Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[crt]
> [vickibedi]
> No, vsaj to lahko priznaš da je Kohl živel v času ko je moral pokazati bistveno več politične modrosti (vizije) in tudi odgovornosti (jajc če hočeš). Takrat so bili prelomni časi za Nemčijo, vso ostalo Evropo in seveda Balkan.

lahko samo ponovim, da je gledano od dovolj dalec vse super, tudi zdruzitev nemcij. to, da naredis neko veliko potezo, nikakor samoumevno ne pomeni uspesnosti. jajca in vizijo so se sli tudi fantje ljubitelji balkanskih delnic, na primer.
Ne moreš združevanje Evrope enačit z vlaganjem na Balkan, halo ? Poleg tega je bila združitev Nemčij uspešna zgodba, za razliko od balkanskih zgodbic, ki so bile pušiona.
kar se tice odgovornosti, je sicer kohl ob pizdariji s crnim fondom odstopil, vendar ima tam neko komponento to, da mu je pomagala odstopiti njegova dolgoletna senca, ki je danes predsednica vlade.
Ni bil svetnik, tega nihče ne trdi. Je pa moral pokazati bistveno več kot večina evropskih birokratov danes, ki se več ali manj samo šlepajo na to kar so dobili kot zapuščino.
Se pa strinjam da mi nanj gledamo najbrž drugače, zaradi takratnih dogodkov (osamosvojitve SLO in vojne) in ta bias ga prikazuje v malo lepši luči...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2734255

Strani: 1

anon-333107 sporočil: 8.271
[vickibedi]
> [crt]
> > [vickibedi]
> > No, vsaj to lahko priznaš da je Kohl živel v času ko je moral pokazati bistveno več politične modrosti (vizije) in tudi odgovornosti (jajc če hočeš). Takrat so bili prelomni časi za Nemčijo, vso ostalo Evropo in seveda Balkan.
>
> lahko samo ponovim, da je gledano od dovolj dalec vse super, tudi zdruzitev nemcij. to, da naredis neko veliko potezo, nikakor samoumevno ne pomeni uspesnosti. jajca in vizijo so se sli tudi fantje ljubitelji balkanskih delnic, na primer.
Ne moreš združevanje Evrope enačit z vlaganjem na Balkan, halo ? Poleg tega je bila združitev Nemčij uspešna zgodba, za razliko od balkanskih zgodbic, ki so bile pušiona.
> kar se tice odgovornosti, je sicer kohl ob pizdariji s crnim fondom odstopil, vendar ima tam neko komponento to, da mu je pomagala odstopiti njegova dolgoletna senca, ki je danes predsednica vlade.
Ni bil svetnik, tega nihče ne trdi. Je pa moral pokazati bistveno več kot večina evropskih birokratov danes, ki se več ali manj samo šlepajo na to kar so dobili kot zapuščino.
Se pa strinjam da mi nanj gledamo najbrž drugače, zaradi takratnih dogodkov (osamosvojitve SLO in vojne) in ta bias ga prikazuje v malo lepši luči...
Problem pri tem je, ker crt hoče zadevo prikazati kot NAPAKO BLIŽINE, pa to ni! :)

Tukaj ne gre za napako bližine. Tudi marsikje drugje ne gre! :)

Navdušen sem nad tole (novoodkrito) napako bližine. Pravzaprav gre za pravo ledeno goro. :) Nas niso učili o tej napaki. Kdor jo je odkril, bi si zagotovo zaslužil Nobelovo!! :)

*Vedel sem, da mora obstajati tale NAPAKA Bližine, predvidel in izračunal sem jo, zdaj pa vidim, da je še/že uradno potrjena in priznana! :))
crt sporočil: 27.124
[vickibedi]
Ne moreš združevanje Evrope enačit z vlaganjem na Balkan, halo ? Poleg tega je bila združitev Nemčij uspešna zgodba, za razliko od balkanskih zgodbic, ki so bile pušiona.
zdruzitev nemcij je bila v bistvu zelo kosmata zgodba, ob kateri je ravno nastalo ime "bolnik evrope" za nemcijo, ki se ji je ta proces za lep cas zelo zataknil v grlu. delovanje nemske agencije za privatizacijo vzhodnega dela pa tudi ni ravno nek vzor corporate governance.

in ja, seveda lahko v zdruzevanju evrope mirno najdes tudi analogije z vlaganjem na balkan. ker zdruzevanje evrope dejansko je vlaganje na balkan :) - sirjenje vpliva in obvladovalne moci servernoevropskih gospodarskih igralcev na juzne trge.

razlika je kajpada v tem, da je zahodnonemski pohod na tisto, kar je balkan za zahodno nemcijo, v nasprotju s slovenskim pohodom na tisto, kar je balkan za slovenijo, skozi cas (po kohlu) vendarle prineslo pozitivne ucinke za glavnega igralca. zdaj a to zaradi kohla ali pa kljub kohlu - to se pa lahko greva ves dan vsak dan (ce bi se seveda nama dalo).
Ni bil svetnik, tega nihče ne trdi. Je pa moral pokazati bistveno več kot večina evropskih birokratov danes, ki se več ali manj samo šlepajo na to kar so dobili kot zapuščino.
se enkrat - to, da "nekaj pokazes" nikakor ne pomeni samoumevno, da je to nekaj dobrega. "imeti jajca" ni neka apriori kvaliteta - se zlasti to velja v primeru, ko jih ljudje uporabljajo kot nadomestek za mozgane, ne pa samo takrat.
Se pa strinjam da mi nanj gledamo najbrž drugače, zaradi takratnih dogodkov (osamosvojitve SLO in vojne) in ta bias ga prikazuje v malo lepši luči...
absolutno.

Strani: 1