo stare sem in tja in veliki, ki diktirajo ceno, še vedno služijo, ker je 10 X 10 pač enako 100 in nivo tečaja niti ni tako zelo pomemben ...
...čuj :)) po vprašanju..si upam sklepati, da pojma nimaš :)))) o tehnologiji ki goni BTC

Če nihče ne bi rudaril, bitni kojn ne bi mogel prekladati NIKAMOR in bi bil vreden nič, ker če nihče ne bi rudaril, ketna ne bi laufala. Če ketna ne laufa, ni transakcij in ni zapisov in potrditev in nagrad-kar pa so na novo prirudarjeni BTC...

Potem če se ne motim pride "alzo" torej nekdo še rudari ;)

Rudarjenje je trenutno bolj kot ne....za burek. Če sešteješ elektriko in upoštevaš amprtizacijo mašinerije je ROI bolj slab. Če pa računaš na prihodnji porast valute, ki jo rudariš (ne rudari se samo BTC) je kalkulacija malo drugačna. Pol sicer ne zaslužiš imena rudar ampak optimist :)

Lahko pa rudariš, kar narudariš malo swingaš in z kakšnim krepkim leverage podpreš....in si namesto rudarja ali špekulant ali pa dober trejder...

Še vedno pa so države, kjer je elektrika zelo poceni ( opsa, Lunatični Čegevara land- Venezuela-kadar elektrika sploh je in denar nič vreden z katastrofalno inflacijo) tam pa je ROI malenkost bolši.

Seveda pa so še drugi vzvodi, ki se uporabljajo za vzdrževanje majnanja. Ni samo tečaj. Težavnost alias difficulty se tudi spreminja in močno vpliva na "nagrado" ....
anon-8475 sporočil: 219
[#2734684] 20.09.18 17:14 · odgovor na: najobj (#2734663)
Odgovori   +    2
Od maja se je 'moč' mreže za rudarjenje bitcoina podvojila:
www.ccn.com/bitcoin-...orrection/
Torej se nekomu še vedno splača, ali pa je hud optimist :).
Lastna cena enega 'kojna' je kar krepko pod 10k$, je pa precej odvisna od cene elektrike na področju kjer 'rudar'deluje in učinkovitosti ASIC 'rudarske' mašine.
najobj sporočil: 31.920
[#2734760] 21.09.18 11:13 · odgovor na: MrRooky (#2734682)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 21.09.2018 11:17
[MrRooky]
> [najobj]
>
> ... čuj, če se ne motim, imam nekje v spominu, da se je bitkojn splačal rudarit pri ceni 10.000 dolarjev za komad, da si še pokril račun za elektriko, tako da me zdaj čisto zares zanima, če sploh še kdo rudari nove ali pa samo prekladajo stare sem in tja in veliki, ki diktirajo ceno, še vedno služijo, ker je 10 X 10 pač enako 100 in nivo tečaja niti ni tako zelo pomemben ...
...čuj :)) po vprašanju..si upam sklepati, da pojma nimaš :)))) o tehnologiji ki goni BTC

Če nihče ne bi rudaril, bitni kojn ne bi mogel prekladati NIKAMOR in bi bil vreden nič, ker če nihče ne bi rudaril, ketna ne bi laufala. Če ketna ne laufa, ni transakcij in ni zapisov in potrditev in nagrad-kar pa so na novo prirudarjeni BTC...

Potem če se ne motim pride "alzo" torej nekdo še rudari ;)

Rudarjenje je trenutno bolj kot ne....za burek. Če sešteješ elektriko in upoštevaš amprtizacijo mašinerije je ROI bolj slab. Če pa računaš na prihodnji porast valute, ki jo rudariš (ne rudari se samo BTC) je kalkulacija malo drugačna. Pol sicer ne zaslužiš imena rudar ampak optimist :)

Lahko pa rudariš, kar narudariš malo swingaš in z kakšnim krepkim leverage podpreš....in si namesto rudarja ali špekulant ali pa dober trejder...

Še vedno pa so države, kjer je elektrika zelo poceni ( opsa, Lunatični Čegevara land- Venezuela-kadar elektrika sploh je in denar nič vreden z katastrofalno inflacijo) tam pa je ROI malenkost bolši.

Seveda pa so še drugi vzvodi, ki se uporabljajo za vzdrževanje majnanja. Ni samo tečaj. Težavnost alias difficulty se tudi spreminja in močno vpliva na "nagrado" ....
... eh, če bi o bitkojnih imel kaj pojma - imam jih v spominu, ker so bili najbolj popularni - te o njih ne bi spraševal ...

P.S.: tole forum.finance.si/?m=...963&single sem med drugim izbrskal na totem forumu, ker me je firbec matral, kaj sem pisal, ko so o bitkojnih pisali vsi in vse kaže, da se takrat v svojem računstvu - ti si mi zdaj pritrdil - nisem zmotil, še vedno pa ne razumem, v čem je finta "rudarjenja" bitkojnov danes, če je nagrada vedno manjša oziroma je ob bolj ali manj fiksnih stroških štroma z vsakim novim bitkojnom pridelan minus vedno večji, razen za prodajo na borzi pa svoje "rude" nimaš kje uporabit ... no, ampak če pomislim, česa vse na totem zblojenem svetu ne razumem, se zaradi bitkojna res ne sekiram ...

Strani: 1